Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet környezetbarát...

Hogyan lehet környezetbarát terméknek hirdetni műanyag csillámos és műanyag konfettis mosipelusokat?

Figyelt kérdés
Most láttam egy webáruházban, amit azért néztem, mert környezetbarátnak ajánlották a termékeit. A többi mosipelus pedig tiszta festék, harsány nyomtatott mintákkal... De a rengeteg műanyag konfetti, már mindenen túltesz. Ezzel védjük a bolygót?

2021. dec. 10. 06:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Linkeld már be!

Egyébként általában környezetbarát festékkel festik, sokszor a PUL "újrapul", azaz a vízzáró réteg használt pet palackból készült.

2021. dec. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném az áruház tulajdonosát bántani személyesen, ezért nem linkelem, főleg, hogy személyes insta, fb. oldalán reklámozta. De a gyártót leírom, M@m@ Koala és a karácsonyi, műanyag micky fejekkel televarrt és a csillámos darabokon akadtam ki!

Ha még újrahasznosított is a műanyag, ezrével minek még rávarrni, lassan ebből is ugyanolyan giccs szemetet csinálnak a fogyasztók kedvéért, mint bármi másból...

Meg azért a környezetbarát festék is okoz környezeti terhet, csak onnan gondolom, felújítások miatt rengeteg dolgot festettem a nyáron a házban, ház körül, törekedtem környezetbarát termékeket választani, de kifogástalan nincs...

2021. dec. 10. 07:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta, a festék még nem feltétlenül probléma.

De a csillám eleve nem is értem, minek egy pelenkára (igaz, én minden máson is rühellem).

Az a baj, hogy a környezetbarát jelző jó marketingfogás az utóbbi években...

2021. dec. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha veszel csillámos, festékes pelenkát, simán tudod használni 4 gyerekkel is. Ha utána ki kell dobni a pelenkát, még így is környezet kímélőbb, mint a sima. Ha meg eleve moshatót használsz, és nagyon megtetszik egy különlegesebb, hát miért ne lehetne olyan is.

De igazából tudom, hogy rendszeres időnként ki kell tenned egy pxr gyűlölő kérdést. :)

2021. dec. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4-es a mondandód első részével nem értek egyet. Attól, ha felveszi még 4 gyerekem (de nem lesz már annyi, de mindegy), attól ugyanúgy felesleges műanyag díszítés egy környezettudatos pelenkára!

A mondandód második részével nem tudok mit kezdeni. Gondolom mindenki magából indul ki. Nem szokásom gyűlölködni!

2021. dec. 10. 08:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az unikornist nem találtam meg, de a csillámos tényleg elég bizar. Nem biztos, hogy olyan jó, érzékeny combokra kellemetlen.

Mi biotextil, öko festékkel kezelt csónakos pelust hasznalunk; van újrahasznosított anyagokból is; gyapjú csónakos is; kenderbetéttel (ennek az előállítása környezetkímélőbb, mint a pamuté).

2021. dec. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

A mosható pelenka külső része műanyag. Ha harsány ha nem akkor is műanyag, mert bent kell tartsa a nedvességet. Vagy gyapjú pelus van még, de én nem érzem magam késznek rá, hogy használjam.

Ha nem tetszik, nem kell megvenni. Van egy halom másik pelenka, ami visszafogottabb mintákkal van jelen a piacon. Blümchen, Bambino Mio, Pop in stb.

2021. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem veszem meg, még nincs rá szükségem, csak tavasztól.

Elkezdtem foglalkozni a témával, keresgélni és nekem ezek a termékek nem tükröznek környezettudatosságot, bárki is forgalmazza, a gyártóval van kifogásom.

2021. dec. 10. 09:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a hazai gyártóknál: kisebb ökolábnyom a szállítása, személyre szabott, garancia jobb. Pl: kreliza, nessie, puppee, brilus....
2021. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Nézd, a környezetterhelésnél a nagy dolgok számítanak. Pár pici csillám meg a pelenkakülsőn a festék nem mérhető össze az eldobható pelenkák szemétmennyiségével. Ha valakinek ez tetszik, és kényelmes a babának is, hát használja! Az, hogy valami környezetbarát, nem egy igen-nem kérdés, hanem fokozatok vannak. A fokozatok között pedig a nagy dolgokra érdemes inkább figyelni, aminek nagyobb hatása van. Nem az a lényeg, hogy mennyire látványos valami.
2021. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!