Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiamnak milyen...

9 hónapos kisfiamnak milyen reggelit adhatok tejpépen kívűl; még csak két foga van alul?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is 9 hónapos és tápszert reggelizik! Most bújt ki a 6-ik foga de nem gondolkodtam azon hogy a reggelit is kiváltsuk egyenlőre!Reggeli+vacsi tápszer!Erre még szüksége van a szervezetének!Amúgy nem egy anyukától hallottam már hogy reggelire kapja a gyümit vagy akár a főzit!!!Szóval szerintem mindegy a sorrend!Én rendhagyó vagyok ebben a tekintetben:)
2010. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hú. hát nálunk kialakult ilyesmi hogy reggel tejpép, azért ebből sok fajta van, így változatos, tízórai fél tápszer, ebéd főzelék, uzsonna fél tápszer és kekszes gyümölcs, vacsora tejpép, éjjel egész tápszer...
2010. szept. 5. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónapos.Reggelire szokott kapni vajas kenyeret reszelt sajttal utána megiszik fél adag tápszert.
2010. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vajas kenyér 2 foggal azt hogyan lehetne? Mert kipróbálnám.
2010. szept. 5. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnek még csak most jön az első foga.Nagyon apró falatkákat csinálok neki és szépen megeszi.Ha adtál már neki babakekszet vagy bármit "rágcsálni"menni fog:)
2010. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor holnap ez lesz, még nem evett kenyeret
2010. szept. 5. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én babám 10 hónapos, kb egy hete bújt ki az első fogacskája, de már régóta adok neki kenyeret, darabos ételt. El tudja majzolni, egészen biztos, hogy a tiéd is el tudja!


Reggelik nálunk:


- kis kenyérfalatkák reszeltsajttal (én vajat még nem adok)


- forralok vizet, abba pár kanál könnyen oldódó zabpehely, vagy tönkölypehely (DM-ben kapható), összerottyantom, míg össze nem sűrűsödik, bele egy kávéskanál oliva olaj, és bele almát reszelek.


- túrót villával összetöröm, bele reszelt alma, vagy őszibarack, szilva, banán... ha a gyümölcsöt nem tudom reszelni (pl, őszibarack), akkor aprító gépben összemixelem, és hozzáteszek egy-két kanál natúr kukoricapelyhet is.


- megfőzök egy tojást, kiveszem a sárgáját, natúr joghurttal, reszelt sajttal összekeverem, rákenem kenyérre, és kis falatkákat csípek belőle neki



hirtelen ezek jutottak eszembe...

2010. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, én még várnék a kenyérrel, nekem 9 hónapos a kisfiam, de még lisztes, tejes, tojásos dolgokat nem adok neki. Gyümölcs és zöldségféléket kap husival különböző variációkban, szerintem ez még bőven elég neki. A bolti kenyeret meg főleg nem szívesen adnám, abban egy csomó hülye adalékanyag van (kenyérsütő géppel sütöm a kenyeret, ami nagyon egyszerű és legalább tudom, mi van benne...). De mindenki másképp csinálja, én így látom jónak (ettől még nem biztos, hogy ez az egyetlen "tutijó" módszer).
2010. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tojássárgáját 9 hónapos kortól kaphat a baba, natúr joghurtot, túrót, sajtot 8 hónapos kortól. 9 hónaposan kenyeret is kaphat már, sőt, most állítólag azt mondják, már 6 hónapos kortól kaphat gluténes gabonát. Én 9 hónapos kora óta adok kenyeret neki. Nem csak fehér kenyeret, hanem mindenfélét, ami itthon van (még magost is, a tökmagot, napraforgót kiszedem, de a szezámmagot, lenmagot megeszi. A védőnéni szerint kikakálja, nem lesz baja tőle, és én sem látom, hogy bármi baja lenne. Amúgy az én babám imádja a kenyeret. Sokszor a kanalas főzeléket is csak úgy fogadja el, ha egy-egy kanál közt egy-egy falatka kenyeret kap.
2010. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de jó, köszönöm
2010. szept. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!