Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha pár percig kb napi...

Baj ha pár percig kb napi szinten bogyó és babócával kötöm le 3 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Heti 3 alkalommal egyedül vagyok késő estig a babával és amíg gyors lefürdök addig szoktam neki bekapcsolni hogy ne sírjon.
2021. nov. 25. 19:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
A legbugyutább mesével ráadásul. Szerintem ilyen picit még az is lekoti ha egy játékot logatsz felette a kiságyban, vagy adsz a kezébe. Cagy csak zenét kapcsolsz. Vagy járóka. Vagy babakocsiba betolod magadhoz addig. Vagy pihenoszekbe. Öö kb ezer más megoldas van es te a legrosszabbat valasztottad.
2021. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván túl fogja élni, ennyitől nem lesz baja. A gond inkább ez, hogy emiatt egy rossz szokás alakulhat ki nálad. Jajj, kicsit kiakad, nyomjuk be neki a mesét, jajj, nem eszik rendesen, nem baj, majd mese mellett megetetem…

Ha egy ilyen apróságot mesével intézel el, mi lesz később, mikor sokkal komplexebb problémákkal kerülsz szembe?


Sok módja van, hogyan szerelje le az ember néhány percre, te kiválasztottad a legegyszerűbb módszert, amihez túl sok fantázia nem kell.

2021. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sógornőm ugyan azt csinálja, amit a 12-es leírt. Ő is 3 hónapos babájával kezdte. Most 15 hónapos és kb éjjel nappal megy a TV különben minden baja van a kislánynak. Ha az anyja eszik, akkor megy a mese, hogy nyugodtan tudjon enni. Ha a gyerek eszik, akkor meg azért megy. Ha főz, ha fürdik, ha takarít szóval már mindenhez mese kell, hogy a gyerek nyugton legyen. Szóval csak óvatosan mert nagyon könnyen hozzászokik.
2021. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Igazából próbálkoztam már én is ezekkel. H oda vittem hintaba a fürdő elé és beszéltem hozzá, énekeltem de ez általában nem működött és elkezdett a vége fele sírni. Ilyenkor pedig ha még nem voltam kész akkkr bekapcsoltam a hajszárított és van h elhallgatott rá de van hogy megint elkezdett sírni. Amúgy a mese se köti le igazán mert az esetek 80%ban el kezd sírni pár perc múlva. Azért fürdök le a baba előtt én mert mikor már a babát lefürdettem akkor már az altatás előtti szoptatást az ágyban csinálom és aközben alszik el, utána kerül a kiságyba. Szóval nem szeretnék a nap “koszával” befeküdni az ágyba. Eddig ez bevált mint altatás és amíg szépen elalszik fekve szoptatva utána meg a mellkasomon pihen még addig nem akarok ezen változtatni. Akkor inkább maradjon a hajszárítós megoldás? Csak annyira rossz hallgatni még ha pár perc is a sírásával. Bár mint írtam a mese se válik be igazán és sír pár perc után. Bocsi ha hosszúra sikeredett.
2021. nov. 26. 04:12
 15/16 anonim ***** válasza:
De miért nem viszed be a fürdőbe, hogy lásson is téged?
2021. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem fér be az ajtón a hinta. És el van húzva a zuhany függöny mert különben elázna minden. Így csak az ajtó elé tudom tenni és csak a hangomat hallja. Azért ki-ki kukocskálok hogy lássa ott vagyok. De ez se mindig nyugtatja meg. Ekkor kapcsolom be a hajszaritot de van h sajnos ilyenkor is tovább sír. De tényleg csak pár percről van szó, igyekszem gyors lenni.
2021. nov. 27. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!