Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szerint alvásidőben még...

Akik szerint alvásidőben még napi fél óra alatt el lehet végezni a házimunkát, azok disznóólban élnek?

Figyelt kérdés

Mostanság egy keresőszó kapcsán feljött több olyan kérdés, amiben anyukák kérdezték, más hogy látja el a háztartást gyerek mellett, arra jöttek ilyen válaszok, hogy mi abban a nagy munka, max. fél óra alatt megvan az a mosogatás, söprés meg a sült hús.


Hát nem tudom, akinek ennyi a háztartási munka, az hol él? Én se vagyok tisztaságmániás és azt se értem, ha alaki nem tud egy alaptisztaságot tartani baba mellett, de ha csak az alvásidejében csinálnám a dolgokat - ez így 7 hónaposan nappal kb. 2 óra -, akkor talán kész sem lennék. Na meg az alvásidejében örülök néha, ha leülhetek pihenni.


Én kétnaponta főzök két napra, nem 3 fogásos menüt, de azért ez már önmagában több mint fél óra előkészítéssel és a főzés közbeni/utáni rendrakással együtt.


Aztán ugye sok mindennapos vagy minden másnapos feladat van, pl. ki-bepakolni a mosogatógépet, berakni egy mosást, kitegeregetni, beszedni és elrakni, felporszívózni a házban, elpakolni innen-onnan a cuccokat, mert valami mindig szem előtt marad. A konyhát rendberakni esténként, mikor mindennel végeztünk. Sok kicsi munka ez, de sokra megy.


És akkor ugye ott vannak a nagyobb dolgok, én pl. heti kétszer takarítom a wc-ket, felmosok legalább kétszer. Hetente kitakarítom a fürdőt - valaki erre is azt írja, fél óra, az hogy???? -, áttörlöm a pultokat, szekrényeket, az ajtókat, mert megáll rajta a por. És emellett is mindig van még valami extra, rendberakni a kamrát, lemosni az ablakokat, sütni egy sütit és így tovább.


Ja, és nyáron még ott van emellé a kert és a veteményes.


Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem napi fél-1 óra a 100 nm-es házban.



2021. nov. 24. 11:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, 5-ös voltam :)
2021. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Mi megyeszékhely mellett élünk, de ide nem szállítanak már ki menüt, max. jó kis kiszállási díjjal, hát annyiból 3 ebédet is megfőzök, szóval ez nálunk nem opció.


De nyilván igen, sokat számít, ki mekkora lakásban él ezért is írtam, hogy mi 100 nm-es házban, alapból van egy nagyobb fürdő tusolóval, káddal, dupla mosdólagylóval, wc-vel és még egy külön kis wc, na meg egy háztartási helyiség, nekem ez nem félóra, pláne mert itt komoly vízkőtelenítés kell.


Csak nem értem, ilyen kérdéseknél miért veszik sokan olyan magától értetődőnek, hogy fél órába belefér minden főzéssel, takarítással együtt.

2021. nov. 24. 14:13
 13/19 anonim ***** válasza:

8: nálam se disznóól kategória, de bevallom engem ha olvasnék egyet este, miután a gyerekek lefeküdtek a kanapén, jobban zavarnak a szétszórt játékok, mint hogy poros a könyvespolc, vagy nem töröltem még le a kifröccsent cseppeket a gáztűzhely tetejéről :)


Saját értékelésem szerint nincs itthon disznóól, de egyfelől ebben napi fél óránál több munkám van sokkal, és még így sincs olyan rend és tisztaság, mint gyerekek előtt, amikor úgy mentem el aludni, hogy minden tiptop volt. Az idő is kevesebb, a feladat pedig sokszorosa, néha eszembe jut, hogy régen heti egy porszívózás elég volt, de szép is volt :) De elengedtem már, ez egy ilyen életszakasz...

