Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem le aludni?

Hogyan tegyem le aludni?

Figyelt kérdés

3 hetes múlt a kisfiam, anyatejes baba. Szépen fejlődik, gyarapszik, nem látom hasfájósnak sem, viszont szinte kizárólag a karomban/rajtam tud aludni. Képtelen vagyok letenni akár csak egyszer is egy nap - amint észreveszi, hogy nincs mellen vagy távolabb megyek tőle, azonnal ébred és sír. Napközben egy alkalommal már hordozókendőben is tudom altatni és már ennek is nagyon örülök, de állandóan ez sem megoldás, mert így meg órákon keresztül leülni nem tudok anélkül, hogy felébredne, folyamatosan sétálni kell vele, így meg a derekam megy szét.


Éjszaka is a mi ágyunkban alszik mellettem, max 2-3 óránként kel szopizni, de az öbölbe sem tudom áttenni, ha befejezte az evést, mert akkor is felébred.


Tudom, hogy még nagyon pici és nagyon igényli a közelséget, nincs is ezzel bajom, viszont kicsit meg vagyok ijedve, hogy mi lesz így hosszú távon, mert azért hónapokon keresztül nem fog menni, hogy szinte semmi mást nem tudok csinálni egész nap, csak és kizárólag őt fogni.


Mennyire normális ez a fajta viselkedés ilyen korú babáknál? Mikor lehet rá számítani, hogy változik majd a dolog? Esetleg van valami tippetek, hogyan lehetne segíteni neki az alvásban? A simogatást, ringatást, böfiztetést, 20-30 percet várást mielőtt leteszem, cumit, bepólyálást stb. már próbáltuk, sajnos nem jöttek be. Hason sem hajlandó sajnos aludni.


2021. nov. 15. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Sokadik ilyen kérdés. Negyedik trimeszter. Olvassatok,ráértek én is folyton olvastam. Az a pici lény csak téged ismer. 0 ismerettel,egy idegen világba került és ő nem tudja azt,hogy biztonságos szobában van. Neki csak te (a szívhangod,a bőröd,a hangod)ismerős,te vagy minden. Néhany baba elalszik magától,te lehet nem ilyet "kaptál". A fiam is ilyen volt. Mai napig velem alszik. 15 hónapos. Csinálom a dolgom ha fent van,meg az apja segít ha itthon van. Más tészta ha leaz tesó, de bízom benne,hogy az szeretni fogja a hordozókendőt és akkor abban ellesz. Próbáld ki te is nappalra,hátha beválik.
2021. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt a babám. Úgy 2,5 hetes korától volt ez, hogy állandóan kézben, ölben akart lenni.

Csak rajtam aludt el.

Sétálni kellett vele a szobában.

Most 10 hetes, már hosszabb időt elvan a játszószőnyegen, pihenőszékben. Most már mellettünk alszik, külön a matracàn.

Már átalussza az éjszakát.

Ez egy ilyen időszak rà kellett jönnöm nekem is, nehéz, de tényleg csak ránk vágynak. Nekem nem is igen volt annyira sírós. Lehet emiatt, hogy vele voltam/vagyok mindig.

2021. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ilyenkor van a növekedési ugrás is. Amiatt is lehet.
2021. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. 2-3 hónap múlva könnyebb lesz hidd el. Adfig kitartás,és élvezd ki,kesőbb még hiányozni fog 😊
2021. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen volt a fiam. Sajnos ez ilyen, max akkor tudsz bármit csinálni, ha magadra kötöd.
2021. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen. A nagyobbik gyerekem az elso 3-4 honapban szinte folyamatosan ram volt kotve, kulonben nem aludt, sirt. A babahinta segitett napi 20 percekre 2 honapos koratol, illetve a jatszoszonyeg, de a kuszas beindulasatol kezdett el igazabol javulni (aludni utana is csak rajtam aludt sokaig, illetve szorosan mellettem).


A kicsivel mar vettem Adamo-hintat, ORIASI segitseg volt, hiszen abban elaludt, es nem kellett kivenni belole, ha ebredt, akkor meg csak megringatgattam. Nagyon ajanlom.

2021. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!