Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a frászèrt állnak bele a...

Mi a frászèrt állnak bele a fiamba? Mit lèpjünk?

Figyelt kérdés
Persze, dèdmama ès nagymama, de már a múltkor a dèdinek visszaszòltam, nem bìrtam tovább hallgatni a 100 èves sületlensègèt (Az a baja a fiamnak, hogy sokat mászik, ezèrt nem akar járni, már járnia kellene, járassam, már szèpen mennie kellene). Anyòsom is folyton jaj már a szomszèd kislány jár, vezetgetnè, de èn mondtam, hogy ne, ìgy húzza az orrát. Ja ès állandòan a kemèny talpú papucsot adná rá, mert megfázik. Folyton előveszi mièrt nem vettem járòkát neki,nyugisabban lennèk, főzhetnèk, ò, nemkáros az, ne higyjek el mindent...Hiába mondom, hogy a gyògytornász barátnőm mondta, hogy NE! Orvos mondta, hogy NE! Papucs is majd akkor kell, ha stabilan jár, egyelőre elèg a csúszásgátlòs zokni+harisnya bent. A fiam ha már mondja neki ácsi, lehuppan, elege van, hogy erőltetnè. Èn sosem erőltetem, egyèbkènt már áll egyedül szèpen, gyakorolja az egyensúlyát megtartani, egy lèpèst már ment előre, majd állt tovább meglepetten. Mèg csak 1 èves sincs, pár hèt múlva tölti! Kapaszkodva jár, felmászik a kanapèra, le is tolat lábbal előre, bedobja a formabedobòba a kört, kockát, a rúdra rárakja a 3 karikát. Mondja mammam, mama,baba, eszi a darabosat egyedül, iszik a magic 360 fokos tanulòpohárbòl, megèrti amit mondunk. Az apjával csak kapkodjuk a fejünket, hogy milyen okos, èrtelmes kisember, szòval totál nem èrtem ezt a viselkedèst. A másik kedvenc meg az, hogy ne adjak tápszert èjjel, mert sosem szokik le ròla, adjak vizet/teát meg babagrìzt vacsiray majd akkor átalussza. Hát nem. Komolyan nem èrtem mièrt nem kèpesek felfogni, hogy más világ van, más nèzetekkel. Eleinte csak mosolyog az ember, de mikor már ezredjère hallja komolyan kiveri a biztosìtèkot. Múltkor körmöshöz mentem a fèrjem egy lègtèrben maradt az anyjával ès a fiunkkal, mert átjött unokázni. A fèrjem idegileg kikèszült tőle, már nagyon kiborult, mert mindenben okosabb az anyja, mert hát ő már felnevelt egy gyereket, beöltöztette 23 fokban, meg etetèsnèl is kötözködött a fèrjembe. Mondtam neki ennek vèget kell vetni, mègpedig neked, mert amúgy imádják az unokát, segìtenek sokszor, de ez már SOOKK ès nem veszi èszre magát, pesig nem egy buta nő. Szerintem a fèrjemnek kellene lèpnie, de most nem is igazán szòl hozzá, èn vagyok nyugodtabb tìpus, de már nálam is kezd betelni a pohár. Bocsánat, csak kifakadtam...
2021. nov. 11. 11:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja ès főzök, nem kell ezt kiragadni. Csak dupla időmbe telik, mert közben mindig adogatok ezt-azt neki, foglakozom vele, ha már nyűglődik, de mindig el van vègezve a házimunka èrdekes mòd bèbikomp nèlkül is. A járòka alatt azt èrtettem...
2021. nov. 11. 11:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos teljesen együtt érzek veled, nálunk a férjem családja hasonló beállítottságú.


Nagymamája állandóan magyaráz, de ha vissza kérdezek, fogalma sincs, hogy egyébként mit és hogy csinálunk.


Nővére pedig a nagy 'ősanya', mert 40+ évesen lett gyereke, és azt hiszi, hogy mindent tud, mindenbe bele kell szóljon és mindenkinek a gyereke úgy fejlődik, ahogy az övé, állandóan össze vannak hasonlítva, amitől a falra mászok.


Nálunk az lett a 'megoldás', hogyha nagyon ugrós kedvemben vagyok vissza szólok, már nem érdekel.

Ha nincs kedvem hozzá akkor szimplán egyik fülemen be a másikon pedig ki.


A gond csak az, hogyha úgy is szólok vissza sajnos nem veszik észre magukat, pedig Én nem félek, hogy meg bántom őket, legalább nem kellene egy darabig találkozni :)

2021. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mama, ő a mi gyerekünk, és mi ezt másképp látjuk jónak. Biztos maga is örült volna annak idején, ha az anyósa nem szekálja azért, hogyan neveli a gyerekét."

Tudom, nehéz, de kb. ezt el kéne mondani neki, és utána elengedni mindent a füled mellett.

És igen, a férjednek kellene főként lehűtenie, általában hatásosabb, ha az imádott fiú húzza meg a határt.

