Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hány textilpelenkát...

Most akkor hány textilpelenkát kell venni?

Figyelt kérdés

Van, aki azt mondja 3 is elég volt, van, aki azt mondja 10 sem.

Tudom, hogy kell a büfiztetéshez, a hordozóba, babakocsiba, babaágyba stb de ténylegesen mennyi fogy egy nap? Mert én úgy képzelem el, hogyha a babakocsiban nem lesz piszkos, akkor azt simán beteszem utána a babakocsiba is.


2022. jan. 11. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre meghatározni. Az én fiam pl 6 hónapos koráig nagyon sokat bukott. Nekem volt vagy 15 db és folyton mostam.

De vannak olyan babák akik sose vagy csak alig alig buknak vissza bármit.


Nem nagyon lehet ezt előre tudni. Mint ahogy mást sem... 😅

2022. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam refluxos. Nálunk legalább 5 kell naponta, összesen pedig 20-25 van.
2022. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit akarsz mosni? Milyen babád lesz? Sokat bukik vagy abszolút nem? Én mindig raktam 1-2 dbt a pelenkázó táskába is, ha 3 db-ot veszek akkor maradt volna egy mindenre. (Büfiztetni, feje alá kiságyba, babakocsiba, stb)
2022. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
10-12 jó volt átlagosan bukó babával
2022. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiam nagyon bukós volt, úgyhogy kellett egy nap legalább 5 db. Plusz a pelenkázó táskába is volt egy jópár. Meg ugye amit írtak előttem, kiságyba, babakocsiba...stb. Meg nem is mostam minden nap. Nekünk van vagy 30 db, de különböző fajták. A sima mezei fehéret büfiztetéshez használtam, a feje alá a kiságyba, meg a pelenkázóra (erre volt a legolcsóbb fehér pepcos) is azt raktam. A flanel anyagút raktam alá, ha valahová leraktam pl a védőnőnél, vagy vendégségben. Jó volt, mert kevésbé gyűrte el mint a simát. Később rongyinak textilpelust választott, így van egy jó pár mintás pepcos is. Szóval nálunk elég sok használatban volt/van. De ismerek olyan anyukát akinek elég volt pár darab.

Én azt csináltam, hogy vettem 10 db-ot kezdésnek, aztán ahogy lett rá igény vettem még.

2022. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk adott a védőnő egy listát, hogy mit szerezzünk be, azon 3 db textilpelus volt. Nem volt extrém bukós a babám, de sok kellett belőle, mindig mentünk a boltba, hogy vegyünk na még 3-at, na még 5-öt, végül 20 db biztos lett. Állandóan mostam. Kellett a táskájába is, a védőnőhöz, gyerekorvoshoz is vinni kellett, azt kellett alá rakni. Jó hogy ha van.
2022. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó,ha neked se a 3 se a 10 válasz nem megfelelő közt vegyél valamennyit.5-6 körül pont a közepébe vágsz,ha kevesled majd utólag beszerzel többet is. 😅
2022. jan. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán ez a legkisebb ámbár legpraktikusabb tétel a babakelengye listán 😂 És ebből kb. sosem lehet elég, mert mindenre is jó.
2022. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 db-ot vettem, szerencsére nem volt extrém bukós a babám, de csomó mindenre tudtuk használni. Nyári baba volt, eleinte azzal takartuk be.

Most jön a tesó, ugyanazokat fogom használni.

Későbbre maradnak takarításra.

Szerintem kárba nem vész. 😊 A másik az, hogy bármikor tudsz venni utánpótlást, ha kell, így mai fejjel nem biztos, hogy előre betáraznék, de a többi dologhoz képest nem nagy tétel, így végülis nem bánom.

Nálunk gyerekorvoshoz, védőnőhöz is mindig vinni kellett a kicsi alá, és mindig van nálam a táskában is, ha szükség lenne rá.

2022. jan. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vettem 10et első körben. Nem volt bukós és azt használom szoptatás közben, hogy felfogja a másik ciciből folyó tejet és így is bőven elég. Van a pelenkázótáskába, nappaliba, mi szobánkba, ő szobájába.
2022. jan. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!