Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El szoktátok ajándékozni a...

El szoktátok ajándékozni a játékokat és ruhákat, amiket a babátok kapott ajándékba, de nem kell?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett a kicsi, sok dolgot kapott ajándékba babalátogatóban, illetve azóta is kapott ezt-azt a rokonoktól, pláne most karácsonykor.


De ezeknek a dolgoknak egy részét egyáltalán nem használjuk, még azzal se játszik mindennel, ami elöl van. De pl. kapott vagy 3 plüssmackót már, tök felesleges ennyi, főleg, mert más plüsse is van. Vagy ezek a kis apró vackok, csörgők, ilyesmik, amikből szintén van több, de azóta is a fiók mélyén hevernek...


Ruha dettó, mi vettünk eleget születése előtt, így van, amit kaptunk és kis sem bontottunk, egyszerűen nem kellett, mert volt.


Jövőre megyünk pár helyre babalátogatóba, gondoltam ezeket az új, de számunkra felesleges cuccokat becsempészem majd az ajándékok közé, így legalább van értelme a létezésüknek...


Ti szoktatok ilyen csinálni? Csak mert tudom, hogy sokak szerint nem illik ajándékba kapott cuccot tovább adni, de ha nem kell? 😃



2021. dec. 30. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi rengeteg ruhát kaptunk, 6zsákkal egészen 92es méretig, általában venni is kellett még pár darabot az aktuális méretekből így tényleg nagyon sok ruhánk van. Az a tervem, hogy tárolom amíg tudom, sógornőmék babát terveznek, ha kell oda tudom nekik adni, vagy nekünk jó lesz a második babára. Amikor már nem lesz rá szükség, eladom.
2021. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Illik-nem illik, én bizony csináltam már ilyet.

Az alternatíva az, hogy odaadom rászorulóknak vagy beadom a kórházakba, szerintem egy csomó játéknak végül ez lesz a sorsa.

2021. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán! Semmi értelme ide-oda pakolgatni őket, miközben más használná őket.
2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ruha:

A cimkeset eladom

A jo allapotu hasznaltat NOE vagy maltai vagy egyebb karitativ szervnek.

Babakocsi hordozo stb eladom

Az aprosagok vagy kidobom vagy karitativ szerv


Nalunk nincs a csaladban olyan ahol esely lenne a gyerekre 🙂

2021. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet valóban nem illendő, de én csináltam ezt :) Már nem fértünk a sok játéktól. Előfordult az is, hogy két ugyanolyan könyvet kaptunk ajándékba, az egyiknek ugyanez volt a sorsa. :)
2021. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eladom, ha nem kell a húgom gyerekeinek se. Ha meg olyan, azt meg a húgomék kiviszik a cigánysorra. ( a párja ápoló, járnak házhoz is).
2021. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindent leadok a családvédelmisben, alig sikerül eladni bármit, és gyűlölöm felhalmozni a cuccokat, meg a környezetemben nem lesz baba jó ideig, az tuti. Most is kinőtte a 92-es ruhákat, már be is zsákoltam :) játékokat ugyanígy leadom, ami már nem kell.
2021. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!