Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan baba- és...

Tudnátok olyan baba- és környezetbarát mosószert ajánlani, ami hatékonyan el is távolítja a foltokat?

Figyelt kérdés
Alapesetben mosódiót és mosószódát használok, de a foltok csak halványabbak lesznek, nem jönnek ki. Hipót, vegyszert nem szeretnék használni.

2014. szept. 29. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónás áztatás mosás előtt?
2014. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hiszek az ecetes-szódabikarbónás foltkiszedésben. :)

Nekem mindig bevált. Mosás előtt jól beáztatom, és hatékony szokott lenni.

2014. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet kapni aktív oxigénes fehérítőt (nátrium prekarbonát), ez nekem nagyon szépen kiszedi a foltokat.

Be szoktam dörgölni mosószappannal, aztán beáztatom ebbe, és másnap kimosom, nagyon szépek lesznek, kiszedi a foltokat, szépen fehérít is.

Vagy úgy mosok, hogy beállítom a 90 fokos előmosásos programot, de leveszem a hőmérsékletet 60 fokra, és a dobba is teszek ebből a fehérítőből meg a mosószódából, meg még az adagolóba teszek mosószódát (ecettel öblítek vagy mosóparfümmel), és így mosom ki, úgy is szép fehérek lesznek, de nem árt egy kis mosószappannal előkezelni előtte a foltokat.

Nekem szépek lesznek így a ruhák.

Ilyen a fehérítő:

[link]

2014. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi mindent kipróbáltam már én is, ezért inkább a fehér ruhákat részesítem előnyben, mert abból ki lehet szedni, ha színes akkor sajnos a színnel együtt.

Bizony én a Domestos fehérítőt használom, tudom nem akarsz vegyszert, de nekem nem jött be semmi más...... viszont így valóban nem foltos a ruhája, de ez csak a fehérre jó, színesre inkább ne. De amin van minta de fehér az alap arra is jó volt, annál nem bántotta a mintát.

Még azt hallottam, hogy a napra kitenni is jó, mert az uv halványítja a foltot, ez valamennyire igaz, mert kipróbáltam, de nemsok helyem van így teregetni..... szóval én maradok a vegyszernél :)

2014. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!