Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kevés hízás ez?

Nem kevés hízás ez?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, október 5-én volt 6500 g, tegnap kereken 7 kg mértem. Tehát 2 hónap alatt fél kg hízott összesen. Naponta 5x eszik, ebből 2x puret, 3x tápszert. A purebol 150-180 g mennyiséget. A tapszerbol ugyanez mlben. A gyerekorvosnak már egy ideje panaszkodok hogy nem hízik, de mindig csak legyint, hogy amíg nem fogy nincs baj, és amúgy is lelassul a hízás stb. Azt mondja 10 kgnal nem lesz több egy évesen sem, ő ilyen baba. Haaat, ha ezt az ütemet nézem még 9 kg sem lesz. Egyébként nem mászik, nem ül. Forgolodik, és maga körül körbe korbe tekereg. Tehát még azt sem mondanám, hogy a mászás miatt lenne.
2021. dec. 6. 12:00
 1/7 A kérdező kommentje:
2700 g született, és a súlyát már 4 hónapos korában megduplazta, a tápszer után lassult le ennyire a hizas. Egyéb gond nincs vele, nem allergiás semmire, széklete normális, nem hasfajos, nem bukik.
2021. dec. 6. 12:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el amit a doki mond! Ez így tényleg okés.


(Ha itt valaki gyk-n azt mondja nem jó, akkor mit csinálsz?)

2021. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a tápszer váltson gondolkodom, már egy jó ideje. De a doki nem tartja indokoltnak, mert a súlyát leszamitva minden jó. Viszont a körülöttem lévő anyukák babai,havi szinten híznak közel fél kg. Nem 2 hónap alatt.. Arról nem beszélve, hogy az életben is gondba ütközünk ezzel, mert a hordozó már kicsi neki, mert 9 hónapos és hosszú, viszont egy autosulestol meg nagyon levan maradva súlyban.
2021. dec. 6. 12:25
 4/7 anonim ***** válasza:
8 kiló körül lesz 1 évesen, nem mintha ez baj lenne.
2021. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Az én fiam szerdán lesz 9 hónapos, 3400 grammal született. Itthon pont ma méreckedtem vele, 8.7 kg-nak mértem, de szerintem többet mér a mérleg. Szeptember 22-én voltunk orvosnál, akkor volt 8040 gramm, szóval én se vagyok elájulva... Kúszik régóta, feláll mászásba, de még nem indult meg, ülni most kezdett és felkapaszkodni is. Szerintem lemozogja, amit eszik (3x kap szilárdat és kb. 4x szopizik, de az utóbbi időben szilárdból csak pár falat, úgy kell beleimádkozni).

Nem lehet, hogy a tiéd is lemozogja? Vagy hosszra nőtt mostanság?

Azért írtam le velünk mi van, hogy lásd az enyém is alig hízott szeptember óta.

2021. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! A te fiad biztos lemozogja, és szerintem a havi 350 g az azért nem rossz pláne így hogy már kúszik. Az én lányom nem kúszik, persze maga körül körbe forog, de ez nem olyan intenzív mozgás, hogy erre a kevés hízásra okot adjon. A másik, meg hogy ő még mindig az újszülötteknek való tápszert kapja, pedig lassan a 3 as kellene neki, valamint régen kitalálta egy nagy tudású doki, hogy tutira tejfehérje érzékeny és így egy speciális tápszert kap, nos mára egyértelműen kiderul,hogy semmi baja a tejes dolgokkal, tehát simán ehetne normális tápszert is aminek nincs ilyen rém rossz íze sem. Ezért gondoltam már megszabadulni is tőle.
2021. dec. 7. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Válts orvost mindenképp! Jó egészséget 🙏

#5

2021. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!