2021. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nálunk sem szól a férjem rájuk, sőt, sokszor észre sem veszi a beszólásokat, mintha ott se lenne.. csak tudnám akkor hol jár ilyenkor :D


1 voltam.

2021. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez az éjszaka átalvós dolog😄😄

A lányom kapott vacsira tejpépet, de elalváshoz igényli a tápszert. 15 hónapos és még mindig ébred egyszer. (bár most jönnek a fogai is)

Most a járáson rugóznak a rokonok, később úgyis találnak mást. Mondjátok meg ketten a férjeddel, hogy köszönitek a tanácsokat, de akkor is úgy fogjátok nevelni a gyereket ahogy ti jónak látjátok és ha tanács kell szóltok, addig felesleges okoskodni.

2021. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mama, dédi, a maguk idejében más volt a rendszer, a mienkbe megint más. Maguk se szívesen vették volna, ha megkérdőjelezik édesanyai tudásukat. Nekem rosszul esik. Örülök a jó tanácsnak, de csak akkor, ha én magam kérem! Köszönöm, hogy megértik!"

Elhiszem, hogy nagyon idegesítő, ez nálam is kiveri a biztosítékot. Az én anyósom (dédi korú) is hajlamos okoskodni kéretlenül, de én már az elején lefektettem a szabályokat, ha elfelejti, akkor a férjem helyre rakja, rászól. Elég egy "mamaaa tudoood..." és máris befogja. Amúgy csípem az anyósomat, alapból jó ember, csak néha elfelejti, hogy felnőttünk, és mi is szülők vagyunk.

2021. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jellem kérdése, vannak ilyen emberek, akik mindenbe beleszólnak és mindent jobban tudnak. Érdemes megmondanod neki, hogy te vagy az anya és te mondod meg mit csinálhat a baba és mit nem. Ne hagyd vezetgetni, nem kell, ha egy dolgot hagysz neki már találja is ki a következőt, keménynek kell lenni.
2021. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Fiam 2 éves. Már nem cicizik, eszik rendesen. Elalvás előtt mindig iszik egy csomót. Mégis ébred. Nem minden nap, de ébred. És keres.

Amúgy engedd el a segítséget és menjen kevesebbet. Nekem apósom ilyen baromi okos. Hál istennek keveset jön. Így el lehet viselnj

2021. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamba is beleállnak, 8 hónapos. Most kezdett el négykézláb rugózni, eddig kúszott. Most az a bajuk, hogy még nem ül. Mondom nekik, majd ha megerősődnek a hátizmai, felül nyugi. Aztán azzal jönnek, hogy ha többet lenne a kiságyban, már fel is kapaszkodna. Mondom nekik, 8 hónaposan még nem elvárás, hogy felkapaszkodjon.

Katasztrófák. Szopizik még minimum 3 alkalommal, arra apám (!) húzza a száját (wtf?). Nem tetszik nekik, hogy nem abáltszalonnát meg finomított cukrot kap xD Nálunk az én szüleim a nagyon okosak, férjem szülei nem,nekik az egyik nagymamája kérdezgeti, hogy ül már? De nem is ültetem? És hápog, mikor mondom, hogy eszembe nem jutna erőltetni. Ha egy évesen nem a Himnuszt szavalja, le van maradva 😂

2021. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusom kérdező... én is megőrülnék tőlük, az biztos. Néha az én anyósomnak is vannak dolgai, de szerencsére csak ritkán hallom. Amúgy ha egyáltalán nem főznél a gyerek mellett, abba se lenne joga beleszólni senkinek se. Csak a te dolgod, senki másé, mit csinálsz otthon.


Én a helyedben mondanám nekik, hogy minden kisgyereknek megvan a saját, egyéni fejlődési tempója, amit nem szabad siettetni. Ha bármi probléma felmerülne, amibe be kell avatkozni, azt úgyis jelezné a védőnő vagy a gyerekorvos. És ez nem verseny, szükségtelen egymáshoz hasonlítani a gyerekeket.

A bébikomp egyértelműen káros a testi fejlődésre és a mozgásfejlődésre, nekem ezt mondta a gyerekorvos és a védőnő is. Hogy ne!, semmi esetre sem. Istenigazából elindulni pedig maximum 18 hónaposan kellene, ettől ti még nagyon messze vagytok.


Az éjszaka átalvása pedig idegrendszeri érettség és egyéb külső tényezők kérdése, nem pont azon múlik, mivel eteted. Az enyém 15 hónaposan is ébred például óránként, ha annyira kínozza a foga, tök mindegy, mit eszik vacsorára előtte.


Ilyenkor mindig ledöbbenek, mennyi ember van, aki nem érzi, hol a határ a más dolga, és a saját dolga között...ami nagyon szomorú szerintem. Sógornőm is ugyanez pepitában. Engem valahogy sose foglalkoztatott, ő mit csinál a gyerekeivel. 1. Semmi közöm hozzá. 2. Megvan a saját magam baja és élete, így az övé nem érdekel. De nagyon sok ember nem így működik...

2021. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!