Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hipoton volt a babája...

Akinek hipoton volt a babája mennyi idő alatt jött helyre? Mikor kezdett el kuszni,maszni stb?

Figyelt kérdés
2021. dec. 26. 16:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam alkati hipotón. Időben forgott(4-5hó, mindkét irány), de később nem akart se ülni, se mászni. Nálunk olyan 8-10 hónaposan derült ki, hogy lehet valami fejlesztés kéne, persze az én unszolásomra. A pandémia kezdetén született, a védőnő se járt ki, nem nézte meg rendesen kb sose. Amugy ezt be is vallotta, hogy LEHET h az ő hibája is kicst, hogy későn kezdtük el fejleszteni, mert nem úgy nézte a gyerekeket a vírus miatt, ahogy kelett volna. Na mindegy is. Voltunk mindenhol, neurológusnál, gyógytornászoknál, aztán kb 1 éves kora óta dévényezünk. Sokat segít, hasznos, nekünk bevált. 1 évesen tudott egyedül ülni magától, kb akkor is állt fel. Járni olyan 15-6 hónaposan kezdett, mostanra nagyon ügyes, bár huplis terepen nem stabil. Most február végén lesz 2 éves. Most gyakoroljuk azt, hogy segítség, kapaszkodás nélkül önnálóan egyedül álljon fel. A lábai még nagyon gyengék. Nem tud egyedül, kapaszkodás nélkül guggolni, és a lépcsőzés is nehezen megy neki. De ügyes nagyon, próbálkozik, halad, fejlődik nagyon szépen. Ja, és fejben brutál. Nagyon okos, és értelmes. Tud, ért mindent. Bocsi, hogy hosszú lett, de leírtam a mi tapasztalatunkat.
2021. dec. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok


Nálatok is feszítette magát a baba? Kezet lábat?

2022. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12, értsd már meg, hogy a cp és a hipotónia nem ugyanaz
2022. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Oké nem is kérdeztem ugyanaz-e.
2022. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!