Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy baba genetikai...

Lehet egy baba genetikai alapon felszínes rossz alvó?

Figyelt kérdés

a kislányom az elején iszonyú alvó volt. tipikus szülők rémálma. amúgy is kétemberes baba volt. 22 hónaposan aludta át az éjszakát először (tkp mire kijött az összes foga).

most a kisfiam sokkal nyugodtabb baba (7 hetes), ez már most látszik, de az alvása neki se leányálom. sokszor nem tud magától elaludni, vagy ha elalszik 2 perc múlva felébred....a legkisebb neszre is. vagy akár a saját mozgására. kiakasztó. lassan kezdek kipurcanni, így hogy 3 éve nem aludtam már át éjszakát. kihullik az összes hajam szála, ha vele is az vár rám, mint a kislányommal.


2011. okt. 27. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

nem tudom, hogy genetika-e, én úgy vélem az alvás, elalvás tanulható, a szülő dolga, hogy megtanítsa ezt. pár könyvet olvastam erről mikor nálunk is gondok voltak és kimerült voltam, kigondoltam melyik módszer való a fiamhoz és megtanítottam egyedül elaludni :) akkor 9-10 hónapos volt, most 2 éves, a 2 kezemen meg tudom számolni, hogy azóta hányszor ébredt fel éjjel vagy hányszor volt gond az elalvással :)


azonkívül vannak dolgok amik ezt nehezítik, pl. a napi események, eleget vagytok-e kint, lefárad-e, kap elég ingert, de nem túl sokat és a másik nagyon fontos, hogy nappal elég táplálékot kap-e.

2011. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hogy tanítod meg elaludni vagy nem kelni éjjel, ha pl fogzik? ....ez valamelyik babát jobban megviseli vmelyiket meg kevésbé. az enyémet anno nagyon megviselte, nappal is tiszta nyűg volt h foga jött. a mozgásfejlődés is zavarta álmában, mindig az új kunsztot akarta gyakorloni.

nappal voltunk kint mindig, mi még most is kimegyünk, amikor ember nicns a játszótéren, ronggyal letörlöm a csúszdát és annyi. enni meg jóevő volt mindig, és változatosan etetem.

amúgy nemvagyok híve a sírni hagyásnak, ha azokra a módszerekre gondolsz.

2011. okt. 27. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tanítható a jól alvás, nekem is kell tanulás ebben. 14 hósom éjjel egy-kétóránként kel mostanában.

Viszont tudom, hogy a fogzás esetén nem nagyon lehet mit tenni. Ha túl sokat evett aznap, akkor is rossz lesz az éjszakája.

Kíváncsi vagyok a válaszaitokra.

2011. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A párom és nagyfiam jó alvók, én és lányom nem.

Minden neszre felébredek

Ez van, az gyrekek,felnőttek nem egyformák

2011. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. egyáltalán nem hagytam sírni soha a babám. őt is megviselte a fogzás de éjjel aludt. és azt gondolom, hogy ha fel is ébredt, nélkülem visszaaludt. víz, cumi a kiságy mellett, kiszolgálta magát ha kellett.


úgy kezdtük, hogy mellé feküdtem, becsuktam a szemem. pár nap után elkezdett utánozni majd betettük a kiságyba és akkor a suttogós módszert csináltuk. ha nyűgös volt, sírt, bementem megöleltem, puszilgattam, majd ezt milliószor újra és újra :) kb. 3 nap után már nem nagyon volt gond, azután ha nem tudott elaludni és nyűgös volt akkor megöleltem de már csak behajoltam hozzá, nem vettem ki. soha nem szólalok meg fektetés után, bármi történjen is, néma csendben vagyok. ezt több könyvben is olvastam.


nem tudom, mint már írtam, de nálunk nagyon bejött. előtte rémálom volt az altatás, rengetegszer kelt éjjel, sokszor cicizett, felületesen aludt, azóta úgy alszik mint a bunda :)

2011. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ja ezt én is próbáltam, hogy más vigasz legyen mint a cici, csak épp nem jött be, ő a lilulásig sírt ha nem kapott cicit. elhiszem hogy nálatok bejött, mert tudom, hogy nem minden baba egyforma. annyira nem, hogy míg a kislányom csak cicin aludt el vagy nagyon kicsi baba korban kézben ringatva-mászkálva, most a kisfiam elalszik úgy , hogy lefekszem mellé, kap cumit, és simizem a fejét, szépen elnyugszik és elalszik. ő cicin nem alszik el. és szeret hason aludni, ami szintén nem volt igaz a kislányomra. amiben viszont még hasonlítanak: a kiságy egyiknek sem jött/jön be. :/
2011. okt. 27. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Lányom is 1-2 óránként kelt, cici és aludt. Még levegőt sem mertem venni, mert felébredt mindenre. Együtt aludtunk, így nem volt megterhelő, szopi közben én is aludtam.

De most! 5 hónapos a pici, nem alszik el a szopitól, tologatni kell a babakocsijában, ha nem akarom órákig ringatni és dudorászni. Éjszaka cicizik, de 5perc múlva felébred büfizni, ha felveszem, bealszik a vállamon, leteszem, felébred büfizni... ekkor babakocsi, így 1-2 perc alatt elalszik.

Tegnap jó éjszakánk volt, mert csak 2 óránként keltünk. Néha úgy érzem, nem bírom tovább. Az előbb felébredt arra, hogy roppant a bokám....

2013. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!