Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tènyleg olyan csodababa?

Most tènyleg olyan csodababa?

Figyelt kérdés
Nővèrem kisfiáròl van szò. A napokban tölti az egy èves kort. Nehezen született, de vègül szerencsère mind 2- en rendbe jöttek, a család rettegett, hogy valami visszamarad a rèszleges oxigènhiány miatt, de láthatòan makk egèszsèges a fiú, nagyon eleven ès csodaszèp, ez tèny. Na de kicsit kezdek kiakadni a családra, mert agyon van sztárolva szerintem. Folyton küldi a videòkat, kèpeket, persze, cuki, de szerintem minden egy èves tudja ezeket. Pèldák: megmutatja a fülèt, fejèt, tudja hova valò a cipő, sapka, elfújja a "gyertyáját". Tapsol, pápázik, puszit küld, gyere-gyere kèzmozdulat, mutogat, bedobja a 3 formát a helyère, a labdát is tudja hová kell dobni. Egyedül iszik ilyen tanulòpohárbòl, kanállal ès kèzzel is eszik. Megèrti a dolgokat, mondja mamam mama, baba, amma-anya, A-apa, halandzsázik. Mászik ezerrel, kapaszkodva lèpeget mindenhol, lehajol, felmászik a kanapèra, letolat. Állandòan pakol, matat, felfedez, pár lèpèst már megtesz. Nem akarok èrzèketlennek tűnni, csak kezd uncsi lenni, hogy anyum is állandòan el van ájulva miket csinál a kisfiú, milyen ügyes, okos. Szerintem viszont átlagos baba. Jòl gondolom?
2021. nov. 23. 23:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon ügyes, nem nevezném átlagosnak. Inkább örülj velük, ha pedig nem megy vagy kezd uncsi lenni - ahogy írtad, akkor hagyd, hogy ők örüljenek neki.
2021. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

De édes lehet :)


Valóban, nagyon ügyes, okos kisfiú

2021. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Hogy lenne átlagos, az ő gyerekük, unokájuk. Főleg ha az első.

A legszebb, legokosabb, örülnek, büszkék rá.

2021. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Igen ügyes. De attól még 0-24-ben igen rohadt unalmas. Mondom ezt úgy, hogy van egy lányom, de sosem csináltam ezt a rokonaimmal, hogy még azt is tudják, hogy épp mikor kakilt a baba. Meg mostanában ez a divat, hogy minden egyes pelenkát le kell fényképezni, videózni meg el küldeni mindenkinek, hogy nézd milyen ügyesen kakilt.


Aztán meg sok beteg ember erre veri, mert persze ezeknek mind a neten a helye.

2021. nov. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Kisfiam 1 éves, pont ezeket tudja. Viszont nekem, szüleimnek ő a csodababa, az ügyes, az okos, a leg leg leg. És ez így természetes, hogy egy 1 éves olyan környezetben nő fel, ahol Őt csodaként kezelik.

Te pedig csak féltékeny vagy és remélem nincs még gyereked. Mert ha lenne ,tudnod kellene,hogy minden gyerek a szülei és nagyszülei szemében okos, ügyes csodababa.

2021. nov. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért furcsa hogy nem érdekel, de ilyen részletesen fel tudsz sorolni mindent, pusztán küldözgetett videók alapján. Csak nem egy burkolt önigazolást váró anyukához van szerencsénk? :-)
2021. nov. 24. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2021. nov. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg kicsit a korához képest előrehaladott a kommunikációja meg a finommotorikaja...

...de megértem hogy ilyen mélységben nem vagy kíváncsi más gyerekére.

Én sosem toltam a testvéreim arcába így a gyerekeimet (maseba sem) mert amíg nem volt gyerekem pont nem izgattak az ilyen dolgok, és ezt nem felejtettem el a gyerekeim születése után sem.

2021. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát jò... Anyumèkkal lakom, minden nap jönnek szinte a kèpek, videòk, messenger hìvások...ès hogy mit tanult èpp, mi újság. Amúgy jò a kapcsolatom a nővèremmel, de nekem baromi unalmas már ez a nòta, azèrt is kèrdezem, hogy jogos-e ez a sztárolás. Anyum is oda meg vissza van, jò, igen, első unoka, de már ez too much nálam. Nekem nincs s nem is lesz gyerekem, èn más beállìtottságú vagyok. Nekem ez nem boldogság, èletcèl.
2021. nov. 24. 07:21
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Pár eltéréssel az én gyerekeim is tudták ezeket 1 évesen. És szerintem sok gyerek tudja. Mindenesetre minden gyerek másképp fejlődik, egyedi módon, úgyhogy minden gyerek különleges. :)

A szülőknek minden apró dolog, újdonság nagy varázs, főleg első gyereknél. Csak az örömüket osztják meg, és jobb esetben a család együtt örül.

A másik oldala viszont, hogy családon belül is meg kell válogatni, kivel osztja meg az ember az örömeit. Pl veled nem kellene ahogy a helyzet mutatja. Én egyedül anyuval osztok meg minden apróságot, ő tényleg velem együtt örül.

2021. nov. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!