Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt tanulás otthon, teljese...

Angolt tanulás otthon, teljesen kezdőként lehetséges-e!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta szeretnék angolt tanulni, de eddig nem jött össze. Totálisan kezdő vagyok, suliban németet tanultam. Az lenne a kérdésem, hogy otthon legalább egy alap, közép fokig megtudnám-e tanulni a nyelvet? Melyik az könyv, ami szerintetek a legjobb, ami jól elmagyarázza a dolgokat, de könnyen (jó lenne, ha volna ilyen :)) Illetve milyen tanácsokat adnátok nekem? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 18/F


2011. jún. 14. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, próbáld ki a "nyelvcsere" lehetőségét. Tehát megtanítasz valakit németül, azért cserébe, hogy megtanít angolul. :)Pl. az iwiwnek van ilyen alkalmazása, meg van egy ilyen honlap is.

Egyébként szerintem nem lehetetlen. A második idegennyelvesek az enterprise-ból tanulnak, de azt nem tudom, vannak-e benne magyar magyarázatok. :)Bocsi, nem túl értékes válasz, csak én is belelkesedtem a te lelkesedésed miatt. :D Én németül tanulok majd nyáron, nyelvcserével.

2011. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Sajnos nem. A kiejtés elég nehéz, a hibáidat ki kell javítani... Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog menni. Pár mondatot igen, de rendesen középfokon szinte lehetetlen..

Én annó a spanyollal próbálkoztam így, fél év után elmentem egy nyelvtanfolyamra, ahol a sokadik leckét le tudtam fordítani, de semmit nem értettem amit a tanár mondott és beszélni sem tudtam. Pedig a spanyol kiejtés sokkal könnyebb mint az angol.

Sajnos tanár nélkül nem megy.

2011. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%
Ez a nyelvcsere tényleg jó ötlet!
2011. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár nélkül csináltam meg, úgyhogy megy...
2011. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone progit szedd le torrentel, ez gyakoroltatja veled a kiejtést is(mikrofon kell a progihoz)


Asszem 6 nyelvcsomag van hozzá de lehet kevesebb, de értelemszerűen az elsővel kell kezdeni:)

2011. jún. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha vezsel nyelvtankönyvet, esetleg amihez van CD, akkor ha nagyon akarod és nagyon nyomod akkor alapfokig sikerülhet :D

De írj privit, ha akarod néhány dologban tudok segíteni :D

13/L (8 éve tanulok angolt)

2011. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én most az Angolul könnyűt tanulmányozom, bár engem igazgatóhelyettes tanít órán, viszont nagyon gyatra a tudásom. :S
2011. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha adsz egy e-mail címet, akkor én tudok neked segíteni az angolban a németért cserébe. Angolból C1 komplexem van, németből pedig én is a közép szintre hajtok.
2011. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Péterfay Dóra ***** válasza:
Elo angol nyelvleckével persze, hogy lehet! Torrenten megtalálod. Ha mégsem, szólj, és segítek!
2011. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Meg lehet tanulni angolul otthon is! Nekem sikerült. :)Sőt a munkahelyemen naponta használom az angolt írásban és szóban is. Én az angol e-egyetem online nyelvsuliban tanultam. Profi a tananyag és nagyon jó árban is.Nézd meg, szerintem neked is menne! www.angole-egyetem.hu
2012. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!