Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem főztek otthon, azok...

Akik nem főztek otthon, azok később hogy etették a babájukat?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a babánk,de valamelyik nap azon gondolkoztam,hogy mivel én nem főzök soha,akkor hogy lesz majd ez az egész etetés dolog.

A párommal úgy szoktuk,hogy én délelőtt itthon vagyok és dél körül találkozunk az irodájában,onnan pedig elmegyünk egy étterembe ebédelni.Vacsorát vagy rendelünk vagy akkor is elmegyünk itthonról.


Amíg a kicsi nem fogja azt enni,amit mi,hanem bébiételt,addig ezt hogy csináljam?


Lehet,hogy buta kérdés,de most ez foglalkoztat a leginkább.


2011. okt. 31. 16:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát vagy adsz neki bébiételt, vagy megtanulsz főzni. Egy kisbabának főzni nem nagy ördöngősség, mert csak pár hozzávaló kell hozzá, amit összeturmixolsz, és van rengeteg szakácskönyv amiből megtanulhatod.

Viszont amikor már felnőtt kaját ehet, akkor tényleg jobb lenne, ha megtanulnál főzni, mert jobb ha hozzászokik a gyerek a házi koszthoz, mert később válogatós lehet. Éttermi kaját sem szerencsés egy kisgyereknek adni, ki tudja mit raknak bele.

2011. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát én sem vagyok a tipikus, "minden nap meleg étel van az asztalon" háziasszony! Munka mellett nem is lett volna rá időm,és energiám. :) Tudok főzni,igazából inkább nem nagyon szeretek, kedvem nincs. Viszont,ha van kedvem,akkor nagyon jókat főzök a férjemnek! Mindig addig van baj,amíg ki nem találom,h mit együnk! Általában menüt ettünk egy helyi vendéglőből,ha nem tetszik a kaja,akkor főzünk. Amíg ketten voltunk,nekünk olcsóbbra is jött ki így a heti kaja,mintha főztem volna...Viszont amióta férjhez mentem, változtak a dolgok. Hétvégén a férjem főz, hétköznap én. Most 4 hónapos a kisbabánk, nemsokára kezdem a hozzátáplálást! :) Én is rettegtem tőle először,de már látom,h nem nagy ördöngősség! :) A kislányomnak mindent szeretettel fogok majd készíteni úgyis! :)
2011. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! Én is fogok bébiételt adni a babának, nem minden nap tudok majd úgysem főzni! Viszont ha főzök,akkor majd minden féléből többet,és lefagyasztom! :)
2011. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha meg lesz a baba,akkor elég nehéz lesz étterembe járnod! Pár hetes-hónapos babát nem vihetsz étterembe.

A helyedben megtanulnák főzni,vagy,ha ilyen jól álltok anyagilag,alkalmaznák egy szakácsnőt.

2011. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

egyetértek az előttem szólóval!ideje megtanulnod főzni,ha pedig b*dös a munka akkor pedig szakácsnő!

szegény baba :(

2011. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Miből tart egy krumplit és egy répát összefőzni? pucolással együtt max 20 perc. Bármilyen zöldség kombináció, később bele kis csirkemell.

De ti nagyon jól lehettek anyagilag ha ennyit tudtok a saját étkeztetésetekre költeni úgyis bébiételt veszel az első évben. Bár utána én bármilyen gazdag lennék nem vinném étterembe, hisz annyi fűszerre nincs egy kisgyereknek szüksége , mint amennyit ott beleraknak. Aztán ráadásul az ovis kosztot ezer százalék, hogy nem fogja megenni.

De egyáltalán nem nagy dolog főzőcskézni. Én a helyedben gyakorolnám, ha úgyis otthon vagy.

2011. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, tanulj meg néhány egyszerű ételt, egyrészt ti sem fogtok tudni eljárkálni, másrészt a bébinek is kell majd házi koszt, nem csak üveges kaja.
2011. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Pár nagyon egyszerű ételt tudok,de gyűlölök főzni,nem tudom,hogy miért,de amióta együtt vagyok a párommal,azóta nem főztem,max. szendvicset csináltam.


Sejtettem,hogy az első pár hétben nem nagyon tudunk majd étteremben enni,ezért megbeszéltem a párommal,hogy akkor majd rendeljük az ételt.



17:12

Miért lenne "szegény baba"?!

Mindenből a legjobbat fogja kapni,nem fog hiányt szenvedni semmiben.

Nem értem,hogy miért kell ilyet írni,bár gondolom irigységből írtad vagy te ilyen gyorsan képes vagy megismerni az embereket,mert szerintem nem ismerjük egymást annyira,hogy ilyen következtetéseket levonj.

Igen,tényleg jól élünk,de nem hiszem,hogy ez most annyira ide tartozna...

2011. okt. 31. 18:05
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Úristen....látszik,hogy nem a földön jársz.Én nem az anyagi helyzetetek miatt írtam,hogy szegény baba.De hagyjuk is mert ez csak egy véget nem érő ellentét lenne.
2011. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, és nem bántásként, lassan hozzá szokhatsz a tudathoz, hogy anya leszel, és bizony főzni kell. Később is könnyebb lesz otthon enni, nem csak amikor pici. Ebéd után elpillednek. Az én gyerekem, nem is nagyon eszi meg, az éttermi kosztot. És jobb ha te csinálod, legalább tudod mi van benne. Szerintem tiszta macera babót hurcolni étterembe. Néha néha az más.

Na meg a másik, hogy amikor kezded a főtt ételt, és nem igazán fog ízleni neki egy két kaja, mindenből rendelsz neki? Na hát végül is te tudod. De hidd el, könnyebb otthon nyugodt körülmények között, főleg, hogy te is elég fáradt leszel, legalább 1 éves korára jössz bele a mindennapokba. Ha csak a fogzást nézem. Azért sok sikert, de van időd szerintem ezeken gondolkodni.

2011. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!