Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltátok a mosipelust?...

Próbáltátok a mosipelust? Hogy boldogultok vele?

Figyelt kérdés

6 hónapos terhes vagyok és erősen gondolkozunk a témában, hogy mi is legyen. Kismillió videót végignéztem a témában, de ahány ház, annyi szokás. Nehéz kiigazodni egyáltalán hogyan érdemes elindulni.

Használ valaki mosipelust itt? Miért váltottatok rá és hogyan boldogultok vele? Mi a mosási technikátok? Öblítitek, áztatjátok, tároljátok mosás előtt? Meddig? Hogy kezelitek a kakis pelust?

Végül bejött, vagy váltottatok az eldobhatóra? Minden tapasztalat érdekelne. :)


2021. nov. 18. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Követem, mert én is tervezek mosipelusozni, de majd csak úgy kb 1-1.5 hónapos korától, mikorra összeszokunk, meg belejövök az alapokba 😂

Meg akkor már rá lehet próbálni, hogy az ő alkatára melyik fajta lesz optimális.

2021. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A nagy kb 8 hós volt mikor kezdtük, a picivel már a kezdetektől mosható pelenkát használunk. Minden baba alkata más, így más-más fazon/típus lehet a nyerő, érdemes esetleg a helyi klubot megkeresni és kölcsönözni több fajtát, és csak aztán összeállítani a készletet. Ha nincs a közelben klub azt hiszem a temiti.hu-ról is lehet kölcsönözni. Én leginkább a csónakosokba szerettem bele, kicsi és csinos a csomag, egyszerű feladni. Én öblítve, nedvesen tárolom mosásig, két naponta mosok.
2021. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is csónakosat szeretnék majd, de azt olvastam, hogy az kishasú, de combosabb babákra nem annyira jó, úgyhogy nem mertem beruházni rá.

Miben tárolod? Érdemes speciális tárolót vásárolni?

2021. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom miért lettem lepontozva, szerintem a kérdésre válaszoltam🤷🏼‍♀️ Második babám kifejezetten pocakos és husis, nála ugyanúgy bevált mint a nyurgaponty bátyjánál. Csónakosból is több fazon létezik, sok hazai készítő is van már, érdemes körbenézni. A mi készletünk most csak Hamac pelusokból áll, tárolásra is az ő zsákjukat használom ami mosózsák is egyben, így nem tapizom a már hasznàlt pelusokat sem öblítés után, csak megy a gépbe.
2021. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Én születésétől kezdve mosizok, most 4.5 hónapos a baba.

Jyskben vettem zárható vödröt 1000 ft-ert,abban tárolom és minden este egy 15 perces programon átküldöm, aztán lavór. Minden 3. Napon mosok, tehát 2 napi adag meg egy éjszakai.

Egyenlőre anyatejes kaki, nem csinálok vele semmit, később ha darabos lesz, ami lepottyan wc, ami nem mosás.

Összesen 60 db betétem van, általában duplán használom őket, van pamut, bambusz, mikroszálas, tetra, Régi törölköző, és kb 10-12 külső, zsebes és pul.

Mosás:200g nátriumperkarbi, 200g mosószóda és 100 g miofresht öntök össze egy befőttes üvegben, azzal mosok, 2 kanál minden mosáshoz. 60 fokon,2 fázisú programon. (A 15 perceshez semmi)

Van ázás néha, van amikor napokig semmi, az első 2 hónapban a fosást semmi nem állította volna meg, most meg napokig megússzuk. Néha reggelre kiázik, hát, 9 órákat alszik egyben... Nekem ez nem gond, biztos van ilyen az eldobhatóssal is.

60 db betéttel és kb 10 külsővel kihúztuk az elejét, mikor napi 9-10x cseréltem pelenkát, most már nem is feltétlenül indokolt a 3 naponkénti mosás, de a száradási idő miatt kell.

Aliról van minden, 70ezer ft volt a kiadás. plusz pár tetra meg a jyskes arcmosó kendőt használom vízzel popsit törölni. Mondjuk 80.


Sajnos itt mindig van egy két megrögzött , aki lepontozza azt, akinek bevált a dolog, vagy mert neki nem ,vagy nem tudom miért, én nem spilázom túl, nem veszek tizenezres külsőket ( semmi bajom azzal, aki vesz, vannak nagyon szépek), én a praktikum, a környezetvédelem és a költséghatékonyság miatt döntöttem úgy, hogy így lesz, és így is lett.

