Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babánál hány fokról...

2 hónapos babánál hány fokról kell lázcsillapítót adni?

Figyelt kérdés

Kisbabám szinte egész nap nyűgös, sír. Ha épp nem sír, akkor alszik. Az imént melegnek éreztem és megmértem a lázát. 38,3 levonva a fél fokot. Én ennél a nagyobb gyerekeknek nem szoktam még adni, de ilyen kiskorukban még nem voltak lázasak.

Mivel a két nagyobb kontaktszemélyként karanténban van, felmerült bennünk a covid gyanúja is, ami miatt nagyon aggódom.

Orvosunk holnap délután lesz csak. Nem tudom vigyem-e ügyeletre vagy holnapig elég a lázát csillapítani és utána amit mondd a gyerekorvos? Attól is tartok, hogy az ügyelet indokolatlanul küldené kórházba, ahová esetleg nem mehetnék vele. (Nem vagyok oltva).


2022. jan. 17. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen kicsi gyereknél làzas àllapot esetén ügyelet, valószínű kórhàzba kell menni.
2022. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mindenképpen beszélnék gyerekorvossal (helyettes, vagy ügyelet). 2 hónapos nagyon pici és nem is szoktak lázasak lenni ennyi idősen. Lehet, hogy beküld kórházba, de nyilván számoltál ezzel amikor nem oltattad be magad, a kisbabád gondolom fontosabb, mint hogy ne kapd el a covidot.
2022. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként vele mehetsz szerintem, ha nem akkor ez van, gyerek az első.
2022. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Baba elsősegélyen azt tanultuk, hogy 3 hónapos kor alatt láz esetén mindenféleképpen orvosnak kell látnia! Nem állunk neki otthon lázat csillapítani, mint a nagyobbaknál
2022. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De a gyerekorvos irt fel lázcsillapítót amikor megszületett. A védőnő meg ajánlott most egy másikat. Akkor az minek?
2022. jan. 17. 15:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is írt fel lázcsillapítót. Utána meg elmondták, hogy ha 3 hó alatti lázas hívjam az ügyeletet, én sem értettem. Lányomnak pár naposan lett kórházi fertőzése, nem evett, folyton aludt, de láza az nem volt, ritka szerintem is.
2022. jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem most kapott oltást, akkor orvos, ügyelet! Ahogy mások is írják, ekkora baba lázas állapota kórházi kivizsgálást tesz a szinte mindig szükségessé. Ezt nem szabad sufni otthoni módszerekkel megoldani.
2022. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Közben sikerült beszélnem orvossal. Fél kúpot javasolt most és szükség esetén éjjel felet. Holnap pedig keressem fel a mi dokinkat.
2022. jan. 17. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
5kommentre : oltàs utànra kellhet a kúp pl.
2022. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!