Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ajándékoznak sokan...

Miért ajándékoznak sokan újszülöttnek óriási ruhákat?

Figyelt kérdés
A lányom több embertől is 76+ méretű ruhákat kapott, néhány 98ast is. Kedves ajándéka örülünk neki, csak meg egy két évig elő sem tudjuk venni őket és akkor is csak ha mondjuk nem téli ruha és nyáron nőne bele. Nem kötekedni akarok de minek adnak két évesre való ruhát egy ujszulottnek? Addig meg vagy ezerszer fogunk találkozni. És nem egy emberről beszélek, alig kapott olyan ruhát amit fél éven belül rá tudok adni.(van elég ruhája nem ez a bajom). Én ha vendégségbe megyek 62est szoktam vinni, az biztos nem lesz kicsi még rá de sokáig nem is kell rá várni
2020. jan. 4. 03:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Hogy később is jo legyen vagy mert nemtudjak a meretet. Enis nagyobbakat szoktam lanyomnak direkt venni
2020. jan. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt a többség nem tudja a méretet. Még annyira sem, hogy tudja, 76os nincs.


Én mindig 74est viszek, mert a 62est a babák többsége már kinövi, mire odaér, hogy látogatni lehet, 68ast sokan visznek, és emlékszem, amikor kinőtte a 68ast, pánikszerűen rohantam a boltba, mert hirtelen semmi ruhája nem volt. Amúgy mindig évszakfüggetlent veszek.

2020. jan. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt 76 nincs



Másrészt az is kivsinek tűnik laikus szemmel

Àtlag baba 1 éves kira előtt 74-est hord.

Enyém pici. 1,5 évesen 74-80 a mérete.

Családban a 7 hónaposra nem jó zömében a 74-es..pedig kislány 3300-zal született, tehát nem is extrén nagy mérettel.

Bàr olyat is kiemelhettem volna,4570g-os baba is született tavaly nálunk / terhességi cukros anyuka/



Mindenki 68-asig zömében be szokott tárazni..

Februárban születik a fiam.

50-68-ig vettem neki ruhákat.

Nincss kedvem 3 hónaposan a boltokat járni vele muszájból.

2020. jan. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is ezt csinálja a dédimama, mióta megszületett a gyerek. Már akkor másfél évesre való overalt vett. Az a baj csak ezzel, hogy ha pont nyári időszakban lesz jó a gyerekre?! Felesleges pénzkidobás, hogy nem érdekli milyen kell neki, meg mekkora épp, csak veszi összevissza...
2020. jan. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként én örültem a nagyobb méreteknek. Mert kisruhákból az ember jobban felkészül. Így van egy kevés utánpótlás, amit nem nekem kell megvennem. A fiam egyébként majdnem egy éve 86-os méretet hord, szóval a téli cuccba is simán belenőtt s a nyári dolgokat is vígan hordtuk. Szerintem ez így van az ennél nagyobb méretekkel is.
2020. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

76+???

Ügyes próbálkozás volt a nép hergelésére, legközelebb előbb tájékozódj!

2020. jan. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Azért, hogy biztosan jó legyen.

5 hónapos kisfiam már 74-est hord. Ha neked is nagyobb a baba, gyorsan nő, hamar bele fog nőni

2020. jan. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Mi mikor megszületett a lányom, kaptunk egy habos babos fodros kisruhát, amit tényleg csak akkor adsz a gyerekre, ha esküvő, keresztelő stbre viszed. Keresztelni nem kereszteltük, a 2 év alatt senki nem esküdött nálunk, szóval ott áll a szekrénybe érintetlenül.


Eladni nem tudom, mert méret nincs benne, és csak azt tudom róla, hogy újszülöttre nagy, 2 évesre meg kicsi.


Most várom a kistesót, hátha lány lesz ő is, és nála kiderül mekkora gyerekre is jó az a ruha, ha nem lány lesz, akkor elajándékozom, szenvedjen vele más 😂😂😂

2020. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezik, hogy terhesen bevásároltatok kisebb méretből.

Tapasztalatból mondom, meg már írták is. Jó, ha van otthon 1-2 nagyobb méret, mert egyszercsak azon kapod magad, hogy kicsik a ruhái.

Később is erdemes 1-2 nagyobbat tartani, mert nyáron a rövid gatyában nem fog feltűnni, hogy sokat nő és a hosszú nacikból már kikandikál a bokája.

2020. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi 4 hónaposan majdhogynem kicsi a 74 es.. én is nagyobbakat szoktam venni hisz az szerintem kényelmesebb és akik szeretnének venni mondom j inkább nagyobb legyen mint h 1-2x tudjam raadni.. születésénél alig volt ruha amit ra tudtunk adni pedig volt 56-62 is .
2020. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!