Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kisgyerekes anyára...

Milyen kisgyerekes anyára mondják, hogy semmit sem ér?

Figyelt kérdés
Nem az ismeretlenek, hanem az apa vagy más közelebbi kapcsolatban.
2021. dec. 26. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem az anyát minősíti, hanem azt a primitív embert, aki ilyeneket mond.
2021. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Mi az hogy "mondják"?

Ez egy népszokás nálatok vagy mi?


Soha nem hallottam még ilyenről, hogy ezt mondták volna egy anyára

2021. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez attól függ,hogy az apának és a közelebbi kapcsolatban lévőnek mik az elvárásai az anyával szemben.


Sógornőm többször megkapja a férjétől, hogy semmit se ér, mert a férje elvárja a rendes, tiszta házat, friss ételt, hogy a gazdaságba besegítsen....plusz ha valamit nem tud a gyerek, az ő hibája vagy ha valamit otthon felejt, vagy elfelejt megcsinálni valamit pl.: kivasalni az ingjét.


1-el értek egyet. De sajnos ezek az elvárások, a kompromisszum és kommunikáció hiánya, a felsőbbrendűség érzete adja ezeket a mondatokat.

2021. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mondják=többen mondják, többesszám
2021. dec. 26. 22:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Írnál valami konkrét szituációt?


Én pl olyasmire tudok gondolni, hogy fiatal tanulatlan sok gyerekes anya nem ér semmit pl a munkaerőpiacon, mert sosem dolgozott csak szüli a gyerekeket.

2021. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy nem takarít meg nem főz minden nap, az semmit sem jelent. A mai világban a nők is dolgoznak, és épp elég nekik a munkahelyük, nem hogy még otthon is minden tiptop legyen. Ha ilyen elvárások vannak, akkor apuka keressen annyit, hogy fizessen egy bejárónőt. Főzni sem kell feltétlenül minden nap, lehet rendelni is.

Én egyébként az olyan nőre mondanám, hogy semmit sem ér, akinek nem tervezett terhességből származó gyereke van, nem is él együtt a gyerek apjával, és közben már havonta másik pasija van. Ismerek ilyet, sajnos eléggé meg van roggyanva a kisgyerek. Róla megvan a véleményem, de hogy valakit aszerint minősítsünk, hogy takarít-e?! Elég begyöpösödött gondolkodásmód.

2021. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésben az apuka szemszöge szerepelt, arra kerestem példát és sajnos tudtam is.

Igen, szerintem is primitív, de vannak férfiak, akik még így gondolkodnak.

Mellesleg anyuka nem dolgozik, kicsivel van otthon még. Apuka jól keres, de nem fizet bejárónőt, hisz ott a felesége. (Nem, nem én gondolom így.)


3-as voltam.

2021. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Olyanra mondják, aki ezt hagyja. Rám 1x sem merné senki, mert meg lenne a következménye. Más meg hagyja, hogy szidják és nem tesz ellene semmit.
2021. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, bocsi. Akkor rosszul választott. Én biztos megmondanám neki, hogy lehet ragaszkodni a régi értékrendhez, de akkor cselédlányt szeretnék, mert régen az is volt.
2021. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam, hogy bárki bárkire ilyet mondott volna. Csak azt tudom elképzelni, hogy valami rosszindulatú anyós vagy sógornő szarkavarasbol ezzel szórakozik. Mást nem.
2021. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!