Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos baba hőemelkedéssel....

1 hónapos baba hőemelkedéssel. Másnak volt az ilyen pici babájánál? Mi okozta?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hónapos, nem sírós, most sem igazán, de eléggé melegnek érzem. Lázat mértünk, (beurer digitálissal) 37,4, tehát leszámolva 36,9.. de én biztos vagyok benne hogy annál több, meleg :/ Beszéltünk gyerekorvossal aki csak annyit mondott, hogy ez nem láz, ha füléből semmi nem folyik, nem hányt, nincs hasmenés, köhögés, orrfolyás akkor nincs semmi baj. Egy kis orrváladéka minden nap van, de azt fülorrgégész letudta annyival hogy téli baba.. másnak volt hőemelkedéses/lázas az ilyen pici babája? Mi okozta?

2022. jan. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Első gyerekkel mi is mindig rohantunk ügyeletre ha kicsit is belázasodott, szóval teljesen megértem, mit érzel, de a fent írtak alapján semmi komolyabb baja nincs, pár nap alatt várhatóan jól lesz.
2022. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekes. Apróság. Nem szabad ennyire fennakadni ezen! Az orvosra hallgass, ez nem láz! Semmi baja nincs. Ennyit akkor is elérsz egy babával, ha túl melegen öltözteted fel.
2022. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

36,9 nem láz, sőt még csak hőemelkedés sem.

A gyerekek a lázat jobban tűrik, mint a felnőttek, 39 inkább 40 felé szoktak kidőlni...


Lehet, hogy melege van?

Máskor is méretétek? Mert lehet az alaphője 36,5.

A tarkónál "nézd a kezeddel" a hőjét, ne a homlokán.


Majd, ha huzamosabb ideig lesz 38 és a fölött, akkor van láz. Ha nyűgös, nyugtalan, akkor meg lázcsillapító kell neki.


Nem volt ilyen korban nálunk egyiknél se láz, hőemelkedés.

Amiket amúgy sokminden okozhat pl.: megfázás, háromnapos láz.

De nincs tünete és nincs láza sem. Nyugi, minden rendben van.

2022. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Sajnos biztos nem a túlöltöztetés, erre figyelek, és már reggel óta van ez a melegsége, egy kis szünettel. Gyanús, hogy túlaggódom, de nagyon nehéz nem ezt tenni. És igen, látom egyértemű hogy első babánk 😅
2022. jan. 9. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelmű, de semmi baj! Természetes, hogy aggódsz érte, de fogadd meg, hogy most nem kell! Pihenjetek, aludjatok, engedd el ezt a dolgot! Kisebb-nagyobb reakciói lesznek a kis testének, ismerkedik a világgal, bacikkal, teljesen természetes. Tanul így is. Ha nagyon beteg lenne, egyértelmű lenne, a picike dolgokra nem kell ilyen szinten figyelni, később sem. Ovis korában is folyni fog az orra, nagyjából havonta :D nem lehet mindig infarktust kapni, ha egy pici dolog is van, mert megbolondulsz! :) Nyugi, nyugi! :)
2022. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Mi kaptunk "fejbelövős" hőmérőt. Na az ilyenkor tökéletes volt, mert csak gyors megmérték vele. Az, hogy mondjuk 36,3 v 36,6 mindegy volt. Jelzett, ha láz volt. Akkor mértünk popsiba.

Általában jól mért a készülék és közben "nem piszkáltuk" a babát.


Boldog babázást! Nyugi, sok meglepetést fog okozni a babó! De! azt ne feledd, hogy nagy túlélők...mi szerintem iszonyat bénák voltunk, de már 2 éves 🤩 a gyermek...

2022. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

1éves korig enelkedett a testhő


37 körüli


Nekem mint anyukának is a kizárólagos szoptatásig emelkedett volt..

2022. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem beszerzünk egy másik fajta hőmérő majd, mert inkább az zavar hogy nem tudom mennyi pontosan a hője, tuti nem ez a 36,9, magamat is megmértem vele meg egy hagyományossal is és kevesebbet mutatott, csak azt neki nem lehet használni. Na de reméljük egy két nap és elmúlik.
2022. jan. 9. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!