Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babának mennyi folyadé...

Féléves babának mennyi folyadék kell?

Figyelt kérdés
Féléves a kisfiam. 4 hónapos koráig kizárólag igény szerint volt szoptatás, utána kezdtük vele a hozzataplalast. Most ott tartunk, hogy napi kétszer kap már püréket, kb 70 gr pürét eszik meg 1 evésre. A püré után mostmár tapszert kap, mert szeretném abbahagyni a nappali szoptatást. Tapszert így napi kétszer iszik, 120 ml szoktam neki csinálni, de nem issza meg az egészet, csak kb 3/4-ét. Tehát most úgy néz ki az etkezese, hogy reggel 7 körül szopik, utána 9korul még egyszer szopik, majd délben püré es tápszer, es délután 4 körül megint püré és tápszer. Este 7kor megint szopik, es éjszaka 2x kel enni, ilyenkor szintén anyatejet kap. Jól gondolom h nappal ez nagyon kevés folyadék neki? 8 kg most. Tápszert hiába adnék többet neki, nem kéri. A vízzel most ismerkedik, nem nagyon akarja inni még. Mit csináljak?
ápr. 29. 19:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem utal semmi kiszáradásra, igyon amennyit elfogad.
ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
2024 - a csapbol is az folyik, hogy 6 honapos kor elott NEM taplalunk hozza, hogy ne cseszd szet az emesztorendszeret … Nezz szet a kornyezetedben es mondj egy felnottet akinek nincs valami intoleranciaja, emesztesi gondja, gyomorsav problemaja stb.
ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Nyilvan ledonteni a torkan nem tudod a vizet, de oszinten szolva szerintem boven eleg folyadekoz iszik igy is. Szopizik, tapszert is kap, jo ez igy.

Kinalgasd vizzel tobbszor max, aztan iszik amennyit iszik.

ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
Igen, szerintem is korai volt a hozzátáplálás. Tápszeres babáknál szokták kicsivel hamarabb kezdeni, de nem 4 hónaposan...
ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, Svájcban élünk és úgy gondolom, hogy itt azért elég fejlett az orvostudomány. Én hallgatok a szakemberekre, mivel én laikus vagyok. Ők azt mondták h 4 hós kora után lehet kínálgatni, persze nem erőltettem semmit, de szívesen ette/eszi a püréket. Szóval nem hinném hogy gond lenne :)
ápr. 29. 21:03
 6/25 anonim ***** válasza:
10%
Akkor kérdezd a svájci orvosokat erről is😊
ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedvességedet😊


Nyilván őket is meg fogom erről kérdezni, de este fél 8kor már nem elérhetőek, így gondoltam megkérdezem itt, hátha tud valaki valami okosat mondani.

ápr. 29. 21:31
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Miért lenne kevés a napi folyadék mikor tápszerezed meg szoptatod is nem értem..
ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Azért mert reggel 9kor szoptatok utoljára, utána délben iszik kb 100 ml tápszert és utána délután 4kor szintén 100 ml. Utána csak este 7kor szopik megint.
ápr. 29. 21:38
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi itt csak a béna nemzetközi ajánlást ismerjük, amit világszerte elismernek, csak svájcban nem 😇
ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!