Nekem nagyobb gond lenne a 3 naponkénti 5 perces teregetés helyett boltba futkosni pelenkáért, már most behozta az árát a készlet és nem telik meg a kuka napi 2x.

Én ezzel boldog vagyok.

2021. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg el tudod küldeni, akár priviben, hogy Aliról honnan rendeltél? 🙃
2021. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Kettő gyerekkel mosható pelenkáztam. Eleinte csak néztem a kupac pelust és gondolkoztam, hogy mit csináljak. Ezer helyről ezer információ. Aztán elkezdtem használni. Csónakos, külső+belső, zsebes, aio volt amivel indultunk most külső+tetra meg zsebes pelenka amit használunk a kicsinek. A nagy szobatiszta már.


A legjobb dolog amivel kezdheted, pelus kölcsönzés. Ezt a temitinél lehet és a bolyhoskánál. Így rápróbálod a babádra és látod melyik fazon passzol rá és mi kényelmes neked.


Én szárazon tárolom a pelust. Kakifogót használok, és a kaki megy a wcbe. Ha olyan lesz a pelus, öblítem. És megy a mosógépbe. És mosózsákba teszem a pelus külsőket, zsebeseket, hogy tovább jó legyen.


Márkákban blümchen, petit lulu, pop-in és bambino mio van itthon.

2021. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Szia! 3 hónapos a kisfiam, mi 2 hónapja mosizunk. A családból kaptunk kölcsön újszülött méretű pelenkát,amit már ki is nőtt azóta, azon ki tudtuk próbálni, hogy nekünk hogyan válik be. Mindenképpen a kölcsönzést javaslom én is első körben.

Nekünk pul külsőink vannak az egyik nem túl trendi márkától, bele bambusz prefold. A külsőket minden este mossuk, abból két napi készlet van, a belsőket kétnaponta.

Öblítve,mosószappanonzva tároljuk egy fedeles vödörben,aminek van ilyen lavór betétje.

A fent ajánlott temiti-nek van mosható pelenka email "tanfolyama", nagyon hasznos, segít kiigazodni a rengetegben, adott élethelyzetekhez ajánl külsőt, belsőt, elmagyarázza, hogy mi micsoda, stb...

YouTube videókat is néztünk hajtogatásról, betétekről, mosásról, nekünk szintén nagyon hasznos volt. Masnis azt hiszem a csatorna neve, cuki csaj és kölcsönzés is van nála. Instagram oldalán nagyon aktív.

A miért kérdésre a válasz: elsősorban környezetvédelmi szempontból, másodsorban jobb a baba csípőjének a szélesebb terpesz. Sokkal kényelmesebb a gyereknek is, nekünk is a feladása. Néha előfordul, hogy nem úgy alakul a mosás, így van itthon eldobható is, a gyerek nem érzi kényelmesen magát benne, és szerintünk pedig az eldobható pelenka alapból nagyon büdös.

Azóta már a popsitörlő is mosható nálunk, nagyon elégedettek vagyunk. A gyerek feneke még piros sem volt eddig.

2021. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Mosiztunk, a másodikkal nem fogok csak vészmegoldásként maximum. Akinek nincs szárítógépe vagy hatalmas felülete teregetni az szívni fog vele rendesen, nekünk volt, hogy már a fülünkről is pelenkák meg betétek lógtak, folyamatosan mostam, valakinek ez terápiás jellegű, nekem a tököm tele volt már vele. A gyerek feneke ebben is gombás lett, eldobhatóról váltottunk emiatt de a problémánk nem oldódott meg a mosival. Hirtelen sokat pisilő gyerekem van és konkrétan nem volt olyan fazon vagy kombó ami fel tudta volna fogni azt a hirtelen érkező ~fél liter pisit. A gyereknek a pelenkában vagy a mostani divatot megszégyenítő óriás valaga volt, hogy kitartson valameddig, vagy 1 órát (se) bírt a pelenka rajta, emiatt otthonról elmenni még kutyát sétáltatni sem mertem mosival és így is rendszeresen ázott pedig viccen kívül minden opciót kipróbáltunk még olyat is amitől eleinte ódzkodtam, semmi sem jött be igazán. Mosni egyszerű, azonnal öblítettem miután levettem, ha folt volt azt kiszedtem, az ekcémára hajlamos kezem úgy tönkrement ettől, hogy 1,5 év volt mire kikezeltem (igaz, húzhattam volna gumikesztyűt). Ha hagytam úgy ahogy volt pisisen állni akkor meg olyan penetráns szaga lett, hogy már a lakásba belépve vágni lehetett a húgyszagot. Egyébként mosószódát használtam, ecetet és mosóparfümöt (Pure márka) plusz Sanytolt / Miofresht alkalom adtán, illetve ecettel előöblítettem és szükség szerint perkarbival mélytisztítottam. Egy csomó fajta masszívabb betét amúgy szárítógép nélkül olyan merevre szárad, hogy a gyerek alig bírt benne mozogni, pl a kenderes. Egy szó mint száz, nekem nem volt a kedvencem, egy ideig nagyon lelkes voltam pedig, főleg a gyönyörű minták meg a hype miatt, de ez sajnos hamar elszállt.

