Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második/többedik baba máshol...

Második/többedik baba máshol is többet van "sírva hagyva"?

Figyelt kérdés
Amíg az elsőt mindig felvettem, ha sírni kezdett, a másodiknál ezt nem tudom megtenni. Amikor épp a nagyobbat látom el (aki szintén nem nagy még - 2 éves), nem tudok mindent eldobi, és így van, hogy pár percet sírdogál a kiságyban. Ilyenkor a szívem szakad meg és felveszem, amint tudom, de sokszor olyan bűntudatom van, hogy neki nem jut annyi figyelem, mint az elsőnek jutott, amikor pici volt
2021. okt. 28. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
En pont ezert akarok varni a masodikkal,hogy mindenkinek kijusson a kellő illetve neki érdemelt törödés.
2021. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 év van a két gyerek között, így nem kellett sírni hagynom a kicsit a nagy miatt. Kis korkülönbségnél biztosan előfordul, hiszen a "nagy" is kicsi még.
2021. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a 2. babánk olyan volt, hogy ha nem akartad észre sem vetted a létezését, úgyhogy nem fordult elő ilyen
2021. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem volt jellemző. De tény, hogy én az elsőnél sem voltam az a tipikus helikopteranyu.
2021. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van, hogy sír a kiságyban, amíg nem tudok oda menni. 4 év van köztük. 8 hónapos és most, hogy már mászik, feláll a dolgokba kapaszkodva, most már többször tudom magammal vinni ha nyűgös. Például a nagyobbik fürdő vizét amíg megcsinálom, addig ott áll a kádba kapaszkodva és nézi mit csinálok. De korábban... Mindig valahogy mindiiiiig egyszerre volt éhes mindkettő, egyszerre kakilt mindkettő, egyszerre fáradt el mindkettő és még sorolhatnám... :D
2021. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu... Ettől a pár perctől semmi baja nem lesz a gyerekednek. Nyilván nem órákig hagyod sírni és negligálod. Ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod.
2021. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nálhnk 2 és fél van a 2 gyerek közt. Semmivel nem sírtöbbet a második (ma 1 hónapos), mertaz elsőt sem kapkodtam fel egyből minden nyikkanasra
2021. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy. :/ A gyerekeim közt 19 év van,így ez nem volt nálunk.A kicsi két éves,most akarunk még neki babát.Mire megszületik a pici,addigra ő már majdnem 3 lesz.
2021. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Most akarunk neki tesót,nem babát.😅
2021. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem előfordul, és nincs ezzel baj. Nagyon nem mindegy, azért sír-e néhány percig, hogy "leszokjon a hisztiről" meg "megtanulja hol a helye", vagy azért, mert pillanatnyilag TÉNYLEG nem tudsz hozzá odamenni. Egyébként is a másodiknál sokkal kreatívabbnak kell lenni, én például rengeteget hordoztam őt itthon, így ő sem volt magára hagyva, és a 2 éves naggyal is tudtam rendesen foglalkozni. De igen, volt néha, hogy sírt pár percig, amikor a nagyot fürdettem, pelenkáztam ilyenek. Ez ilyen.
2021. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!