Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy mondanátok meg a...

Ti hogy mondanátok meg a szüleiteknek, hogy nagyszülők lesznek? Jópofa kis történeteket mondanátok nekem?

Figyelt kérdés

2. próbálkozós hónapunk volt a párommal. Ma kellett volna megjönnie, de még semmi! :) Egyenlőre még együtt lakunk a szüleimmel és nem tudom, hogy fogadnák. Ezt a dolgot szerintem kicsit túlpörgöm, mert a nyáron anyum már babakocsit meg baba ruhákat hozott haza, és ahogy betöltöttem a 23at mondta is, hogy ennyi idős volt ő is mikor megszülettem. Apum az más téma, nem szokott ilyen dolgokról beszélni. Kíváncsi lennék ki, hogy mondaná el a szülőknek?


A válaszokat köszönöm!



2015. nov. 3. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre sehogy, hisz még nem biztos, hogy terhes vagy. Elsősorban tesztelj. Én személy szerint megvártam, mikor orvos is megerősítette, és csak aztán mondtam el a szülőknek. Persze a páromnak rögtön, ahogy megvolt a pozi teszt.

Egyébként vicces volt, ahogy megmondtam. Azt tudni kell, hogy apukámmal szokássá vált, hogy mikor megyek hozzájuk, megkérdezi, kérek-e egy kabócát (házipálinka :) ), én pedig rendszerint azt válaszolom, hogy se beteg nem vagyok, se terhes, úgyhogy csak öntse. Hát akkor az volt a válaszom, hogy bár beteg nem vagyok, de inkább nem kérek :) Elsőre leesett nekik a szitu.

2015. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a meggykompót volt a hívószó. Amikor az első babát vártam, épp azon filóztam, hogyan közöljem a szüleimmel, és közben befaltam egy ötliteres üveg felét belőle. Anyám rám nézett, és megkérdezte: Terhes vagy? Innentől már egyszerű volt.:-) A következő babáknál csak beléptem, és megkérdeztem, hogy van-e itthon meggykompót, ebből már tudták, mi a helyzet.:-)
2015. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony volt, és mondtuk Nekik, hogy a mi ajándékunk egy olyan nagy utazás lesz, (gondoltunk itt a 9 hónapra) ahol az utazás utolsó napján nagyszülőkké válnak.

Apa csak annyit fogott fel lányps zavarában, hogy utaznak és közölte, hogy köszöni, de ne költsünk ennyit, mert van bőven költeni valónk... (akkor vettünk házat) :) :)

Aztán leesett neki is... :)

2015. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vicces volt. Nyaralni utaztunk és a szüleink útbaestek. Megálltunk egy éjszakára náluk. Pont volt valami jó hírem, mondom anyukámnak, hogy "na, van egy jó hírem!" Ő közbevágott, hogy "terhes vagy??". Neeem, nem vagyok.


Majd ahogy visszatértünk a nyaralásból, kiderült, hogy bitang jó radarjai voltak, ugyanis tényleg terhes voltam, csak akkor még én se tudtam. A tesztelés másnapján volt a születésnapja, így egy napot vártam. Aznap felhívtam, hogy bár nem képvisel nagy pénzbeli értéket, de nagyon tuti ajándékot találtam neki. Értetlenül kérdezte, hogy miről van szó.


Akkor emlékeztettem a két héttel korábbi beszélgetésünkre és elmondtam, hogy igaza volt, csak akkor még én se tudtam róla. Volt nagy ujjongás :)

2015. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a második lányommal voltam nagyjából betöltött 6 hetes terhes épp az első uh-n voltunk túl karácsonykor. Így a nagyszülőknek vettünk egy pár kiscipőt és anyuék kapták az egyik anyósék a másik felét. Anyám egyből levágta miről van szó, apu értetlenkedett, hogy miért egy és kicsi az már a nagylányomra. :)
2015. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Messze lakunk, és már a 12. hétben jártam, mikor a leendő nagyszülőkkel újra tudtunk találkozni. Személyesen akartuk elmondani, kíváncsiak voltunk a reakciókra. Férjem édesapja vacsora közben megszólalt, hogy egyek, mert sovány vagyok, és a gyereknek kell tápanyag. Néztem a férjemre, hogy honnan tudja?? De végül nem szóltam semmi, csak vacsi után a kezébe nyomtuk a 10 hetes uh képet, hogy mondja meg, mit lát rajta. Akkor derült ki, hogy egyáltalán nem tudta, csak már szeretett volna egy ideje unokát:D Utána fél napig különböző hanglejtéssel ismételgette, hogy ,,nagypapa leszek"(???), ,,nagypapa leszek"(!!!). :D
2015. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
De szerencsések vagytok. Én már előre látom, hogy minden lesz, csak öröm nem, amikor bejelentem,hogy gyereket várok. 5en vagyunk testvérek, én vagyok a legfiatalabb, 3 nővérem és egy bátyám van. Szüleimnek (ha sikerülne nekem is a gyerek) a 8. unoka lenne... Szóval itt semmi boldogság nem lenne, inkább csak egy plusz "nyűg", egy újabb unoka,aki hangoskodik...
2015. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!