Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekünk megfőzött lecsóbó (só,...

Nekünk megfőzött lecsóbó (só, piros paprika, szalonna, kicsi bors) főtt krumplival adhatok 11 hós babámnak?

Figyelt kérdés
Vagy, ha nem akkor, hogy eszi lassan azt amit mi? Mert ha külön folyton kiveszem, akkor az nem az...
2010. szept. 8. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 10 hónapos korától nem volt hajlandó megenni sem a pépesített sem a bébiételeket, pedig csak egy foga volt. Akkortól kezdte el azt enni, amit mi, villával összetörve.
2010. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kaphat belőle,esetleg csináld úgy,hogy nem sózod/borsozodmeg annyira ,mint szoktad.Mehet hozzá a krumpli,esetleg törd összébb a paprikát és kész=)
2010. szept. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a lecsót úgy szoktam csinálni, hogy hagymát olajon fonnyasztok, rárakom a leforrázott-hámozott-feldarabolt paradicsomot, pici vegetát, összerottyantom, majd hámozott-szeletelt cukkinit és kicsumázott paprikát egyszerre rádobom. Összefőzöm, és amikor majdnem kész, rizst szórok a tetejére, ami így megfő. A legvégén még hozzádobok pár felkarikázott virslit, és 5 percig főzöm. Ebből tutira lehet adni a babának, szoktam is, kisfiam imádja (bocsi, de borsos-szalonnásból nem adnék babának).

Én nem használok se borsot, se szalonnát, se pirospaprikát, viszont a paradicsomtól így is gyönyörű színe van.

2010. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
OFF. "Lecsóbó" :)) Bocs, nem tudtam megállni, szétröhögtem rajta az agyam. Amúgy én is vidéki vagyok :)))
2010. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vidéki, csak nem tudok írni, de tényleg mókásra sikerült.. :0) A lecsó pedig már kész, tehát még mindíg az a kérdés, hogy főtt krumplival "higítva", nálunk még turmixolva mehet-e?!
2010. szept. 9. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lett csípős akkor mehet. Esetleg kerüld ki a szalonna darabkákat, és több krumpli kevesebb lecsó arány legyen.

Jó étvágyat:)

2010. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!