2021. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem biztosan több, mint félóra, de amit te csinálsz az túlzás. Hetente minden polcot letakarítani a fürdőben? Biztos nagyon poros lesz 7 nap alatt.
2021. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Gépesített minden, 60nm. Most már dolgozom, a gyerek nem otthon van, így könnyebb, de eddig sem volt igazán gond.


Olyan porszívóm van, ami külön tartállyal rendelkezik és párhuzamosan felmos, nem szórakozom a moppal. Főzni csak egyszerűt főzök, amit csak sütőbe vágok vagy serpenyőben lepirítok. Esetleg a gyereknek főztem külön zöldséget. Mosás-szárítás gépesített. Nagytakarítani hétvégén szoktam, amikor ott van az apja. Sütni szintén. Ha ügyes vagyok előkészítem hétvégén a heti kaját is, pl húst előre pácolok, fagyasztok és csak ki kell venni a megsütni/főzni való adagot.


Kert és felesleges, kihasználatlan helységek nincsenek.


És természetesen párom keze sem szakad le, ha este munka után gyorsan letöröl pár polcot vagy a konyhapultot.


Egyáltalán nem volt és nincs disznóól vagy kosz, max néhány mosogatni való vagy pár játék. Persze ha a rend egyenlő a szép házak múzeumi beállításával, akkor disznóól van :-D

2021. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"amit te csinálsz az túlzás."


Mi túlzás?


Az, hogy heti egy alkalommal vízkőoldóval áttörlöm a zuhanykabint, a kádat, a cseptelepeket meg kimosom a fogmosó poharakat és fényesre törlöm a mosdópultokat, a tükröket?


Én nem érzem ezt túlzásnak, szerintem azért alap higiénia heti egy alkalommal alaposabban kitisztítani a kabint, amibe minden nap belemossa a piszkát a család. Mellesleg, elég kemény a víz, ha két hétig nem takarítanám át, utána háromszor annyi meló lenne és még undorítóan is nézne ki.


Ezt mindennap megcsinálni, az igen, túlzás. Heti egyszer szerintem nem.

2021. nov. 24. 15:28
 17/19 anonim ***** válasza:
Hú 14-es, nálunk ne tudd meg...7 nap alatt olyan por van, hihetetlen, de nem tudunk mit csinálni vele (a portörlésen kívül), kintről jön gondolom, meg a ruhákból, hogy sokat mosok.
2021. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is poros lesz minden egy hét alatt a fürdőben. Nem mondom, hogy ujjnyi vastag, de engem zavar, így inkább letörlöm gyors és fél órás melónál nem több a fürdőszoba sem hetente.
2021. nov. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%

Hármas vagyok.

Na pont az olyanokról beszéltem, mint a 6-os válaszoló. Hát nekem úgy elmegy napi fél órám a konyha rendben tartásával, hogy nem főzök, max a babámnak csinálok valami főzeléket. Plusz szerintem nagyon nem mindegy, hogy ki milyen helyen él, egyszer laktam egy olyan lakásban, ami főút mellett volt, ott akár naponta is lehetett volna port törölni, annyira durva volt a helyzet. Nálunk sötét parketta van, azon elég szépen meglátszik a kosz, itt nem elegendő heti 1x porszívózni, heti 2 a minimum, de a 3 lenne a legjobb. A mosógépünk elég kicsi kapacitású, mindennap megy mosás. Ugyanúgy a mosogatógépünk is a legkisebb (ennyire volt hely), az is megy simán 2x naponta. Egy normál nagyságú hűtőnk van, alul 2 rekesz fagyasztóval, nem nagyon lehet hetekre előre kajákat bekészíteni, a babámnak van előre pár adag kaja, meg néhány szokásos zöldség, gyümölcs lefagyasztva azt csá. Úgyhogy szerintem maradjunk annyiban, hogy egyáltalán nem mindegy, kinek mire van igénye, mire van lehetősége és milyen körülmények között él.

2021. nov. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!