Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy eddig sem...

Miért van az hogy eddig sem voltam az a nagy "vendégszeretö"tipus, de miota megvan a fiam (2,5honapos) még az anyosomékat vagy apámat sem nagyon szivesen látom? Nyügnek érzem hogy még ahoz is alkalmaszkodjak hogy jönnek, ittvanak.

Figyelt kérdés
Anyosomékkal nem volt soha jo a viszonyom inkább olyan muszájbol mentem havonta kb.,de ök meg 1 évbe 1-2ster ha eljöttek mindigazt mondták mi menjünk pedig van kocsijuk(40-kmre laknak),mert ök dolgoznak mi is a párom minden nap este 5-7körül ér haza csak vasárnap van ithon.Miota megvan az unoka 1szer voltak itt és 1szer a korházban,amikor jöttek volna mondig olyankor mikor más volt itt vagy máshova mentünk(mert nekik csak a vasárnap jo mert "dolgoznak"),meg azt mondják mindig hogy mi menjünk de én nem hiszem hogy nekem könnyebb menem a picivel.Féltem még és már volt beteg is nem akarom hogy elkapjon valamit,meg ugy gondolom 3 honapos koráignem viszem ilyen messzire mert még a sétais nehéz vele mert 3/4ora után sir és haza kell jönni.Igy nem hiszem hogy az uj környezet tetszene neki és ha nem tudna aludni akkor egész nap nyüglödne az estéröl nem beszélve,karácsonyra mondtam hogy elmegyünk anyosomékhoz de már elöre aggodok mi lessz hogy fog idegen helyen aludni és hogy fogja érezni magát?!Ti mit tapasztaltatok,hogy viselik a babák az idegen környezetet??Köszi!!!
2008. dec. 12. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lessz semmi gond..Ö még kicsi,az a le´nyeg,hogy az anyukája ott legyen :)

A lányom 2 hónapos múlt,mikor húsve´tra hazautaztunk 1000km-t,e´s semmi gondd nem volt.Ugyan úgy szopizott,aludt,sétáltunk,a nagyszülöktöl pedig nem félt,pedig csak elözször látta a szüeimet :)

Az autóban volt nyügös,de hát az 1000km nem 40km.Èn útközben olyankor kivettem a karomba,ha nem akart a hordozóban megnyugodni.Majd vissza bekötöttem.

2008. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát azért nem minden baba viseli olyan könnyen.

Fontos hogy vigyél neki több otthoni dolgot, pléd, játék vagy ami körülötte van nap mint nap. Fontos hogy jobban öleld, mert akkor jobban biztonságban érzi magát. De szerintem ha ennyire ideges vagy, meg fogja rajtad érezni és lehet ez nem lesz jó hatással a kedvére. De ki tudja! Mindenesetre csak akkor tudod meg ha kipróbálod!

Az sem mellékes hogy kocsival mentek e. Mert úgy nem olyan nagy ügy a 40 km. Szerintem végigaludja. Vagy ha nem, megálltok megeteted, kicsit pihentek és mentek tovább.

Meg azért is lenne jó a kocsival, mert ha nem marad akkor hazajöttök és kész.

Azért busszal, vonattal ez gázabb, pláne karácsonykor ilyen hidegben, bent meg ezer fok a járművekben. Persze ez sem kivitelezhetetlen, csak macerásabb.

De azért én úgy gondolom, hogy karácsonykor ami két nap piros betűs ünnep és nem egy nap, vasárnap, nyugodtan eljöhetnek ők is, pláne ha nem kocsival tudtok menni. Ne legyenek már ennyire lusták. Bár ahogy írod hogy egyszer voltak eddig, hát szégyeljék magukat.

Egyébként amióta nekem is megszületett a kislányom én se vagyok túl vendégszerető. Talán mert felborul a napi kis rutinom, mert ugye ha itt vannak, vendégek és akkor hozzájuk is kell alkalmazkodni. De hidd el, ha egy éves lesz, másfél ez sokkal sokkal könnyebb lesz. Jobban be fog illeszkedni a felnőttek világába, viselkedésbe, étkezésbe, beszélgetésbe, mindenbe. Könnyebb lesz! Tapasztalat!

