Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezd el v. milyen...

Ki mikor kezd el v. milyen "otthon tanulás" módszerrel foglalkozni a babájával? Egyáltalán kell e?

Figyelt kérdés
pl.:okosbaba stb.
2010. szept. 7. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi könyvet nem olvastam, egyszerűen az elejétől fogva énekelek, mondókázok vele, élvezzük, h együtt vagyunk, nagyokat nevetünk, sétálunk, eljátszik egyedül, ezek mind mind fejlesztik.

Talán amit fejlesztésnek lehet mondani, h minden este "angolozunk", mondókákat mondunk, és az esti mese egyik része angol.

2010. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges az ilyen tréningezés. Egy kisgyerek sokkal többet tanul a saját élményeiből, azzal, ha maga fedezheti fel a világot, mint az ilyen divatos módszerekkel. Hidd el, az a kisgyerek is ugyanazon a szinten lesz 3 évesen, akivel "tanultak" minden nap, mint aki szabadon, szülői támogatással játszhatott. 4 gyerekes, pedagógus anyuka
2010. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én néha elolvasom az Anya taníts engem című könyv ránk vonatkozó fejezeteit, de csak iránymutatásnak. Egyébként leülök vele játszani (7,5 hós, mászik, álldogál, lépked a bútorok mellett)ha igényli, bár délelőtt pl. egyedül is nagyon jól elvan. Ma pl. süti sütés közben kimászott hozzám a konyhába, kapott egy kanalat és elvolt vele kb.30 percet. amikor megunta, kapott egy almareszelőt (műanyag) azzal megint elvolt 20 percet. Közben saját maga szétnézett, megtalálta a műanyag ásványvizes flakont...fejlesztik magukat hidd el, sőt, nem is szabad túl sok ingerhatásnak kitenni, mert fel is kell dolgozni a látottakat, hallottakat. Ha maga fedezi fel a dolgokat kis segítséggel, akkor pont annyi inger éri, amennyit elbír. Ha játszom vele, akkor is csak pár mondókát ismételgetek, pár dologgal játszunk egyszerre és max fél óráig. Utána hagyom, hogy ugyanazokat a tárgyakat ő egyedül is megnézegesse.
2010. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!