Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok a harmadik etkezesre...

Mit adtok a harmadik etkezesre enni a babátoknak, miket eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Eljutottunk oda, hogy már csak reggel és este van tápszer, tízóraira valamilyen gyümölcsöt kap, ebédre fozelekeket, és nem tudom mit egyen uzsonnára, hogy ne egye naponta többször ugyanazt, gondolom gyümölcsöt sem jó naponta kétszer enni a fruktóz miatt, pláne nem már az estehez közeledve. Van még a tejpep, de abból nincs olyan sokféle. Így is állandó probléma a főzelék is, hogy mit mivel vegyitsek. Főleg, hogy a covid óta elment a szaglásom és az izlelesem is ezt tök "vakon" kell megoldanom neki. Nem tudom minek, mivel van jó íze. 9 hónapos
2021. dec. 5. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sok gyümölcstől, és zöldségtől semmi baja nem lesz.
2021. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
9 hónaposan nagyon korai, hogy ennyi étkezés ki van váltva 😔
2021. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A gyerek orvosunk azt mondta, 10 hónapos koráig legyen kivaltva, hogy már csak a reggeli és az esti tápszer maradjon. Így ezt a 3. Étkezést most kezdtük el. Valamint egyáltalán nem hízik, bármilyen tápszert próbálunk neki adni, ezért javasolták, hogy minél több szilárdat kapjon, hogy hizzon. Viszont darabos ételt nem eszik, tehát babacsinta, kifli,zöldség fasírt, ilyenek mind kilove.
2021. dec. 5. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónapos, 3x eszik meg kb. 1 üveg bébiételt. Sokszor kap üvegeset, és az én babám is elutasítja a darabosat egyelőre. Ha jó étvággyal eszik, nem korai egyáltalán, minden gyerek más és más. Nem gondolom azt se, hogy a gyümölcs gond lenne...a tápszerben meg anyatejben ott a sok tejcukor. Majd ha esznek szilárdat, pl. kenyeret, kiflit, babacsintát, abban is ott lesz a szénhidrát. Egyelőre hozzáadott, finomított cukrot, sót kerülöm, erre figyelek.


Reggel ébredés után rögtön szopizik. Kb. rá 1-1,5 órára kap tejpépet, tejbegrízt, tejberizs pépet, natúr joghurtot, natúr krémtúrót, ezeket kis gyümölccsel vegyítem. Ebédre kap valmilyen főzeléket hússal. Uzsonnára pedig gyümölcsöt kap, amit dúsítok valamilyen gabonapéppel, hogy laktatóbb legyen. Az étkezések között is szopizik amúgy, de inkább megszokásból, mennyiséget csak reggel és éjjel szopizik. Vacsora tápszer, estére kevés a tejem. Ha nincs ötleted, nézz szét amúgy a bébiételek kínálatában, lehet, hogy kapsz jó ötleteket.

2021. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!