Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hipoton volt a babája...

Akinek hipoton volt a babája mennyi idő alatt jött helyre? Mikor kezdett el kuszni,maszni stb?

Figyelt kérdés
2021. dec. 26. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
6 hónaposan forgott, 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan felült (rossz technikával), 14 hónaposan mászott (ekkor lett szabályos a felülése), 15 hónaposan felállt, bútor mellett lépdel. Most 16 hónapos, nagyon rövid ideig megáll kapaszkodás nélkül, tehát nagyjából behozta magát. De ebből nincs gyógyulás, ez alkati kérdés. Utóbb kiderült én is hipotón voltam/vagyok, a mai napig spárgába csapok magam és hiperextendálom bármelyik térdem fájdalom nélkül.
2021. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát azert ez mar kicsit megkesett mozgàs..mármint normálisan nem az mert hataridon belul vannak de az atlaghoz kepest elegge…:( Mi meg csak 2 hosak vagyunk de kicsit hipoton es kivancsi vagyok mire szamithatok tornával..te tornaztattad?
2021. dec. 26. 17:14
 3/14 anonim ***** válasza:

Az átlaghoz képest igen, de ameddig nem társul mellé más gond, addig nem fogok a falnak szaladni. Én határidőn túl voltam, de az államvizsgán a kutya nem kérdezte hogy mikor másztam :-)))


Igen, kétszer hat alkalommal Dévényeztünk, illetve tsmtztünk. Kis unokatesó szintén hipotón, ő kéthónapos kora óta folyamatosan Dévényre jár, féléves kora óta tsmtzik.

2021. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És nála hogy alakul a mozgásfejlődés?:)
2021. dec. 26. 17:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Ő is félévesen forgott, kilenc hónaposan kúszott. Egyéves felállt, 13 hónaposan ült fel. Ő is ennyi idős, pár lépést totyog:-)
2021. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A hipotónia nem kinőhető. Jó esetben viszont csak alkati, rossz esetben pedig valamilyen egyéb probléma tünete. Rengeteg szindrómához köthető.

Nálunk szerencsére csak alkati, de így is megnehezíteti az életet.

A megkésett mozgásfejlődés mellett hátráltatta a ht-t és a beszédfejlődést is, mivel a szájizmok is érintettek voltak. És a szoptatás se ment.

Amúgy 6 hónaposan forgott, 10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan állt fel, ült le, 14 hónaposan mászott, 18 hónaposan indult el.

2021. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hat ez szomorú😳
2021. dec. 26. 18:37
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem enyhén hipotón volt a lányom, a nyaka pedig feszes. 6 hónaposan kezdtük a Dévény tornát, 2,5hónapig jártunk, mellette tsmt tornázott is. 7 hónaposan kúszott, 10 hónaposan mászott, ült, 10,5 hónaposan felâllt. 11,5 hónaposan indult el önállóan. Most 15 hónapos, szalad, mint a nyúl.
2021. dec. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Azért nem kell annyira félni. Megmutatod egy dévényesnek a babát vagy hipoton, vagy feszes lesz. Persze mi is jártunk tornára, lányom ráadásul koraszülött, 7 hónaposan mászott, 8 honaposan felállt és 13 hónaposan kezdett járni.
2021. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az en elso kisfiam 36.hetre szuletett bal oldali dongalabbal,o nagyon feszes volt,a labai 10 honapog osszevoltak kotve egy sinnel..ennek ellenere 5 hosan forgott,8 hosan maszott,9 hosan ilt fel 10 hosan allt fel es 13 hosan indult el tokeletesen..a masodik kisfiam csak 1 hos de ot meg kisse hipotonnak latjak..ezert felek!
2021. dec. 26. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!