Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kislányom visszahúz...

16 hónapos kislányom visszahúzódó és keveset beszél. Ilyen lehet a természete vagy forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Mindent megért, minden kérést teljesít. Eddig 7 szót tud. De nagyon csendes, nagyon bátortalan, idegenek között nehezen oldódik és meg sem nyikkan. A kortársai ennél bátrabban szerintem. Talán többet is kellene beszélnie már?
2010. szept. 5. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Nekem 18 hós a kisfiam, és ő is csak pár szó mond. Nehezen oldódik, lassan megy neki.Ő nagyon anyás, bújós kisfiú. Nincs ezzel semmi baj, ilyen a természetük.
2010. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ilyen a természete, az én 16 hós lánykám is ilyen típus. Olyan kis nyugodt, csendben szemlélődő fajta. Mindig mondták is a játszótéren,h. milyen áldott jó gyerek, milyen csendes és nyugodt baba. Örülj neki, h. nem kell állandóan utána rohanni, rákiabálni, mert nem bírsz vele másként!:)
2010. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos, és ő is pár szót tud. Inkább a szavak első szótagát használja, de azt is csak 1 hónapja. Itthon megy a duma, de máshol meg sem szólal. Vannak különböző korszakok a babák életében, amelyek meg fognak változni. Nekem van olyan ismerősőm, akinek a 3 éves kislánya még mindig visszahúzódó. Az orvos szerint ez természete. Nem kell izgulni.

Egyébként nagyon sok függ attól, hogy mennyit viszed társaságba, és ott mennyire hagyod "magára".

2010. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na az én 13 hósom meg pont az ellenkezője...:). Jó pár szót tud már és be nem áll a szája..és túl pörgős..Néha nem a legjobb. De azért örülök h nem full nyugis.
2010. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!