Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kell ennyire bebugyolá...

Tényleg kell ennyire bebugyolálni a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyósom teljesen ki van rám akadva hogy milyen anya vagyok én. Mostmár bármikor szülhetek és még mennyi minden hiányzik a babakelengyéből, mert még ez is kell meg az is kell, mert meg fog fázni a gyerek. Pl: ha majd hazahozom a kórházból, arra a kb 20m kinti útra a bejárattól a befűtött autóig, meg majd ugyanannyi a házig, kell egy body egy rugi, meg még egy vastag rugi meg bundazsák meg overall, két sapka, kesztyű. És itthonra is vegyek még takarókat, merthogy mi nem is fűtünk rendesen és nem elég a vastag hálózsák meg egy vékony takaró a 20 fokban, mert úgyis bodyban kell altatni, és kell több vastagabb takaró hogy ne fázzon.
2022. jan. 7. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha anyósodon múlna, szegény gyerek az első héten megfőne 😁

Viccet félre téve, nekem azt tanácsolta mindenki, hogy a legjobb, ha egy plusz réteget adsz rá, mint amiben te jól érzed magad.

Nálunk ez bevált.

2022. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
1-es vagyok, nálunk az alváshoz az 5 hós picire általában egy ujjatlan body+rugdalózó vagy hosszú ujjú body+kisnadrág kombó van adva. Takaró nincs rajta, mert melege van tőle és amúgy is le szokta rúgni magáról.
2022. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad megbolondítani, dehogy kell a gyereket agyonöltöztetni!

Max. egy réteggel többet lehet indokolt esetben ráadni, ennél több csak árt neki.

Ha a lakásban 20 fok van, az tökéletesen elég, nem kell rá semmiféle extra, egy normális hálózsák - nem bundás, nem vastag - böven elég neki.


Négy gyerekem nött fel így, egyik sem beteges, éppen ellenkezöleg.

2022. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom a kettő közt lesz a a jó.


Amúgy 1 réteggel több, aztán kitapasztalod..



Pl én most pulcsiban vagyok a pólón

A 2 évesem meg pólóban, neki jobb úgy..

2022. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Azért egy újszülöttnek idő kell, amíg a kinti hőmérséklethez alkalmazkodik a hőháztartása. Ő kilenc hónapig a te 36-37 fokos testmelegedben élt, kint ehhez képest még egy meleg nyáron is hűvösebb van, nemhogy januárban. Az első hetekben mindenképp nagyon alaposan kell öltöztetni, de úgyis látszik, ha melege van/fázik, és akkor alkalmazkodsz.
2022. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Most ez, aztán majd talál mást amiben okoskodhat ahogy nő a gyerek. Még most kezdd el leépíteni és elengedni ezeket a füled mellett, mert iszonyatosan irritáló amikor valaki folyamatosan beleokoskodik a gyereked dolgaiba. Még most tanulja meg hol a helye, ha kell uszítsd rá apukát, hogy köszönitek a tippeket anyuka, de higyje el, hogy mindent meg fogtok oldani és túl fog élni a gyerek.
2022. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Az 5-nek igaza van, hiába pontoztatok le. 36 fokbol a 20-ba,azert elég nagy különbség, főleg egy ujszulottnel. Én vastag halozsakban altatnam, egy rugdalozoban 20fokos szobában. De ha majd beteg lesz, elgondolkodik az ember, hogyan is tovább, valóban elég ahogy fel volt oltoztetve. Babakocsiban nagyon jó szolgálatot tesz a bundazsák. És igen, 1 réteggel több kell rá, meg figyelni az ő igényét.
2022. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején +1 ruha és +kis pokrócba tettem. Kintre attól függött, milyen az idő. Ha jó idő volt, nem vittem túlzásba, de mindig volt nálam egy plusz pokróc, ha fázna, ha fújt a szél, csípős hideg volt, akkor a mindent is ráadtam. :D Mindig benyúltam mellé, hogy milyen a nyaka, abból éreztem, hogy jó vagy sok/kevés.
2022. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Nemrég volt egy kérdés hogy miben kell hazahozni a gyereket. Az első válaszoló kb ugyanazt az öltözéket írta le, mint te. Gondolom innen jött az ötlet egy tipikus anyós ellenes kérdéshez...


Egyébként ez az öltözet amit leírtál már a veszélyeztetés kategória, és csak szólok, hogy a túlöltöztetés ugyanolyan káros, mint az alulöltöztetés. Növeli a bölcsőhalál kockázatát.

2022. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár napban/héten valóban mind a két gyerekem fázós volt. A fiam úgy aludt jól, ha be volt bugyolálva, konkrétan vacogott a kórházban egy pléddel betakarva, kettőt kellett ráterítenem, egyikbe be is “csomagoltam” a másikkal betakartam. De ez elmúlt hamar mindkettőnél! És nagyon kell figyelni, túlöltöztetni nem szabad, nagyon veszélyes!!

Én nagyon fagyos vagyok, nehéz volt elhinnem, hogy nem fáznak sokkal vékonyabb ruhában, mint én, de mind a kettő a férjem hőérzetét örökölte.

Pl ma 22 fok volt bent, én hosszú nadrág, zokni, póló, pulcsi, ők meg hosszú nadrág, rövid ujjú, a fiam még ráadásul zokni nélkül. Ha csak rájuk nézek megfagyok, de nekik így komfortos.

2022. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!