Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elsö baba után mennyi...

Az elsö baba után mennyi időre jött a második? Akiknek kevés a korkülönbség nem nehéz "feladat"? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
2 év, nekem nehéz...
2010. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

9 év, nekem nem nehéz:-))))))

kis korkülönbséget 1-3 év egyáltalán nem akartam.

2010. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám és köztem napra pontosan 17 hónap van. Nem tudom mennyire volt neki nehéz, még sosem panaszkodott. (De valószínűleg azért könnyű sem volt)
2010. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
2 fiam közt 9 év van:) Nekem így pont jó, van időm csak a picivel foglalkozni, amíg nagy suliban, be tud segíteni bármiben, rábízhatom a picit, ha teregetek stb... Nem csinálnám máshogy nekem így tökéletes, a kis korkülönbség azért néha elég húzós lehet.
2010. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Második után 19 hónappal született a harmadik(a nagylányom akkor volt 6 éves)Nehéz volt,de mostmár nagyon jó.A két kicsi remekül összenőtt egymással,jobban mint a naggyal.

A kicsi,ugye,baba,a nagy sem önálló még 19 hósan,sok volt a tennivaló,de most sem csinálnám másként.

2010. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Először ikreket szültem, 2 kicsivel nehéz volt nagyon, aztán vártam 10 évet és szültem még egyet. Így jó volt, hogy 10 éves ikreim tudtak segítteni a pici körül. Most 3,5 éves a pici, a nagyok 13ak, és most is nyugodt szívvel rájuk hagyom,mert szeretik és foglalkoznak vele jó sokat.Én nem bántam meg, el se tudtam volna képzelni h a 2 kicsi iker mellé szüljek még egy harmadik kicsit.
2010. júl. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
a szomszéd utcában lakik egy család, nekik 2x születtek ikreik. a nagyok olyan négyéves-formák, a kicsik kb. egyévesek, éppen csak totyognak még. ahogy nézem a játszón az anyjukat, hát nem lehet egyszerű dolga... ja és 4 fiúról van szó. egyedül nem is jön velük, legtöbbször nagymama, barátnő segít. nálunk 17 hónap lesz:) várom a kihívást!
2010. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bocsi beírok mert látni szeretném a válaszokat. Nálunk 15 hónap lesz a korkülönbség és eddig mindenki csak ijesztgetett, hogy milyen nehéz lesz az elején.:S
2010. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sokmindentől függ. Pl attól is, hogy a 'nagy' tesót hogyan készítik fel a szülők a kistesó érkezésére. Nekem szerencsém van, nem rosszak a gyerekeim, na ezzel nem is azt mondom, hogy telejesen jók. Általában szót fogadnak, persze vannak nézeteltérések. Mikor a fiam született, a lányom 2 éves 4 hónapos volt. Semmi baj nem volt, megértette mit szabad és mit nem. Most a fiam (a középső) és a pici között 2 év pár nap van. Vele már nem olyan könnyű. Neki kicsit nehezebb megértenie, hogy mi az amit nem szabad és miért nem. De alakul a dolog, kezdi megszokni az új helyzetet. Nem könnyű azért, mert mostmár 3 fele kell figyelnem, hogy egyik se érezze azt, hogy a kicsi miatt nem jut rá annyi idő. Az első napok nehezebbek voltak, mostmár kialakul a helyzet, lassan mindenki megszokja.


4 éves nagylány, 2 éves kissrác, 1 hetes kiscsaj anyukájuk

2010. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17 hós a kisfiam, mi majd 6-7 év múlva akarunk tesót. Úgy gondolom akkor könnyebb. Néha egy is sok, nem hogy 2 kicsi:)
2010. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!