Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok és 23...

9 hetes kismama vagyok és 23 éves. Tervezett baba. Mesélnétek nekem arról hogy az első pár hónap mennyire volt nehéz egy csöppséggel?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjunk, és kiváncsi vagyok arra, hogy aki hasonló korban szült, 19 és 25 között, annak mennyire voltak nehezek az eslő hónapok? Itt gondolok az éjszakai felkelésre, nappal mi mindenre volt időd, mire nem, mennyire volt fárasztó, összegségébe mennyire nehéz?

Félre értés elkerülése miatt, leirom, hogy alig várom hogy megszülessen, csak érdekel kinek hogy ment :)


2011. jan. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Első 3 hónapban sokat alszanak a babák, de 3-4 óránként ennie kell, igen éjszaka is, és néha elég fárasztó, de ki kell birni.

Az én kisfiam 1,5 éves és még mindig 1-2 X felébred éjjel.

De hidd el minden fáradságot megér, és mikor rádmosolyog elfelejted hogy fáradt vagy.

Élvezd ki a terhesség minden pillanatát és könnyű szülést kivánok. Ha nem irtam le mindent irj és majd megirom azt is.

2011. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Eddig szerencsére minden rendben van. 5. héttől a 7. hétig (kb két hétig) mindennapos volt a hányinger. De csak ennyi volt. 7. hetet betöltöttem azóta mintha kicseréltek volna. Annyira jól érzem magam, és tünet mentes vagyok.
2011. jan. 16. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát az egész nap kevés lenne leírni mindent.

Igazából baba válogatja, hogy milyen a nappal meg az éjszaka.

Nekem nagyon nehéz volt. 2 hetes csecsemővel költöztünk, mindent zsákból intéztem. Nem volt konyhám 3 hónapig. Fördőszobám is csak 1 hónap múlva lett.

Nehéz volt, főleg a szoptatás. De ha nektek minden körülmény adott akkor biztos könnyebb lesz.

Engem pl. császároztak, az is eléggé fájt. De ahogy teltek a napok, könnyebb lett.

Decemberben szültem, tehát hideg volt, hamar sötétedett, ez a hangulatomra is rányomta a bélyegét.

Olyan 7-8 hónapos lehetett a kislányom, amikor minden könnyebb lett. Igazából így visszagondolva, sokszor csináltam bolhából elefántot, sokat veszekedtem a párommal. Bolond voltam, feszült és ideges.

Most várom a második gyermekem. Márciusban érkezik. De most már tudom, hogy mit hogy fogok másképp csinálni. Az biztos, hogy nem fogok magamba fordulni...és hisztizni mindenért.

Minden jót kívánok neked, és gratulálok a babához.

2011. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22évesen szültem meg a kisfiamat,sajnos egyedül kellett nevelnem 6hónapos koráig,de nekem egyáltalán nem volt nehéz,nagyon hamar belerázódtam.Éjjel 1-2szer kelt csak fel! A házimunkát stb megcsináltam amikor aludt!Most másfél éves most sokkal rosszabbak az éjjeleink,4-5ször is felébred!
2011. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23 évesen szültem meg a lányomat. Éjszakánként 2-3 x ébredt föl (talán ez volt fizikailag a legnehezebb). Ameddig aludt megcsináltam a házimunkát illetve a férjem segített. Viszont arra mindig figyeltem, hogy ápolt, csinos legyek! Szombaton született kedden még hánytam (szóval az egész terhességem alatt volt, hogy napi 4x). A legnehezebb nekem a mellőzöttség volt. Mármint anyámék részéről. Első unoka meg minden elvittek bevásárolni, orvoshoz stb. Most pedig egyáltalán nem segítenek pedig itt laknak 1 utcányira és tudják, hogy csak jövő hónap végén jön haza a férjem. Félre ne értsétek nem féltékeny voltam a lányomra, csak furcsa volt, hogy ameddig várandós voltam vele foglalkoztak vele, ahogy kibújt meg szinte, mintha nem is léteznék.... Sok szerencsét és jó egészséget kívánok.

Egy 25 éves anyuka

2011. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

most szültem 3 hónapja, 26 évesen, azért remélem még beleférek hogy elmondjam mi hogy van:P

Szóval még pici a babánk, áldott, jó fiú, de az első 3 hét nagyon nehéz volt!Mondjuk azért is, mert teljesen legyengültem a szüléstől, nem nagyon ettem, és összeszedtem valami vírust miután kijöttünk a kórházból, 39 fokos lázam volt, felkelni alig bírtam az ágyból, férjem adta oda az ágyba éjjel babust, hogy meg bírjam szopiztatni.

E mellett volt 2 éjszakánk, amit végig sírt, de konkrétan hajnal 2ről kb 7ig üvöltött, rájöttünk a paradicsomtól, na azóta nem eszem:)

Amúgy ez tényleg egyéntől, és babától függ.

Az első 3 hétben anyum és húgom szinte végig itt voltak, nagyon sokat segítettek, férjem mai napig segít a házimunkában, meg olykor nekiáll főzni, de azt önszántából, mert szereti:)

Nekem a legnehezebb az éjszakázás, hogy eleinte 3-4szer fel kellett kelni.Mert ha 3 óránként szopizik, akkor azt úgy kell érteni, hogy felkelsz, megszopiztatod, büfizteted, visszateszed aludni(eltelik1-1,5 óra kb) marad 1,5 órád hogy bármit csinálj.

De van akinek már 6 hetesen végigalussza a babája az éjszakát.

Amúgy nekem most is olyan nehéz magamat rávenni a takarításra, mert mikor alszik akkor én is legszívesebben semmit tennék:)

boldog babavárást:)

2011. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2és fél hónapja szültem, 22 éves vagyok. Egyedül az éjszakázás az, ami kikészít, ma pl. hajnali fél1- től nem aludtam.... De ki lehet bírni. Nagyon belázasodtam többször is a tejtől, az még kellemetlen volt, kb. 40fokos lázzal ellátni a kisfiamat. Amúgy tényleg meg lehet csinálni a házimunkát, amíg alszik, sőt, még Magadra is fog jutni idő!:) Minden jót!
2011. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

21 évesen szültem, nem nehéz az eleje, szerintem az a könnyebb. Az éjszakázás nehéz, utána meg ha átalussza az éjszakát, akkor reggel fejni,de a baba eszik-alszik, peluscsere, kis játék, ennyi. Május végén született, július elején ezerrel pörögtem a konyhában és főztem be a baracklekvárt, annyi időm volt. Most már nem sok... mászik, és mindent megnyal, megkóstol, rossz helyen fordul át stb. :) ja és a játék nem az már, hogy rázom neki a csörgőt, meg énekelek, hanem tornyot építünk, odamászik, ledönti, aztán elölről, csak máshol a szobában :)

Amit meg kell szokni, hogy ha éhes, akkor azonnal etetni kell, nincs mese éjjel sem :)

2011. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22:21-es vagyok, és sokat bátorított a Férjem :) (keveset cserélt pelust, vagy ilyenek) ,de a bátorítása sokat jelentett :)
2011. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegnap 13:01 vagyok. Az én lányom újszülött korában max 8 órát aludt. Ebbe benne van az éjszaka a délután stb...
2011. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!