Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 hónapos oltás után meddig...

A 2 hónapos oltás után meddig lehet hőemelkedése? Milyen hőmérsékletnél adjak neki lázcsillapítót? A digitális lázmérő ugye nem téved?

Figyelt kérdés
Én melegebbnek érzem, mint amit jelez.
2011. jan. 5. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki lázcsillapítót éjszakára, akkor is, ha nem lázas, nehogy álmában szökjön fel a láza.

2 gyerekem van, ezek után az oltások után mindig adok kúpot.

2011. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Láz csillapítót elvileg csak 38 felett szabad adni. De mikor az én lányom volt 2 hós akkor oltás után azt mondta a doktor nő, hogy ha hőemelkedése van és nagyon nyugtalan akkor egy fél kúpot adjak neki nyugodtan! Nincs otthon régi higanyos lázmérőd? Ha van mérd meg azzal is!De nálunk ugyanannyit szokott mutatni!
2011. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A lázmérő szerint 37.2, meg abból még fél fok lejön, viszont nyűgös és én melegnek érzem.
2011. jan. 5. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 hós oltás után 38 volt a láza és nagyon nyugtalan volt, éjjel adtuk neki a fél kúpot, nagy nehezen, de azt mondták az ügyeleten, ha nem sikerül felhelyezni (mert nem akart bent maradni) ekkora hőmérsékletnél még nem baj, ha nem kap semmit. A következő oltásnál már délután javasolta a doki, hogy adjunk neki lázcsillapítót és azóta is amikor kapott oltást, mindig adtunk neki lázcsillapítót, 3 hótól már lehet a szirupot is szerencsére.
2011. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én a digitális lázmérővel 3-szor mérem meg egymás után a kisfiam lázát, mert addigra tutira felmelegszik eléggé a hőmérő. Ha tényleg 37,2 a láza, felesleges bármivel is csillapítani. A babáknak 37,5-ig (levonva) nem kell lázat csillapítani. Addig teljesen normális. Ha innen elkezd emelkedni, akkor mehet egy fél Germicid kúp. Minden jót, üdv, 1 éves kisfiú anyukája
2011. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem nem lesz rá szükség.
2011. jan. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!