De az még nálam is megmaradt, hogy azért szeretem ha vki szól hogy ekkor és ekkor szeretnék menni. Egy tudok rá számolni kajába ha úgy van, vagy ha rövid ideig jön egy kis rágcsi, üdítő, hogy azért mégis meg tudjam kínálni vmivel, mert én nem tartok itthon folyamatosan, mert elfogyna. A másik meg hogy egy anya a kicsi mellett van munka amit kicsit eltol másnapra és nem szeretné hogy vki váratlanul kupiba jöjjön. Persze ez igazából nem kupi, csak az anya érzi úgy, hiszen amit csak tud megcsinál az ember, de jön vki és ő kezdi el megcsinálni helyette (pl kis mosogatás) akkor úgy érzi az anyuka hogy beleavatkozik, vagy nem érzi képesnek őt erre, vagy ilyenek. Legalább is én így érzem, éreztem néha, pedig lehet hogy segíteni akart, de ilyenkor a hormonok megbolondítják az embert. Én úgy tapasztaltam hogy némely dolgokban kicsit önzőbb lesz egy újdonsült anyuka persze ez vhogy jó értelembe értendő, de ezt csak az érti meg aki benne van, vagy benne volt. Meg hát persze egyénenként is változhat ki milyen érzékeny stb.

De talán ez az önzőség a családi nyugalom meg ne zavarásában áll, és amint ezt megzavarja bármi apróság, pl vendégek, pláne a váratlanok, vagy a különleges tejbetökök látogatása az kicsit ilyen "nem szívesen látok senkit" érzést kelt az anyukában.

Én ezt így gondolom, tapasztaltam, biztos van aki másképp látja, látta.

Ennyi jutott eszembe a kérdés kapcsán.

Ja és még annyi, hogy ezért én azt mondom neked kedves kérzdező hogy ne érezd magad rosszul ezekért az érzésekért, hiszen nem vagy egyedül. Az anyósodékért meg pláne ne! Majd írj ide hogy végül is akkor hogy telt a karácsony.

2008. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na az én anyósom ugyanez.Hogy mindíg mi menjünk.Itt lakik nem messze,de nem veszi a fáradtságot hogy eljöjjön hanem menjünk cígöljük már pár hetes kora óta mert látni akarja.Na mi ezt csináljuk 8 hónapja.Amióta megszületett a gyerkőc csak hozzá alkalmazkodik.Ezt sztem beszéld meg velük,hogy legyenek türelemmel.Nekünk nem sikerült,mert elég értetlen,de neked hátha.Mond meg hogy lesz még nagyobb is és majd akkor jobban tud alkalmazkodni.Most még be semállt szinte a rendszer a kis életébe Te is még most kezded megszokni,és nem olyan jó hogy még emellett alkalmazkodni kell ilyen dolgokhoz is.Kérd tőlük a türemet,és akkor hátha kicsit később jobban tudtokmenni és kiélhetik Ők is magukat a babával.Mi még most is bajban vagyunk,mert 2 órára alálmosodik és elvárja hogy ott aludjon.De nem tud szegénykém,már nem egyx próbáltuk.Hátha nektek jobb lesz a helyzet.Sok sikert.
2008. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 9 hetesen vittük el anyóshoz.Akkor még elég jól bírta.Aludt,evett,nem zavarta semmi.5-6 hónapos korában már felriadt álmából,szegényke nem tudta hol van:(Enni csak úgy evett,ha nem volt körülöttünk senki.Ráadásul 7x öltöztettem fel (sapka,kabát),mert ide kell vinni,meg oda kell vinni.Erre a férjem még ilyet szól,hogy azért van a kabát,hogy felvegyük.Na,de ennyiszer?!Főleg úgy,hogy utál öltözni?Karácsonytól már előre félek.

Amúgy én is így érzek,ahogy te,számomra is nyűg a vendég.Pedig nekem idősebb a gyerekem,mint a tied.Lehet,h ez már így is fog maradni.

2008. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örüljetek neki, hogy azt akarja hyogy ti mennyetek, így legalább akkor tudsz eljönni, amikor akarsz. Nekem nagyon rossz a kapcsolatom vele, és amikor eljött 3 napra a 3. nap ordítottunk egymással + sírógörcs is rendesen rámjött. Én inkább megyek és ha felbosszant eljövök, de azért tőlünk nem dobhatom ki sajna...
2008. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen ez a másik véglet amit az előttem író írt.

Én nem mennék el a baba még csak 3 hónapos, majd ha nagyobb lesz, ezt már csak megérthetik. Meg amúgy is a karácsony, csak karácsony, a ti új családotok első igazi karácsonya.

2008. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!