Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, hogy még szoptatom...

Miért baj, hogy még szoptatom a 16 hós kisfiamat?

Figyelt kérdés
Teljesen kikészít már a környezetem, mert akárkinek elmesélem hogy még cicizik a kisfiam, igaz már csak hobbiból, meg anyaszeretetből, mindenki kiakad, hogy " húú, tényleg, meg hogy " milyen szar lesz, ha majd le kell szoktatni, meghogy még meddig szopik.. .stb.. Tényleg ekkora gáz?
2010. szept. 2. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hülyék

Nekem is hasonlólat mondtak...21 hónapig szopizott és csak a tesó miatt kezdtem leszoktatni aki akkor 3 hónapos volt a pocakomban.

Egyszerűbben ment mint gondoltam.........de azóta is be-be próbálkozik.

2010. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem baj. 18 hónapos a kisfiam. Reggel, este nappal elalvásnál és még éjjel 1-2x szopizik. Én is sokszor megkaptam már, de nem érdekel. Nekünk így jó. 2 éves koráig hagyom, aztán elveszem tőle valahogy.
2010. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is 18 hónapig szoptattam /napi 4szer is kérte a végén is/. mindenki sokkot kapott rajta:-)

Aztán egy nap úgy keltem fel, hogy na, ma vége és elkezdek fogyózni, visszakérem a testem. Egy nagyon jó módszerrel elvágólagosan leszokott. Reggel még kapott cicit és aztán soha többé. Nagyon könnyen ment. Neki. Nekem annyira nem:-)

AKi ilyen kérdést tesz fel, mint te, az általában már maga is vágyik arra, hogy lassan leválassza a kicsit, de még nincsen szíve... Én is így voltam ezzel. És nem, nem gáz, mert ez csodálatos dolog és 4 hónappal a leszoktatás után is meghalnék, csakhogy még egyszer kérje. Viszont eljön az ideje mindennek és az élet rendje az, hogy a kisbabák felnőnek:-))

2010. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi a válaszokat :)
2010. szept. 2. 22:50
 5/11 anonim ***** válasza:
2010. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha szopizik! Legyél büszke magatokra!
2010. szept. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nem baj, de van a másik véglet is, amikor még 6 évesen is cicizik valaki. Példának okáért az unokatesóm. A nagyobb 4 éves koráig, a kisebb 6ig. Csak akkor a suli miatt már le kellett szoktatni. Na az már gáz volt.
2010. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem gáz, anyum mindig mondta, hogy ő úgy szeretett volna engem eddig szoptatni, de nem tudott. pár hónapig volt csak teje aztán meg állandóan ott izélhetett a háziorvossal, hogy mit adhat nekem enni. l/19
2010. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Én is szoptatom a majdnem 18 hónapos lányomat(reggel, du és este)

Fiam 21 hónaposan választotta el magát.


Akkit ez zavar, az költözzön a Holdra:-)))))

2010. szept. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kislányom most lesz két éves 17.-én,és rettentően cicifüggő.Olyan szinten,hogy ujabban még az utcán is ha rájön,akkor kéri a cicit,és ha mondom,hogy most nem tudok adni,majd ha hazaértünk,akkor kiabálja sírva,hogy "Anyucikám adjál cicit,kérlek szépen." Hát a szívem szakad meg ilyenkor.Napi szinten ugy szopizik még,hogy reggel,ujjabban délelőt,délben alváshoz,délután,van mikor este fürdés előtt,aztán fürdés után alváskor,meg éjjel még kb háromszor.Próbálnám leszoktatni,védőnő azt mondja,hogy beszéljek neki,hogy fáj a cici,beteg a cici,már nagylány vagy,csak a pici babák szopiznak,stb.Hát én ezekkel annyit értem el,hogy azt nem vesz levegőt,annyira sír érte.Multkor már fel kellett egy picit pofozni,hogy magához térjen,mert lilult a szája,mert nem vett levegőt,és nem használt az sem,hogy megfújom.Tegnap kérte ebéd előtt,mondtam,hogy most ebédelünk,utána kapsz.Elkezdett sírni,hogy "Nem kell ebéd,szopizni akarok."Én meg már mérgemben mondtam neki,te sose fogsz leszokni,még ha levágnám,akkor se szoknál le.Erre még keservesebben elkezdett sírni,hogy "anya ugye nem vágod le a cicit,kérlek adjál cicit".Ugyhogy nekem nincs szivem kinozni vele.Pedig nekem meg pont az aa hátránya,hogy teljesen lefogyok már.Leszív rólam mindent.És ugy bírom,mikor ismerősök okoskodnak,hogy ez csak elhatározás kérdése,mert tök hamar le lehet szoktatni.Hát bakker egy olyan gyereket biztos aki nincs érte ennyire oda,de az én kislányom ugy ragaszkodik a ciciért,mintha az élete függne tőle.Múltkor kirándulni voltunk,és jöttünk hazafelé a kocsival,és kislányom kijelentette,hogy cici kell neki.Mondom kocsiban nem szopizunk,erre ő:"Apa,akkor állj meg,amig szopizok."Ugyhogy van eszük.Nem tudom miért ragaszkodik érte hozzá ennyire.Ha valamire jutottál majd ird meg légyszi,jó.

Minden jót

2010. szept. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!