Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagypapa csak a kislány...

A nagypapa csak a kislány unokával foglalkozik, a kisfiúval nem, rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Adott a családban két ugyanolyan korú kisgyerek, de a nagypapa láthatóan csak a kislány unokával foglalkozott születése óta. Mellé mindig leült játszani, altatta, etette, a kisfiúval egyáltalán nem foglalkozik ilyen szinten. Beszél hozzá, meg ha a kezébe adják, megfogja, de magától semmi reakció.


Az a durva, hogy ha a két gyerek együtt van, akkor is csak a kislánnyal foglalkozik... A kisfiú nem is kötődik már hozzá, nincs köztük igazán nagyszülő-unoka kapcsolat.


Volt már emiatt beszélgetés, vita, a nagypapa szerint ez nem így van, dehát ezt a szintű megkülönböztetést azért nem lehet letagadni.


Tudom, hogy a nagyszülők általában az eltérő nemű unokát szeretik jobban, de ez kicsit durva...



2022. jan. 17. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nincs rendben, de ezzel nem lehet mit csinálni. Ez van, meg kell szokni.

Azért, mert rokona valaki, az ember nem köteles szeretni, még ha szülő, gyerek is az illető. Az meg végképp nem elvárható, hogy a törődést egyenlően tegye a másik felé.

2022. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kierőszakolni nem lehet. Hiába veszekedtek a papával, ha valamiért nem szimpatikus neki az egyik gyerek, vagy csak simán a másik a kedvenc. Szomorú a kisfiúra nézve, én is sajnálnám, de ez van. Én a saját szüleimnek se voltam a kedvence.
2022. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Másik nagyszülőhöz kell vinni, ahol meg ő a kedvenc.
2022. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülők sem tudnak egyformán szeretne, nemhogy más
2022. jan. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs rendben, de nem igazán lehet vele mit tenni. Az mi nagypapánk az öcsémet kifejezetten utálta, látványosan, így végül hozzá egyedül jártam, öcsémet meg körbeajnározták a másik nagyszülei addig.
2022. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk a bátyáméknál van kislány, nálunk kisfiú. De itt is a keresztlányomat rajongják körbe a nagyszülők. Eleinte picit rosszul esett, de megszoktam ( és amúgy őt imádom én is).

Ezen tényleg nem lehet változtatni sajnos, majd ha nagyobb lesz a fiad eldönti, hogy akar-e foglalkozni a nagyapjával vagy sem. :)

2022. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!