Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékot kellene...

Mennyi folyadékot kellene innia egy 6 hónapos babának egy nap?

Figyelt kérdés
Anyatejes a babám. A cumisüveget nem fogadja el, ezért kiskanállal szoktam itatni(pohárból nem tud), de 5-6 kanál után már nincs türelme hozzá és sír...Már elkezdtük a hozzátáplálást is, de a főzelékre sem akar inni. Jól van ez így, bízzam rá, vagy "tuszkoljam" a folyadékot? Pisis pelusunk egyébként van bőven...:)
2008. dec. 15. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 7 hós lesz, igaz ő tápszeres. Napi kb 2 dl vizet iszik meg plusz reggel este a tápi. Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy főzi után fél deci folyadék a jó. Próbáltad már csőrös pohárból? Nekünk az bevált. De ha nagyon szomjas lenne biztos jelezné. Legalább is az enyém nagyon nyafog, ha már szomjas. Figyelheted a kutacsát is , ha be van esve kínáld meg, bár nálunk ez nem mérvadó. Kínáld napközben többször és előbb utóbb rájön, hogy oltja a víz (vagy tea, gyümilé) a szomját. Nekünk sem egyik napról a másikra ment. Beletelt pár hét mire elfogadott bármilyen folyadékot a manó.

Sok sikert!

2008. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám lassan 7 hónapos lesz (szintén anyatejes) és a gyümölcsök után csak cicit kínáltam neki. 1 hete eszik főzeléket is és ezután adok neki fél dl vizet pici almalével ízesítve.

A csőrös poharat csak rágcsálta, úgyhogy én féldecis Jägermeisteres pohárból szoktat itatni. Biztos ismered, úgy fölfelé kiszélesedik. Eleinte csak azt élvezte, hogy kocog az üvegen a foga, de 2 nap után már szépen kortyolgatott belőle. Ja, és a sima víz nem jött be neki, de így pici almaízzel megy az ivás.

Szerintem türelmesen próbálkozz, esetleg többféle pohárral és többféle enyhe ízzel. Előbb-utóbb megtaláljátok, mi jön be a babódnak. Addig meg szoptatsd a meg főzelék után.

2008. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!