Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minimum mennyi idős babával...

Minimum mennyi idős babával indulnál el egy 3 napos tengerparti nyaralásra?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, és szeretném ha ezúttal nem az utazási körülményeket vennénk figyelembe (tehát nem olyan válaszokat várok, hogy attól függ hány óra az út) hanem magát a tengerparti nyaralást egy forgalmas üdülőhelyen.


Azért teszem fel ezt a kérdést, mert eszembe jutott, hogy anno az egyik magazinban (azt hiszen a Nők Lapja) volt olyan, hogy egy pszichológus és egy gyermekorvos (Dr Gyarmati Andrea) válaszolt a szülők leveleire. Emlékszem, hogy valaki azt kérdezte, mikor mehet el a babával kirándulni, amire azt felelte a doktornő, hogy az első 6 hétben inkább ne vigye a babát, mert meg kell szoknia a babának a saját kis kuckóját, ahhoz kell adoptálódia, és az idegen környezet zavarja (nem pont így fogalmazott, de ez volt a lényeg).

Ugyanakkor nyáron az egyik ismerősöm bizony ment az újszülött babájával a tengerpartra, nem sokkal később pedig repülőztek is.


Ti mit gondoltok erről?


2021. dec. 23. 10:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan mentünk először utószezonban autóval tengerpartra. Neki lehet, hogy mindegy volt hol van, nekünk viszont nagyon jól esett a környezetváltozás, a tengerparti alvás, napi többszöri séta, friss levegő, stb. Én imádtam. Tény, hogy nem aludtunk többet, mint otthon, dehát nem is voltak bennünk hiú ábrándok. :D

Azért mentünk utószezonban, hogy már ne legyen akkora kánikula és talán akkora tömeg sem.

Szerintem jó dolog, ha van rá igényetek menjetek! Viszont szerintem nagyon előre ne tervezz (pl. még meg sem született, de már lefoglalod az utat). Előbb szokjatok össze, utána induljatok el. :)

Nyilván értelmes ember nem a gyerek miatt megy tengerpartra ilyenkor még.

2-3 évesen már simán repülünk is, ha addig helyre áll a világ rendje.

2021. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%
A fiam március 8-án született, eszembe nem jutott volna idén nyáron nyaralni menni. Folyamatosan kézben kellett tartani, vagy hurciban ide-oda menni vele, kismilliószor szopizott és éjszaka kismilliószor ébredt. Az, hogy non stop rajtam van, szoptatok, pelenkát cserélek, az nekem nem pihenés. Ha minden klappol, jövőre megyünk, akkor már élvezi is (remélhetőleg én is).
2021. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
83%

Én vittem alig volt 3 hónapos.

El hevertünk a meleg homokban az árnyékban,amikor éhes volt megetettem és vissza fektettem.

Néha hasra tettem a pléden amit vittem neki,már akkor szépen tartotta a fejét 10-15 percig.Piszkálta a homokot én meg fotózgattam emlékbe.

Enni is mentünk együtt mi ettünk,ő a babakocsiban többnyire ilyenkorra már aludt.Simán lehetett tolni a babakocsiban.

Hotel szoba kb mintha otthon lettünk volna mindenhol baba cucc,baba illat,időre lefürdettem,nem kellett hordozható kiságyat vinni mert a hotelben volt rendes és előre megcsinálták neki minden nap frissre.

Én egyáltalán nem éreztem nyűgnek,a párom is sokkal rugalmasabb volt a megszokotthoz képest,ő kicsit túl féltő.Hordozta mikor sétáltunk a városban,este se volt tabu menni,hát nem mindegy hogy apán vagy a kiságyban alszik..? Amikor vissza értünk a hotelbe áttettük és aludt ott tovább..:D

2021. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!