Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadtátok el, ha nem...

Hogy fogadtátok el, ha nem lett olyan nemű gyermeketek, amire nagyon vágytatok?

Figyelt kérdés

Világéletemben kislányt szerettem volna, több okból, nagyon-nagyon vágytam rá, hogy megélhessem, milyen lányos anyának lenni.


Elsőre kisfiam született, de akkor azért viszonylag hamar túlléptem a kezdeti "csalódottságon", hiszen még tervben volt második baba is, hátha majd ő. Nos, nemrég tudtuk meg, hogy másodjára is kifiunk lesz és azóta kicsit kivagyok lelkileg.


Persze, a babánkat ettől függetlenül vàrjuk és szeretjük, nem rá "haragszom", hanem a helyzetre, napok óta sírok, ha arra gondolok, hogy nekem már sosem lesz lányom, ez a dolog minden jó oldalával együtt teljesen ki fog maradni az életemből.


Már korábban is irigy voltam kicsit azokra, akiknek van lánya és úgy érzem, most még inkább, mert nekem nem adatik meg.


Akik vágytak valamilyen nemű gyermekre, de nem született végül, ti hogy léptetek túl a hiányérzeten?



2022. jan. 3. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Méltóssággal mint egy felnőtt ember! Neked is ezt javaslom!
2022. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig ezen kattogsz? Már írtál ki kérdést erről. Keress fel egy szakembert, ez nem normális.
2022. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Közhely, de csak egészséges gyermekre vágyom.

Eleve csak 1 gyerek fér bele az életünkbe, így aztán az egyik nemhez kapcsolódó tapasztalatok értelemszerűen ki fognak maradni az életemből. Na bumm. Amikor összehozod a gyereket, tisztában kell lenned az 50%-os eséllyel. Ezek után ezen hisztizni számomra érthetetlen egy felnőtt embertől.

2022. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Hányszor írod meg ki?


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Keress fel egy szakorvost. Azt nem mondom, hogy ne hisztizz ez van stb, mert lehetséges, hogy nálad ez komoly gondokat váltott ki, nem tudhatom/tudhatjuk. Egy biztos, hogy ez így nem mehet tovább. Légy szíves, a gyermekekért tedd meg, keress fel egy pszichológust.

2022. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*gyermekedért
2022. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elárulom nektek, hogy nem én írtam ki azt a kérdést.
2022. jan. 3. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen mindegy végülis. Ha nem tudod feldolgozni egyedül, kérj segítséget. Mindkettőtök érdekében.
2022. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem biztos, hogy olyan lenne mint amilyennek te elképzeled. A fejedben él egy ideál, egy elképzelés hogy milyen lenne, de ez csak egy fantázia. A kislànyodnak is meglenne a saját személyisége, ami nem biztos hogy olyan lenne amilyennek te elképzeled. Nem minden anya-lánya kapcsolat felhőtlen!


Azontúl meg teljesen egyetértek az itt válaszolókkal: Próbáld meg magad most már ezen túltenni, felnőtt, felelősségteljes ember lévén. Koncentrálj a két kisfiadra, minden egyéb gondolatot meg temesd el az agyad legmélyén.

2022. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Valószínűleg a hormonok miatt sokkal érzékenyebben érinthet ez a téma. Viszont gondolj arra is, hogy vannak akik évekig próbálkoznak és nem jön össze a baba. A sors ezt szánta, a felfogásodon kell változtass. Vannak férfiak akik csak fiú vagy csak lányt “tudnak “.. nem gondolom hogy ez miatt párt kellene cserélj 🤷‍♀️

2022. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? :) Sikerült barátkozni a gondolattal?
2022. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!