Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » FIATAL ANYUKÁK! Ti már tudtok...

FIATAL ANYUKÁK! Ti már tudtok főzni? Nem ciki, h csak pár dolgot tudok csinálni? Nem féltek attól, h nem tudtok majd mit adni a babátoknak? .

Figyelt kérdés
sokszor elgondolkodom,h 25 éves vagyok és még nem nagyon tudok főzni,sűtni meg aztán pláne. jó azért levest megtudok csinálni,egy kis pörit is,de a főzelékekkel bajban vagyok. nemrég anya lettem,és lassan már adnom kell majd mást is a picimnek,de nincs itt velem anyukám aki segitene,mert távol vagyok tőle. másokra meg itt nem számithatok. a párom mondjuk nem panaszkodott még a főztyeimre. :) de mi lesz,tudok majd enni adnom a babámnak? megtanulok majd gyorsan főzőcskézni? más hogy van ezzel?
2010. szept. 4. 20:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
Hát 25 évesen azért már nem ártana tudni főzni. Én legalább is már 16 évesen tudtam alap dolgokat, 19 éves koromtól külön lakom a szüleimtől, azóta főzök. Nem is igazán értem, te csak akkor kezdtél el főzéssel foglalkozni, amikor anya lettél? Korábban mit ettél?
2010. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem fakanállal a kezében született. Sőt vannak totál antitálentumok, hogy így fejezzem ki magam. 32 éves barátnőmnek, a grízes tészta a konyhaművészet csúcsa. Ki ehhez ért, ki ahhoz.

Előbb-utóbb azért megtanulsz magadtól. S, ha nem félsz, akkor nyugodtan kísérletezz is. Sok ötlet és jó tanács is van a neten is. Kezd az egyszerűbb dolgokkal. Ha már jól megy valami, onnan tudsz kicsit más irányba, vagy magasabb szintre lépni.

Én szinte magamtól tanultam mindent, de teszem hozzá szeretek is főzni és 14 évesen már egyedül főztem ezt-azt. S imádom a főzös műsorokat, az újságokban is a recept az első, amit elolvasok.

De a mai napig nem tudok egy gombot normálisan felvarrni... A kötőtűt, meg azt sem tudom melyik végén kell megfogni. :)))

Egy szónak is száz a vége: kicsid nem fog éhen halni! Tessék szépen próbálkozni, s ha valami nem sikerül, megy legközelebb.

Sok sikert! :)

2010. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem kellene most ezt leszólni. Képzeld én 23 éves vagyok, és még nem tudok olyan jól főzni. De ha muszáj lesz akkor majd megtanulok. Eddig az életembe nem a főzés állt a legelső helyen. A párom is megérti, és megtehetjük, hogy naponta étterembe együnk.

De az mondom, majd ha babánk lesz, akkor is majd megtudom oldani az etetést, mert szerintem ezek magától jönnek.

2010. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Az oldal azért jött létre, hogy feltehessük azon kérdéseinket, melyeket máshol nem merünk.

Az hogy rögtön harapsz, nem sokat segít...

Nyilván nem véletlenül itt lett a kérdés megfogalmazva.

2010. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene most ezt leszólni. Képzeld én 23 éves vagyok, és még nem tudok olyan jól főzni. De ha muszáj lesz akkor majd megtanulok. Eddig az életembe nem a főzés állt a legelső helyen. A párom is megérti, és megtehetjük, hogy naponta étterembe együnk.

De az mondom, majd ha babánk lesz, akkor is majd megtudom oldani az etetést, mert szerintem ezek magától jönnek.

2010. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
hát nem vagy egyedül,én is igy vagyok nem sok mindent tudok fözni,pedig 27 éves vagyok,de szerintem nem kortol függ,nekem is ott a 8 honapos babám még neki,ugyahogy megfözök,mert joformán csak párolok,de a fözelékekkel én is bajban vagyok,ilyen habarás stb.éhen halni nem fogunk,majd csak belejövünk.
2010. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A főzelékek a legegyszerűbbek. Én a mai napig előveszem a szakácskönyvet, nehogy valami kimaradjon az ételből. Én már 36 vagyok, mostanában nem főzök, de volt régen, hogy mindennap 2-szer is főztem, ebédet és meleg vacsit is. Állítólag jól főzök, ez olyan mint a biciklizés, ha egyszer ráérzel, utána már szinte bármit el tudsz készíteni. Megmondom őszintén, hogy most a babám mellett nincs időm főzni, én üvegeset adok neki egyenlőre, majd ha jobban ehet olyat, mint mi, akkor majd főzök. A szüleim szoktak időnként hozni ebédet, a párom a munkahelyén szokott ebédelni. Egésznap dolgozik késő estig, így délután sem tudok másnapra készíteni. Remélem, ha nagyobb lesz a babánk, jobban lesz időm főzni. Szerintem vedd elő a szakácskönyvet, úgysem látja senki, egyébként szerintem nem is ciki. Horváth Ilonának van nagyon jó könyve.


[link]

2010. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Ki ehhez ki ahhoz ért, csak mert nő vagy nem kell főzőzseninek lenned, de azért az alapdolgokat, nem ártana elsajátítanod.Annyira egyszerű egyébként, én már 12 éves koromtól főzök (természetesen az elején teljesen alap dolgokkal kezdtem).

Nagyon rácsodálkozom az emberekre, amikor már a tészta kifőzéséhez is szakácskönyv kell, de aztán bele gondolok,hogy nem lehet mindenki zseni:)

Érdemes lenne tehát venned egy nagy vaskos szakácskönyvet, felcsapni és csinálni:)Amit nem tudsz,azt ne csináld, hanem kérdezz rá,hogy kell.Gondolom főzni tudó hölgy van a közeledben:)

2010. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tudsz főzni akkor mit szoktatok enni úgy általában?Különben én is 18éves korom óta főzöcskézek,és nem mondom hogy tökéletes a főztöm de a párom felszedett már 10kg-t...ha érdekel a főzés tudománya akkor keresgélj az interneten,mindent meglehet találni...22/N
2010. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudok. És nem, nem ciki, ha nem tudsz főzni. Kísérletezni, próbálgatni kell. Egyébként is, a babakaják nem sokból állnak, kezdetben nem a rendes, habart vagy lisztes rántásos főzeléket kapják a picik. Krumplit, répát, zöldségeket meg nem nehéz megfőzni/párolni.

Felesleges stresszelni ezen, majd menet közben megtanulod. Nálam is volt már odaégetett pörkölt, szétfőtt tészta, paprikás krumpli...

Egyébként meg, ha nem sikerül a rántás, akkor meg mi van? Semmi. Készítesz másikat, az majd jobban sikerül. :) Fel a fejjel!

2010. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!