Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák, anyukák! Ti próbálta...

Kismamák, anyukák! Ti próbáltatok kapcsolatba lépni a kisbabátokkal, mikor még a pocakotokban volt? A Lelki köldökzsinór c. könyv apropójából kérdezem

Figyelt kérdés
Van észlelhető különbség mondjuk az első kisgyermeketekhez képest, ha ott mondjuk nem próbálkoztatok ezzel? Milyen módszerrel tettétek - relaxáció vagy vezetett alkalmak? Mesélnétek a tapasztalataitokról?

#baba-mama #kapcsolatanalízis #lelkiköldökzsinór
2016. máj. 30. 14:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy már többen kitették ezt a kérdés korábban és soha nem jött rá válasz. Ennyire nem tudatosak az anyukák? Vagy humbuknak gondolják? Vagy aki ezt alkalmazza, nem használja ezt az oldalt :)
2016. máj. 30. 15:09
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia! En meditalni, relaxalni szoktam. Meg terhessegem elott is rendszeresen, igy nekem mar nem volt ugymond "uj" a dolog. Viszont elmenynek uj volt, soha meg csak hasonlot sem tapasztaltam :) en teljes mertekben hiszek ebben, es ugy gondolom a baba is elvezi, illetve sokkal szorosabb kapcsolatba keruletunk mar most ez altal.

A konyvet egyebkent nem ismerem, de most felkeltetted az erdeklodesemet, mindnekepp utana nezek! :)

Tenyleg kevesen vannak egyebkent ennyire tudatos szinten. Marmint ezzel most senkit sem akartam ledegradalni vagy ilyesmi, csak ugy ertem kevesen vannak nagyon, akik lelki szinten is apoljak kapcsolataikat (barkivel/barmivel).

Orulok, hogy Te ebbe a taborba tartozol :)

2016. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Biztos vagyok benne, hogy minden anyuka beszélget a kicsivel, csak épp ez annyira normális dolog, hogy én sem értem minek kell megkérdezni? Nem véletlenül nyugszik meg a baba az anyukája hangjára, érintésére születés után.
2016. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az anyukák nagy része szeretettel és örömmel várja a babáját és ebből kifolyólag mindenki beszél a magzatához gondolatban, vagy akár hangosan. A lényegen nem változtat az se, ha ehhez lemegyünk alfába és meditációs zenét teszünk be. Persze hinni mindenben lehet, a homeopátiában is, meg a húsvéti nyusziban is. ;)
2016. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Igen, beszélgettem vele (mármint nem vagyok őrült, nem válaszolt:D), csak beszéltünk hozzá sokat. Akkor is, ha rúgott, kértem, hogy ne, mert nagyon fáj. Akkor is, ha épp mandarint ettem és felturbózta őt a gyomrom hangja. Stb.


"Ennyire nem tudatosak az anyukák?" A meditációt és a vezetett alkalmakat (???) nevezed tudatosságnak? Én azt hittem, hogy az az, hogy az ember jár biológia órára és tudja, hogy a magzatból mikor és hogyan lesz ember. De én is tévedhetek.

2016. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Én olvastam a könyvet is, sőt jártam kapcsolat-analízisre is. Hát minden pénzt megért! Teljesen más, mint beszélgetni a babával a normális módon. Nekem mindig válaszolt, de képekkel, érzésekkel. Pl. Baglyos ágyneműt akartam neki, mire ő azt mondta, hogy ne, mert fél a szemeitől. Meg a szülésnél is felvettem vele a kapcsolatot, utána kezdtem rendesen tágulni. Volt pár ilyen dolog, de nyilván, ezt sokan hihetetlennek tartják. 27N
2016. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nem én ennyire nem :) Persze beszéltem hozzá, simogattam, és amikor kibújt és a mellkasomra tették, először sírt, de amikor elkezdtem beszélni hozzá, rögtön elhallgatott, olyan édes volt
2016. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!