Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény-módszer mikor hozhat...

Dévény-módszer mikor hozhat eredményt feszes izomzatú babánál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos, ferde nyak és kötött feszes izomzat miatt járunk 3 hetes kora óta heti 1x dévény tornára. Én semmi változást nem észlelek. Sajnos végig üvölti keservesen az egy órát. Ez normális? Mindenkinek végigsírja a babája? Legyek még türelmes, vagy induljak el más módszer után?

2021. ápr. 21. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Legyél türelmes. Mi 3 hónaposan keztük,9 hónapos koráig jártunk. Nálunk is volt bömbölés, de ez nem a fájdalomtól van, hanem a torna miatt, hogy azt kell csinálni, le van fogva, stb. Torna közben folyamatosan játékokkal tereltem el a figyelmét, kisebb nagyobb sikerrel.

Változást én minden torna után tapasztaltam, egyre ügyesebb volt, persze voltak visszaesések, de sosem inogtam meg a kezelést illetően. Ha úgy látod jó szakember kezeli, akkor nincs okod aggódni.

Én magán dévényeshez jártam, nem tudom ez számit e.

2021. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekkora a probléma, mi okozza a feszességet. Van, hogy elég egy alkalom is, de ha mondjuk súlyos agyvérzés (vagy ezer mas dolog lehet) áll a háttérben, akkor soha nem hoz eredményt vagy csak jóval kisebbet.

Első körben nem másik módszert keresnék, hanem megmutatnám neurológusnak vagy fejlődésneurológusnak a gyerkőcöt. Ezer dolog állhat a háttérben és nem mindenre jó a dévény.

2021. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanez a probléma állt fent, 2 hónaposan kezdtük heti egy alkalommal és 9 hónapos koráig jártunk, akkora látta jónak a helyzetet a dévényes. Kb 7 hónapos koráig sírt sajnos nálunk is, de aztán “megszokta” és onnantól a fejlődés is begyorsult, hogy nem ellenállt. Nagyon szépen helyre jött, azóta két és fél éves és nagyon szép a tartása, meg merem kockáztatni, hogy az átlagnál szebb tartása és izomzata is van. Két hónaposan látta neurológus, ott semmi probléma nem volt, valószínűleg méhen belüli helyzet miatt alakult ki a feszes izomzat és ferde nyak, elég nagy baba volt (4200 g).
2021. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bejelentkeztünk neurológushoz, kiváncsi vagyok a véleményére. A terhesség és szülés is normál volt, nem volt semmi probléma. Nem tudok agyvérzésről, voltunk koponya Uh-n is, mindent rendben találtak. Fogalmam sincs mitől lehet a feszesség. Azt sem tudom, hogy valóban akkora -e a probléma. Fejét tartja, hason elvan, nyúl és fogja a játékokat, jókedvű, mosolygós, jókat eszik, alszik... Csak ez a fránya ferde fejtartás és a feszesség a kezeiben..
2021. ápr. 22. 15:09
 5/9 anonim válasza:
Sziasztok! Nálunk is ez a helyzet. 6 hós a babám és 2. alkalommal voltunk Dévényesnél.Mindkét térdén pontszerű bevérzések lettek a kezelés hatására..Szerintetek ez normális vagy váltsuk le a dévényest? Én nagyon elbizonytalanodtam..nem is engedi megnyugtatni a kisfiam mikor sír a fájdalomtól..csak beszélhetek hozzá egy széken ülve mellette =( nekem ez így kínzásnak tűnt..
2021. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1es vagyunk. Mindkét gyermekemmel Dévény tornáztunk, ugyan ahhoz a gyógytornászhoz jártunk,de sosem volt egy kis pirosodásnál több a bőrükön.

Torna közben mellette ültem a földön, úgy nyugtatgattam, játékokat adtam neki. Nekem azt mondta, nem a fájdalom miatt sirnak, hanem a diszkomfort érzés miatt. Ezt azért fogadtam el, mert valahányszor találkoztunk vele, sosem sirt/félt tőle egyik gyermekem sem. Kinzásnak tűnhet, de nem az,ne igy fogd fel. Ha bizol a gyógytornászban, akkor bizz abban hogy jól csinálja.

2021. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is azt mondta,hogy nem fáj neki,de ismerem a fiam sírását..ez bizony fájdalmas sírás volt,nem diszkomfort érzés. Bizonyítja az is,hogy a kis térdein bevérzett a bőr körkörösen =( Azért ilyen nem alakul ki csak úgy..betámasztotta törökülésben a kisfiam lábait a dévény tornász és úgy késztette négykézláb tartásba..nagyon sírt..Ezek után megjelentek a lábacskáin a bevérzések =( Nem első babám így nem vagyok egy paramami..de ez így nekem durvának tűnt..Bíztam benne..de én még ilyet nem hallottam..pedig alaposan utánaolvatam mire készüljek,hogy ilyen durva bevérzéseket okozhat..
2021. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik gyermekünket 3 éve kezeli devenyes,soha nem volt semmi gond. Masik gyermekünket csak megmutattuk neki, mert koraszülöttek és volt, ami gyanús volt nekem. Nem is kezelte, csak végigtapogatta és neki lettek apró pontszerű bevérzései. Nem tudjuk, hohy miért. Mindenesetre vérvételt javasolt, hogy nem valami hematológiai gond van-e. De ő,most is olyan, ha megmarkolja a tesó, akkor nyoma marad. Pedig nem találtak semmit, mert trombocita gondra gyanakodtak.
2021. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm .Én is úgy gondoltam,hogy kivizsgáltatom..elviszem egy vérvételre,hogy nincs -e valami gond a háttérben.
2021. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!