Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától hagytátok...

Mennyi idős korától hagytátok a gyereketeket (0-3 év) úgy a nagyszülőkkel fél napra vagy többre, hogy egyik szülő se volt ott?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 08:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Másfél éves kora előtt kicsivel. Addig cicin aludt. Másfél évesen választottam el teljesen. Azóta akár 1 napra is ott van.
2021. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Öthónapos kora óta rendszeresen.
2021. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
4 hónap
2021. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
13-14 hónaposan, akkor már nem igényelte a délutáni cicit.
2021. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
4 hónapos kora körül hagytuk ott először 4-5 órára.
2021. dec. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
4 hónapos volt a lányom, mikor egy napra anyukámra bíztuk. Amúgy miért vannak lepontozva a válaszolók?
2021. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Első gyerekem 2 hónaposan volt édesanyámnál hétvégére (szombat napközben-vasárnap ebédig). Nem volt semmi gond.

Anyósomnál úgy 5 hónaposan - na ezt nem kellett volna, mert nála csak sírt, nem érezte jól magát.


Második gyerekem covid és költözés miatt fél évesen volt először anyummal, másnál még nem volt (lassan 1 éves).


Ezek a kérdések abszolút szubjektívek, sajnos sok múlik a nagyszülőkön, rokonokon, hogyan kezelik a helyzeteket, mennyire lehet megbízni bennük stb. Pl hamarabb bíznám a gyerekeket a barátainkra, mint az anyósomra, mert tudom, hogy ők hogy figyelnek rájuk és hogy biztosan sírás esetén is kitalálnák mit kell tenni.

És sok múlik a gyereken is. A nagyobbikom teljesen nyitott személyiség, a kisebbik viszont érzékenyebb. Őt nem hagynám olyanra, akit nem ismer eléggé (és aki őt nem ismeri eléggé).

2021. dec. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%

Kislányom 4 éves, 3 éves koráig 1-1 órára bíztam ritkán anyukámra. Utána heti 1 hétköznap kb. 6 órát töltöttek együtt, de ez fél év után megszűnt az ovikezdés miatt. Ottalvás nem volt.

Kisfiam 2 éves, 1-1 órát vigyázott rá is.

Anyósomékra 1 percet se bíztuk még őket, nem is tervezzük.

2021. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Anyósomra a nagyokat sem szivesen bíztam 20 éve sem, de a kicsit már egyáltalán nem, hagyom rá. Leszarja, ha kérek valamit, hogy ne csináljon a gyerekkel.

A tesó vigyáz rá, ha nagyon muszáj, rá már 1 éves kora előtt, rábíztam.

2021. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom hogyan bírják ki néhányan meg a házzaságuk úgy hogy évekig nincs kettesben töltött este, gyerek nélküli kikapcsolódás..
2021. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!