Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy 13-14 hónapos...

Milyen egy 13-14 hónapos baba? Miket csinál, mennyire akaratos? Mesélnétek róla, légyszi?!

Figyelt kérdés
Ennyi idös lesz a kisfiam, amikor megérkezik a kistesó. Szeretném tudni, hogy mire számíthatok, hogy felkészultebb lehessek. :)
2010. szept. 7. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

fizikailag:


már biztosan jár lehet tanitani lépcsőzni hátha megy neki

a székre fel tud mászni nem sokat kell emelgetni

önállóan eljátszik elvan magában legtöbbször


az akaratosság egyéni neveléstől vérmérséklettől is függ

félig meddig önállóan eszik kanállal még lehet hogy kicsit ügyetlen

napirendje ha kialakult akkor könnyü dolgod van mert magától tudja mikor van fürdetés - ha pl. vacsi után - akkor jelez hogy menjetek fürdeni


én ennyit tudtam hozzátenni

2010. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszi Carmen ismét csak a gyors és hasznos választ! (Egy almavásárlós kérdésemnél már megkoszontem, hogy olyan gyakran válaszolsz! :) )

Remélem, kapok még válaszokat. Az is érdekelne, hogy el tudtok mellé képzelni még egy újszulottet?

2010. szept. 7. 07:58
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Gratulálok a kisbabához és sok boldogságot kivánok hozzá!


Nem lesz gond... Ő már nagyfiú és sok mindent megold magától.

Az a lényeg hogy ne kezeljétek úgy őt is mint egy babát de ne is várjatok el tőle sokat csak azért mert most ő a nagyfiú. Valahol a kettő között..

Az viszont könnyen lehet hogy ha kórházban leszel kicsit megharagszik rád mert "a kistesó miatt ment el anya " ilyenkor az újszülött nevében kaphat a fiúcska egy ajándékot v. figyelmességet.


Mivel fiú az ápolásban nem lesz olyan együttbabázós mint a lányoknál de megkérheted erre arra biztosan szivesen segit majd a kistesónál.

2010. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi, megnyugtató! :) Szerintem a kórházban kérunk majd kulon szobát, hogy ott lehessen velem legalább napkozben az apjával egyutt.
2010. szept. 7. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, hát igen babától is függ, hát azért lehet járni még nem fog, kislányom 15 hónaposan indult el addig fogni kellett a kezét úgy ment, etetőszékbe ugyanúgy fel kell pakolni stb. Akaratosság, hú hát ez is babafüggő de nálunk hiszti megy ezerrel, ha valami nem úgy van akkor már levágja magát a földre is:) Szerintem így se úgy se lesz könnyű dolgod, de legalább együtt nőnek fel, később jól eljátszanak majd egyedül stb.
2010. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen! Igen, mi is úgy gondoltuk, hogy vállaljuk a nehezebb kezdetet, mert utána a folytatás konnyebb lesz. Terveztuk, hogy kicsi korkulonbség legyen koztuk, és kulonosen nagy áldás, hogy teherbe is estem (bár még ez csak a 6. hét...), mert még mindig szoptatom a kisfiamat. Arra gondolok, hogy amikor a kistesó már 1-1,5 éves lesz kb., akkor nagyon jó lesz nekik, hogy ketten vannak.
2010. szept. 7. 08:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Még arra érdemes felkészülni, hogy mobil legyél majd, pl. kengurut érdemes venni. Én el nem tudom képzelni hogy kibírja a fiam napi 2-3 kinti bulizás nélkül. A lépcsőn kell fogni a kezét, na meg az utcán szaladni utána. Játszótéren is figyelni kell majd ha felmászik valamire, még könnyen lepotyog. Persze az is lehet hogy még csak akkor kezd el járni.

Imádja a társaságot, gyerekek közé kell vinni, főleg a nagyobb gyerekeket szereti. (2 évtől)

Plusz féltékeny lesz majd, de ennél már csak rosszabb lehet ha idősebb lesz.

A fogai jönnek még majd sorban, ilyenkor pár napig őrület hiszti van, jól jön majd egy nagymama hogy a kicsit szórakoztassa.

2010. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam egyáltalán nincs el egyedül itthon.Egyéves kora óta nemhagy főzni,porszívózni.Ha az utcán vagyunk meg szempillantás alatt ott hagy, sosem arra akar menni amerre én,babakocsit már nem tűri, a triciklit még csakcsak, de egyfolytában csak menne.Még eteni kell a kanalas dolgokat egyedül nem nagyon tudja.Hisztikorszakvan.Egyébként én most még egy kisbabát nem tudnék gondozni,sok türelmet kívánok neked.
2010. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos a lányom.

Vasakarata van. Hisztizik, ha nem tetszik valami neki, ugyanakkor bújós, néha még nagyon ölbe-baba :-)

A sarkamban van egész nap, a játékai nem érdeklik, ceruza, könyvek és anya, meg tá-tá. Ezek mennek egész nap. Meg a konnektorba nyúlkálás, a terítő lehúzás és minden tiltott zóna felkutatása a házban.

De azért elvagyunk.

Kistesó (sajna) még nem jön nálunk, így ebben nem tudok segíteni.

2010. szept. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!