Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MR vizsgálat babáknál altatásb...

MR vizsgálat babáknál altatásban hogy zajlik? Akinek volt, tudnátok nekem pár sort írni, hogy viselte a pici? Milyen volt utána az ébredés, nem volt semmi gond? Sokáig tart maga az altatás?

Figyelt kérdés
Az én kislányomnak is lesz ebben a hónapban és az altatás miatt nagyon izgulok.
2021. nov. 1. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kislányunknak 1,2, 6 es 17 hónaposan is volt mr vizsgálata. Semmi gond nem volt egyiknél sem. Felületes bódítás van, nem mélyaltatás. Négyből háromnál közvetlenül a vizsgálat után felébredt, egyiknél fél óra múlva, addig volt rajta pulzoximeter. Utána várni kellett es szóltak amikor ihatott. 1 hónaposan még kórházban volt, 2 hónapos után bent kellett aludni a kórházban, mert a kislányunknak súlyos agykárosodása van, ami a légzésért felelős agyi területet is érinti, így nála lehetett volna komplikáció, de nem volt. A másik 2-nél viszont a vizsgálat után kb 2 órával mehettünk haza. Kedve szuper volt, nem viselte meg. A vizsgálat hossza attól függ, hogy milyen vizsgálatokat kérnek, nálunk 20-30 percesek voltak, kivéve a harmadik ami több mint 1 órás volt, mert sok speciális vizsgálatot is végeztek.
2021. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Megnyugtatott :)
2021. nov. 1. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es, megkérdezhetem, hogy az agykárosodás hogy derült ki? MR-en vagy már előtte is voltak jelei?
2021. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Azt tudtuk, hogy valami probléma van, mert 2 naposan volt egy keringésösszeomlása, légzésleállása és utána sok jele volt, hogy baj van (izomtónus problémák, renyhe pupillareflex, hangokra nem reagált, kóros reflexek, nem sírt, alig tudott enni stb). De az első mr után még azt hazudta a kórház, hogy genetikai baja van. Második mr masik kórházban készült és ott közölték, hogy hipoxiás-ischemiás agykárosodás érte, nem genetikai a probléma.

2021. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!