Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam miért nem eszik?

1 éves kisfiam miért nem eszik?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 3 napban azt vettem észre, hogy nem eszik csak forgatja a falatot a szájában. Ma például rántott csináltam reggelire, amit imád és húsz perc alatt 2 falatot evett meg, aztán csak játszott a rántottában, de egy falatot nem evett. Az ebédből sem evett, de mikor adtam neki egy túrórudit, azt sem ette meg. Adtam neki egy ilyen kinyomós gyümölcspürét, azt is tartogatta a szájában, de végül az elfogyott, azt nem kell rágni ugye. A foga miatt lehet? Én nem látom, hogy jönne neki, de csak erre tudok gondolni. Nem nyűgös pedig (ha jön a foga, akkor az szokott lenni), ugyanolyan vidám baba, mint eddig volt. Vagy mitől lehet? Valaki tapasztalt hasonlót?

Először azt gondoltam, hogy kezd sztrájkolni, hogy nem eszi meg ezt se, meg azt se, bár ehhez még kicsi lenne szerintem, de nem kizárt. Viszont miután a kedvenceiből sem evett, furcsállni kezdtem.


2021. dec. 29. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ilyenkor jönnek ki a hátsó rágó fogak?
2021. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem éhes
2021. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 még csak foga van, el van maradva kicsit a fogzassal, szóval nem tudom, hogy milyen ütemben fog kibújni a többi foga, de szerintem még nem a hátsók jönnek

#2 nem hinném, hogy 3 napon keresztül nem éhes, meg amint írtam a gyümölcspürét megette

2021. dec. 29. 19:14
 4/11 Cubina ***** válasza:

Remélem azóta eszik már a pici rendesen.

Ha nem, akkor nem lehet, hogy fáj a kis torka, vagy megsértette belül a száját? Az is lehet, hogy valamelyik foga jön, és kellemetlen érzés, amikor eszik. Az én lányomnak össze-vissza jöttek ki a fogai, nem úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Én mindenképp elvinném egy orvoshoz, mert több nap nem evés nem tesz jót egy babának. A gyümölcspüré nem egy tápláló étel.

2022. jan. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt most latom, hogy elirtam. 4 foga van azt akartam irni. En nem latom, hogy a hatsok jonnenek neki, de nincs kizarva. Ma mar reggelire evett szinte rendesen, nem csak par falatot, bar ugyanugy forgatta a szájában a falatot es 2-szer kellett megmelegitenem a virslit, mert elhűlt. Szoval remelem, hogy most mar lassan visszarazodik.
2022. jan. 2. 11:33
 6/11 Cubina ***** válasza:

Próbáld ki azt a receptet, hogy pici vegetás vízben puhára főzöl krumplit és borsót (lehet még más zöldséget is hozzáadni, pici húst is, ha eheti), aztán leszűröd, és az egészet leturmixolod egy kevés víz hozzáadásával.

Nagyon finom, tápláló és lágy, csúszik nagyon. A lányom annyira szerette, hogy óriásira tátotta a száját, és reszketett az egész feje az izgalomtól, hogy érjem már a szájához a kanál. Felnőtt adagot evett meg belőle. A testvérem babájának is ilyet készítettem, aki nem akarta megenni a szörnyű ízű bébipapikat, amit nem is csodálok.

Édesanyám alig várta, hogy megetessem a lányom, hogy hátha marad neki belőle, mert még ő is imádta.

Sokszor csináltam neki külön is. :)

Bármi is zavarja a babádat, szerintem folyékony, jól csúszó ételre van szüksége, amit nem kell forgatni/puhítani a szájában, hanem benyeli és kész. :) Adhatsz neki az etetés közben egy korty teát, vizet, hogy jobban csússzon.

Virsli, rántotta, túró rudi is mind kemény, darabos

2022. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Holnap kipróbáljuk:)
2022. jan. 2. 19:23
 8/11 Cubina ***** válasza:

Nincs mit! Majd írd meg, hogy ízlett neki, kíváncsi vagyok. :)

Ja, és a turmix állaga olyan legyen, mint pl. a spenót főzeléké.

Aztán ha ízlik neki, akár variálhatod is a "pürét", répa, csirkemell, brokkoli, karfiol, karalábé, kukorica, stb., külön vagy együtt, hogy ne mindig ugyanaz az íz legyen.

Most megkívántam, azt hiszem csinálok magamnak is egy adagot. :)

2022. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Nagyon bejött ez a krumplis főzelék, nem is ertem, hogy nem jutott eszembe ilyet csinálni. 2 napon is ezt ette és úgy tűnik kezd visszaállni a régi rendszer is, ma megette már reggelire a rántottát:)

Nagyon örülök!

2022. jan. 6. 00:21
 10/11 Cubina ***** válasza:

Szia! Köszi, hogy megírtad.

Nagyon örülök, hogy bevált a recept, úgy látszik hogy ezt az étel nagyon ízlik mindenkinek, bár tényleg nem sokan ismerik. :)

Biztos azért nem jutott eszedbe, mert 1 éves kor után már inkább darabos ételt szoktak adni a kicsiknek, mint ahogy te is teszed.

2022. jan. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!