Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöket adtok...

Milyen gyümölcsöket adtok most 7 hónapos babátoknak? Esetleg más tízórai ötletek?

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta hozzátáplált, tápszeres a babám.

Reggel-este tápszert iszik, délben főzeléket husival, uzsonnára tejpép/ tejberizs (tápszerből természetesen), tízóraira gyümi babakeksszel.


2011. nov. 2. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én babám is ugyanígy eszik, uyanezeket. Gyümölcsnek legtöbbször almát kap tisztán, esetleg körtével,szilvával keverve. Mondjuk ő a rizst nem eszi, helyette zabpehelykását vagy tejbegrízt kap, rizs vagy zabtejebn megfőzve.
2011. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én is adok neki zabpelyhet néha a gyümihez.


Alma-körte nálunk is megvan, csak párolva merem, különben fogja a székletét. Banánt is nagyon szereti, de rögtön bekeményedik a kaki, úgyhogy ez felejtős.


Szilva is jó ötlet, köszi!:)

Esetleg szőlőt kaphat már? Azt hogyan készítitek el? Héj leszed, magok ki?

2011. nov. 2. 10:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Amiket megeszik a lányom (most 8 hónapos): alma, banán, barack, körte, ananász, narancs. Mindezt bébiétel formájában, mert a friss gyümi nem kell neki. De pl. a szilvát nem szereti, a meggyet meg csak túróval hajlandó megenni.
2011. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, hogy narancsot is kaphat már egész korán is, de az olyan lédúsnak tűnik, nem tudom, hogy lesz abból gyümölcsPÉP? Vagy jó sok kekszet tegyek hozzá?:O
2011. nov. 2. 10:39
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló: túrót mikortól adsz a babádnak? Én még nem mertem adni, natúr joghurtot kóstolt már, nagyon-nagyon-nagyon bejött neki, tátogott utána rendesen.

De még nem mertem egy egész adaggal adni, pedig jó lenne, mert nagyon kevés tápszert iszik, jó ha megvan a napi 400 ml (végigpróbáltunk mindenfélét).

2011. nov. 2. 10:42
 6/13 anonim ***** válasza:

7 hónapos a lányom és ő is nagyon kevés tápszert eszik.

én a gyümölcsöket mindig a bébiételes üvegekről puskázom. :)

Általában megnézem, melyik hónapra milyen gyümölcsök vannak és aszerint adom a babámnak.

2011. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a narancsot úgy szoktam, hogy ha kész a gyümölcsös kekszes pép, akkor hozzáfacsarok egy kis narancslevet - fiam nagyon szereti.

Nálunk is ezek mennek, amiket írtak + még gesztenyét szoktam adni a gyümihez.

Szőlő szerintem később!

2011. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónaposan már nem kapott pépet, hanem szépen ette a cikkekre vágott körtét, almát, akkor még barack is volt. Foga sem volt, de nagyon jól boldogult. Azóta is így kapja, csak akkor kap pépeset, ha tejpéphez keverem hozzá. Szerintem térj át vele a darabosabb étkezésre.
2011. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hú, nem féltél, hogy félrenyeli?
2011. nov. 2. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:

A túrót a lányom 7,5 hónaposan kapta először. Nagyon szereti, gyümit szoktam hozzá turmixolni. Meg ha túl híg (a meggy nagyon lédús, attól olyan joghurt állaga lesz), akkor kekszet teszek bele, vagy gabonapépet.

A natúr joghurthoz is én mindig gyümölcsöt teszek, plusz gabonapépet, akkor olyan hígabb tejpép állaga lesz. Mondjuk nálunk ez a reggeli, mert nem issza már meg a tápszert.

Nálunk pl. a darabos kaja szóba sem jöhet, mert a 8 hónapos kortól adható kicsit darabosabb bébiételtől is bokákol a drágám.

2011. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!