Egyébként akinek van szárítógépe, vagy mosókonyhája ahol ki tud teregetni 2-3 naponta egy adagot úgy, hogy nem zavar be a ruhás mosásba és megtalálja az ideális kombót ami tutira nem ázik az simán szeretheti mert egyébként a koncepciója tök jó és tud egy szórakoztató “hobbi” is lenni, nekem személy szerint megváltás volt amikor a gyerek szobatisztult. Facebookon a Mosható pelenka piac és csevegő csoportba érdemes belépni mert nagyon sok hasznos infót lehet találni és van adok-veszek is.

2021. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Én mosizok, szívesen leírom, milyen nehézségekbe ütköztem, így ezekre te majd jobban tudsz figyelni.

Nem hittem el, de tényleg van olyan, hogy egyszerűen egy pelus nem fazon. Betáraztam újszülötteknek jó csónakosokból, de alig lehetett ráadni az amúgy átlagosnál jóval nagyobb babámra, ha sikerült is, azonnal össze vissza folyt minden. Így ezt a típust hanyagoltam.

Eleinte a babám nagyon duci volt, sokat és gyorsan hízott, így mikor már egyméretes pelusokat kezdtünk használni (8 hetes korától), akkor is a legkülső méretet kellett neki beállítani combban. Majd úgy 2 hónapja (most 8 hónapos) szinte mindegyik pelusból elkezdett folyni a pisi, kivétel a combszárnyasokat. Hetekbe telt, mire leesett a 20 filléres, hogy azért folyik állandóan, mert már mozog sokat, már nem olyan husi, és beljebb kell patentolni a combjánál. Azóta megint jó mindegyik.

Nálam a betét is állandó kérdéskör. Nem mindegy, hogy sokszor pisil keveset a baba, vagy egyszerre sokat, hogy kisfiú (ők tipikusan előre pisilnek), vagy lány. Van olyan betét, amit mikor megvettem, egyből félre is raktam, mert akkor nem volt jó, azóta viszont már igen. Résen kell lenni mindig, hogy ha folyik rendszeresen, akkor jusson eszedbe, hogy talán valami változott és más betétkombinációt kell használni.


Mosás:

szárazon vannak tárolva egy vödörben, kint az erkélyen. A pisissel semmit nem csinálok, a kakit lecsapatom zuhannyal (mióta szilárdat kakil, belegurítom a budiba), egy kis marhaepeszappannal átmosom, kicsavarom és úgy bele a vödörbe. 3-4 naponta mosom kímélő mosógéllel és pelenka fertőtlenítő adalékkal (Miosoft) 60 fokon.

Semmi rendszer, de mikor úgy érzem, mély tisztítok (ennek olvass utána).


Bejött, de mi használunk eldobhatósat is. Részint sem a párom, sem anyósom nem szereti a mosit, ne kérdezd miért, részint éjszakára mindig eldobhatósat kap, mert az esti öltözködés már mindig nyűg neki, nem akarnék még x réteg mosival is bajlódni, elvégre még legalább 2x eszik éjszaka, reggelre azért jókora adagot beleürít, gyakran bele is kakil kora reggel. De vannak már olyan eldobható pelenkák is, amelyek szintúgy valamennyire környezet barátok, ha ez szempont: a Rossmann sajátmárkásának van egy eleve papírba csomagolt, nem fehérített, meg vegyszerektől mentes típusa. Mi is azt használjuk, elégedettek vagyunk.

2021. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!