Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rettenetesen rossz...

Akinek rettenetesen rossz alvó volt a babája, mikor "szokott le" róla? Már totál kimerült és feszült vagyok az állandó éjszakázás miatt.

Figyelt kérdés

Fiam hónap végén lesz 1 éves, s 5 hós koráig nagyon jól aludt. Minden éjjel (kb 5-6 hetes korától) 9 órát aludt egyhuzamban. Aztán elkezdtük a hozzátáplálást, s azóta borzasztóak az éjjeleink. Tegnap gondoltam végig, hogy már több mint fél éve hogy ez megy. 1 hónapja már áttettük a saját szobájába, hogy kipróbáljuk, ne jobb-e. Egy hétig mennyei volt, mert csak 2-3-szor kelt fel, de szépen lassan visszaállt a 20-30 percenkénti ébredésre (van, hogy épp visszaérek az ágyamba, elhelyezkedek, s már megint sír!).

Kezdek teljesen kikészülni. Meddig megy még ez így???

Arra már rájöttem, hogy az esetek 95%-ában az a baj, hogy fáj a hasaq, mert bántják a szelek, hisz ha nagy nehezen pukkant egy jó sort (mint a felnőttek), akkor utána nyugi va kb 3 óra hosszat. Pedig reggelire tápszert kap, ebédre főzeléket husival (mostanában kezd eszegetni a mi kajánkból is, így eszik mindig 1,5 dl levest is), uzsira gyümölcs vagy krémtúró/babajoghurt, vacsira tápszer.

A kakival is gond van, nagyon nehezen megy szegénykémnak.

Mit tegyek,m jobb legyenk mindnyájunknak? Egyre feszültebb, ingerültebb vagyok, s egyre kevesebb a türelmem napközben is, mert hulla vagyok...

Segítsetek a tanácsaitokkal, akik hasonló cipőben jártatok!

Azt elfelejtettem, hogy kb 6,5 hónapos volt, amikor először tanácsot kértem, javasolták az Aludj jól gyermekem c könyvet, amit el is olvastam, s úgy tettem, ahogy abban olvastam. Első este márcsak 3szor ébredt, utána egyszer, max kétszer. S magától elaludt napközben és este is!!!De ez is abbamaradt,amikor rájött, hogy kell felállni a kiságyban. Azóta nem alszik el egyedül, csak ha mellé bújok. Miután elaludt , beteszem a kiságyába.


2010. szept. 8. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
az én fiam is ezt csinálta 1éves koráig. sírt, magam mellé vettem vagy sírt az ágya mellé ültem de amint azt hittem h mehetek felkelt és kezdődött elölről. éjjelente szédelegtem mellé megnyugtatni tiszta ideg voltam ha velem aludt akkor mindig felkelt megszökött éjszaka, arra ébredtem folyton éjjel h mászkál. aztán szépen külön szoba, és ha éjjel felkelt odamentem tea, cumi, simi, utána otthagytam, 1-2hétig sírdogált h nem maradok de megszokta, végigalussza az éjszakát.(van helyette más baj vele) nappal meg simán hagyom sírni mert ha bármi olyan van vendég vagy tesó beteg és nem hagyom,azért h nyugi legyen akkor abszolút nem alszik el.
2010. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te vagy kiborulva egy év után??? :O

Az én fiam lassan 3éves és a mai napig sokszor sírva ébred!

2010. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy kérdezni mertem "kedves" második hozzászóló!!!

Igen, képzeld, kivagyok, mert egy éjszaka sem alszok egy óránál többet, ha összeadom a perceket, s 7 hónap nem alvás után ki vagyok idegileg!

De nehogy már elszámoltass! Kérdeztem valéamit, mert ez az oldal ELVILEG erre való...

Bocsánat

2010. szept. 8. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
1hét nemalvás után is ki lehet borulni.első voltam
2010. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 20 percenkénti ébredés tényleg gond, elhiszem, hogy kivagy. Ha úgy látod, tényleg a szelek bántják, akkor mindenekelőtt azon kell segíteni.


Adj neki evések előtt Espumisan cseppet! Az segít a pukizásban. Puffasztó kaját már ne adj uzsira vagy vacsira, így talán délután kipukizza magát. Én pl. azt vettem észre, hogy 7,5 hónapos kisbabámnak az őszibaracktól fáj a hasa.


A 3-4 óránkénti ébredés éhségre utalhat, vagy csak arra, hogy ilyen az alvásciklusa és megszokta, hogy segítesz visszaaludni cumisüveggel, szoptatással, simizéssel, melléfekvéssel - ki hogy szokta. Én sok szülőtől azt hallottam, hogy kb. 1 éves korra maradtak el az éjszakai ébredések, én is ebben bízom, mert 6 hónapig átaludtuk az éjszakákat, most mi is kétszer kelünk éjjelente...

2010. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Mi is 5 hetes kortól 6 hóig aludtuk át az éjjeleket. Azóta felkel, van, h 3-4szer, de van h óránként. Én a fogára fogtam, de már nem vagyok benne biztos, h a miatt va. Én is kezdek kilenni, pedig még csak 9 hósak vagyunk. Okosat sajna nem tudok mondani. Kitartás. Egy együttérző sorstárs
2010. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Amúgy az Espumisant próbáltuk, de sajna semmi változás!:-(Meg korábban próbáltuk a Mecsek Babyt, az Infacolt, Grippe Watert...

Hugom ugyanilyen alvó volt, emlékszem, de csak 6-9 hós korában. Akkor több foga jöt egyszerre, de 9 hós korától jól aludt. Én mg várok, de nagyon nehéz. És persze a fiamnak is biztos rossz, mert képtelenség, hogy ennyi fentlét jó neki, nem alszik pihentetően, nyugodtan.

2010. szept. 8. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
9 hónapos koráig nálunk is ez volt. Már sokszor sírtam a fáradtságtól, kimerültségtől. Nem találtam rá magyarázatot és nem találok még most sem. Amikor betöltötte a 9 hónapot egyszerűen magam mellé vettem, mert már nem találtam más megoldást. Most 18 hónapos és még mindig velem alszik. Már kezdek agyalni, hogy kellene átszoktatni. Nem zavar végül is, mert nem kel fel már, csak jövőre szeretnénk másik babát és akkor nem kéne már hogy ott aludjon velem.
2010. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!