Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek le van maradva a...

Szerintetek le van maradva a 11 hetes kislányom?

Figyelt kérdés

Azért vannak kétségeim, mert a legtöbb helyen azt írják, hogy 2 hónaposan már nagyban nézegeti a kezeit, visszagugyog nekünk stb. Illetve itt gyakorin is ezeket olvastam, sőt van akinek ennyi idősen át is fordult a babája.

A kislányomnak még sokszor van ökölben a keze, de szokta tomkodni a szájába, dörzsölni a szemét ha álmos, de konkrétan nem láttam, hogy nézegetne a kezeit, így még dolgok után sem nyúl. Pedig van neki logatva mindenhova valami. Gugyogni is viszonylag ritkán szokott, inkább csak hő-zik néha, és tátog, mondjuk azt nagyon ☺️ hason nem szeret lenni, de azért a fejét szépen szokta tartani, ha úgy van kedve, lerakni viszont még csak tegnap előtt rakta le először, előtte csak fejelgette az ágyat.

Ne ertsetek félre nem siettetni akarom, tudom, hogy a saját kis tempojaban fejlődik minden gyerek, de esetleg van valami amiben tudok neki segíteni, vagy hagyjam, majd elkezdi.

Nektek ennyi idősen miket tudott a babóca? Van okom aggódni?

Köszönöm a valaszaitokat



2021. dec. 21. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oké, fejét kell tartania, legyen hason néha, más nem kell 11 hetesen.
2021. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen normális amiket csinál. Fiamnak addig volt ökölben a keze, ameddig el nem kezdett kúszni, többet hason játszani, tehát kb 6hós koráig. Átfordulni is későn fordult, 4hós kora körül.

Én a biztonság kedvéért elvittem egy gyógytornászhoz, nézzen rá minden rendben van e , derüljön ki ha nem. Így megnyugodtam, hogy én megtettem az én részemet a többi a baba dolga. Mindent megcsinált csak ki kellett várni :)

2021. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Illetve ajánlom a szabad mozgás biztosítását. Én ehhez próbálom tartani magam és eddig bejött. Olvass utána ha gondolod.
2021. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd elkezdi.

2 hónaposan átfordulás az szerintem egy kicsit túlzás, inkább elborul. Azt az én 12 hetesem is hetek óta csinálja, de nem mondanám szándékos átfordulásnak.

2021. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legyen letéve üres, viszonylag kemény, nagy felületre. Sokat. Pl egy nagy matracra. Legyen ott egy játszószőnyeg/babatornáztató (ki hogy ismeri), és hadd nyújtózkodjon, forogjon.


Ez a leghatékonyabb.

2021. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanennyit tudott az enyém is :)


Ne aggódj, nincs lemaradva

2021. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Egy kéthónapos gyereknek a fejét kell tudnia emelni. Meg ennie, aludnia, esetleg nézelődni, bizonytalanul mosolyogni. Nem kell a kezeit nézegetnie, nem kell szótagokat mondania, sem átfordulnia, de még oldalra is bőven van ideje. Persze szavalhatná már a Toldit is, de az a ritkább.


Hihetetlen ez a sürgető, listapipálgató attitűd amit a nők, anyukák egymásba ültetnek ezzel a mit-tud-a-gyerekem szövegeléssel :-(

2021. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök normális... Nekem mindkét gyerek 5-5,5 hónaposan kezdett el forogni, addig kB semmit se csináltak, csak feküdtek mint egy darab fa 😁 azóta meg kB meg sem állnak 🙈 ügyesek, okosak.
2021. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Átfordulni normál esetben még nem szoktak, a kezeit felfedezte, hiszen bekapja már :D hason emeli a fejét, helyes és a beszédre pont ennyit "kell" mondania, napról napra fejlődik, a normál fejlődését tartja, az én fiam ugyanennyit tud. :) nyugi ügyes a kislányod
2021. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!