Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj h. kakis puni?

Baj h. kakis puni?

Figyelt kérdés

2 hónapos kisbabánknál naponta akár többször megtörténik, hogy a punija is kakis lesz a pelusban.


ez vajon okozhat gondot? csak nedves törlővel tisztára töröljük, krémezés, majd pelus vissza.. az esti fürdésnél van esetleg jobban megmosva.. nem kaphat el valami fertőzést, akármit?


köszi



2021. nov. 20. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Dehogynem kaphat
2021. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Teljesen rendben van így.
2021. nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mivel kakilás után közvetlenül teszed tisztába, így sokáig nem lesz benne, ennyitől nincs baja. Főleg, ha utána jól ki van törölve és este megfürdetve. A lényeg, hogy órákig nem legyen kakis pelenkában, mert akkor lehet baj.
2021. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
egyébként pillanatok alatt meg lehet mosni a gyerkőc popsiját, nuniját is a kakik után
2021. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Én, ha kakis pelus volt, a nagyját leszedtem törlővel, aztán a kézmosó csapnál folyóvíz alatt pár pillanat alatt tisztára mostam a babát. Pici babafürdetőt is lehet használni. Egyik karodra hasra fekteted a gyereket, hóna alatt ráfogsz, alátartod a popóját a csapnak és elöl-hátul tisztára mosod a fenekét és a punciját is. Én a 10+ kilós egyévessel is meg tudom csinálni, csak rutin kérdése. Utána még ellenőrzöm, hogy tuti tiszta-e.


Mert igen, nagyon csúnya hüvelyi fertőzése lehet, ami baromira veszélyes felnőtt embernél is. Arról nem is beszélve, hogyha székletes lesz neki ott, és a törlővel nem vagy alapos, fürdetésig csípheti-viszkedhet neki, de szólni meg nem tud. Kényelmetlen és egészségre veszélyes, mosd meg inkább a csap alatt.

2021. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
A lényeg, hogy ne maradjon sokáig az. Sokat hallani, hogy ne legyen kakis a nuni, mert juj akkor mi lesz, de nem tudod elkerülni, hogy oda is menjen, a fejed tetejére is állhatsz. Simán kakil egy baba olyan állagút és akkorát időnként, hogy még akár a hasa meg a háta is olyan lesz, nemhogy a nunija. Ne hagyd állni a kakiban, és szépen alaposan tisztítsd ki neki, ha oda is kerül, nyugodtan húzd szét akár a szerméremajkait is óvatosan egy kicsit, és töröld ki belőle. Vegyespáros (5,5 éves fiú és 1,5 éves lány) anyukájaként azt kell mondjam, hogy egy kislányt "kivakarni" a kakiból időigényesebb művelet, mint egy fiút. 🙂
2021. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja és jól írja a 4-es, van hogy egyszerűbb lemosni vízzel, mint törlőkendővel szórakozni (#6 voltam).
2021. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Dehogynem, sőt, ha arra hajlamos, fél perc kakiban "hagyástól" is kaphat fertőzést, de nem a hüvelye van igazán veszélyben, hanem húgyutak.

A krémezéssel viszont óvatosan. Hàmosító kenőcstől (sudo, neo..) összenőhetnek a kisajkak

2021. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem bántásból,de mennyiből tart egy 2 hónapos gerek alvázát megmosni a csap alatt ? 3 perc ..

A nedves törlőkendőt nem arra találták ki,hogy a nyakig szaros gyereken kenegesse vele az ember a székletet . Szerintem mosdasd meg ha bekakilt , ezerszer higiénikusabb és komfortosabb . És igen, kaphat fertőzést ,mint ahogy egy felnőtt ember is.

2021. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!