Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van hogy ilyen sok baba...

Mitől van hogy ilyen sok baba "feszes"?

Figyelt kérdés
Ez csak mostanában van? Vagy a mi gyerekkorunkban is volt? Miért kell ennyi babát pl dévény tornára vinni? Mi lesz ha nem viszik? Nem tanul meg járni? A most 30-40 évesek között nem voltak ilyen babák?
2021. nov. 24. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Jó kérdés. Most jobban figyelik a babak mozgását, mivel kihat később a tanulására, képességeire.

Meg ugye divat az h nehogy lemaradjon a baba. Hiszen a szomszéd nőnek már 3 honaposan forog a babája...

2021. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem olyan rég olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy a terhes nők sokkal kevesebbet mozognak, mint régen. Kevesebb inger éri a magzatot és így maga a magzat is kevesebbet mozog. "Beékeli magát" egy pozícióba és onnan ritkán mozdul el, nem dolgoznak az izmai. Már ez a fajta mozgásszegény magzati kor pedig okozhat későbbiekben rendellenes vagy lassú fejlődést.
2021. nov. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem azon is múlik, ki mennyit mozgatja, tornáztatja, masszírozza a babát. Én rendszeresen vettem a fáradtságot, hogy megelőzzem a bajt. Bar nem tudom, feszes lett volna-e, de nem lett. Jó kis videókat, tanácsokat kaptam egy gyógytornász barátnőmtől. Reggel és este volt egy-egy húsz perces torna, napközben pedig pelenkázáskor a csípőjét is átmozgattam. A babám is nagyon élvezte, zenére, mondókára csináltuk. Minden mozgásformája idő szerint alakult, a hasfájás elmúlasztásában is nagy segítség volt.
2021. nov. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Több a koraszülött baba. Jobban észreveszik ha gond van, mert figyelnek rá.

És persze van egy-ket tulaggodos anyuka is, aki mindig "fejleszti" a gyereket akkor is ha minden ok.

2021. nov. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Én feszes voltam, lábujjhegyeztem, diszkalkuliás lettem. A fiam szintén feszes volt, lábujjhegyezett, nem tudott szopni. Dévényre vittem, kikezeltük, stabilan jár, ugrál, fel és lemászik mindenhova, beszél, énekel, mondókázik, 15-ig számol, tudja a színeket, szobatiszta 2 és fél éves. Ha meg úgy marad, akkor rossz egyensúly, rossz koordináció, megkésett idegrendszeri érés. Régen ezt letudták volna azzal, hogy gyengébb képességű. Pedig ugye nem. Szóval kellett az a fejlesztés, hogy korának megfelelően tudjon ő is fejlődni, ne induljon olyan hátrányokkal, amik amúgy rövid idő alatt nyom nélkül eltüntethetők.
2021. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!